FabDefense prislusenstvo pre Sa 58

friendly_booth

FabDefense prislusenstvo pre Sa 58

Príspevok od používateľa friendly_booth »

Zdravim vospolok,

mam dotaz... akeho typu je rail nadpazbia a podpazbia od FabDefense? typu W weaver alebo U european? predpokladam ze W, kedze su to izraelci ale chcemsi byt isty... ake mate s nimi ksusenosti?
planujem kolimator OKO a su tam tieto 2 volby...

zaroven sa chcem opytat skusenejsich aku velkost bodu zvolit?

dik za rady... ospravedlnujem sa ak to tu uz bolo spomenute...
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Marwek77: FabDefense na 58cku je kombinaciou weaver/picatinny, cize OKO zober s weavrom. Velkost bodu si zvol podla toho aky si strelec a co s tym planujes strielat (na CQB je lepsi vacsi bod, ale ten zasa na vacsie vzdialenosti uz moze uplne prekryvat terc). Mne osobne vyhovuje skor mensi (IPSC som nejaky cas strielal s Docterom s 3moa dotom a vcelku uspesne). Pri sucasnom kurze dolara by mozno nebolo od veci zvazit namiesto OKO Holosight - ten ma 65moa hrubsi kruh a v strede 1moa bodku (su aj ine reticles, ale tento standardny je taky dobry kompromis - kruh pouzivas na rychlu CQB strelbu a bodku na precizne mierenie). Chvilu mi sice trvalo nez som si nan zvykol, ale odvtedy si ho neviem vynachvalit.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Este dodam - na GSGcku pouzivam Eotech Holosight v kombinacii s Hensoldt 2,5x zvacsovacom na vyklopnej LaRue montazi = bezne strielam cez Eotech, a ked potrebujem presnejsie zamierit bleskovo preklopim Hensoldta a vybavene.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Chlapi hodte sem nejake foto.
Tiez rozmyslam nad vz.58 anieco take by sa hodilo. :-)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Michal1: Tych moznosti na 58cku je uz fura (checkni ceske fora ak chces vidiet rozne varianty), pricom FabDefense je jedno z tych lepsich:
http://fabdefense.cz/cze/skupina-podpaz ... -sa-vz.-58

Ja nie som moc zastanca orailovania (podla mna je cokolvek okrem baterky zbytocnost). Pokial patris medzi ludi co pouzivaju prednu rukoviatku - v tom pripade je idealna niektora z kopii GripPodu s vysuvnou dvojnozkou (ta moja ma sice vysuvanie dvojnozky dost hlucne, ale inak je to uzitocna, rychla a hlavne hmotnostne lepsia kombinacia voci samostatnej dvojnozke).

Tiez som zvazoval hodit FabDefense na 58cku, ale nakoniec som sa rozhodol ze nie - tie 4x orailovane zbrane sice vyzeraju pekne (ako vravia amici - 'tacticool' :lol: ale tie raily sa pri beznom uchyte/strelbe neprijemne vryvaju do ruky (a ked na ne das RAS/RIS zaslepky tak uz je to predpazdbie zasa prilis hrube na dobry uchop). Podla mna uplne staci kratky rail naspodu vpredu (na dvojnozku alebo rukoviatku) a dlhy rail na pravej strane (ak si pravak) - vpredu drziak na baterku a vzadu RIS krytka s integrovanym switchom.

Ale proti gustu ziaden disputat, na odlisenie/tacticool image su RAS/RIS akurat (a 58cka s nimi pekne 'omladne' :wink:
friendly_booth

Príspevok od používateľa friendly_booth »

Diky za odpovede, vyzera to tak, ze nieco s tym spravim...

kde najdem nieco na temu Eotech Holosight? znie to zaujimavo...

este raz dik
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Marwek77: Hod si to do googlu a najdes kvantum informacii. Oficialny web je myslim:
http://www.eotech-inc.com/

Na tom webe najdes aj rozdiely medzi roznymi typmi - chranene/nechranene/rozne velkosti/pouzite baterie, atd. ale princip zostava rovnaky. Len pozor na lacne kopie z ciny, tych je tiez kvantum a za moc nestoja.

Moj je na N-kove baterie, menim ich cca kazde tri mesiace, klasicke AA by vydrzali dlhsie a vysli lacnejsie, ale bol to kompromis beruc do uvahy dlzku a hmotnost.
friendly_booth

Príspevok od používateľa friendly_booth »

Ok, daco som si pozrel...

co teda odporucas ak to nie je tajomstvo? a kde to kupit u nas?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Ten moj ochranny 'ramik' nema, radsej si zaklopem ale zatial vydrzal vsetko (vratane x buchnuti o stenu, ram dveri, a pod.), cize moj nazor je ze kludne aj ktorykolvek z 'civilnych' modelov (510/511/512/...). U nas ho asi za rozumnu cenu nezozenies, najlahsie teda asi cez Ebay (pozor na tie kopie), hladaj predajcu ochotneho poslat na SK, origos novy zozenies za cca $250-300 (aj ked priratas dopravu+clo+dph, vyjde len o cosi drahsie nez OKO). Len male upozornenie - pouzite sa daju zohnat aj lacnejsie, ale tam by si mal problem s dovozom (bol by to dovoz pouzitej elektroniky z outside of EU).
friendly_booth

Príspevok od používateľa friendly_booth »

Zda sa to mierne komplikovane... ale o tom to je :)

a OKO z ochrannou listou a mensimi problemami je podla teba tiez dostatocnym riesenim?
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Marwek77: Kludne, ja som mu sice nikdy neprisiel na chut, ale vela ludi si ho chvali, a rozhodne ho zozenies lahsie (plus budes mat platnu zaruku).
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

ma niekto osobne skusenosti s fab defense kitom na vz 58?
konkretne mi ide o to ci musim z krytu piestu obit dole to pseudodrevo a nan nasunut tu plastovu nadheru?

dalsia vec co ma zaujima, mam informaciu, ze uchytenie pazby k zbrani nie je velmi akcne a ze sa vystrelmi rozvykla, vie o tom niekto nieco?
friendly_wright

Príspevok od používateľa friendly_wright »

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Drevo dolu a ked mas dobre nadpazbie vyklanie nie je ziadne.
Co sa pazby tyka ma uz za sebou cca 500-600 ran a bez vyklania.

Iba chcem upozornit na nevhodnost kolimatorov typu Eotech a jemu podobnych s pouzitim na 58 a jej skosenej pazby, ten Docter je najschodnejsi, alebo Micro Aimpoint.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

ok, vdaka.
este jedna otazka k pazbam, vsetky co tam s una 58 maju rovnake uchytavanie na telo, a teda su rovnako bezproblemove, alebo?
chcel by som tu sklopku s vysuvnou licnicou, ak o nej niekto nieco vies.
fab stranka je pozoruhodne chudobna an detaily a ani recenzie som nejak nevygooglil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Samopal vz. 58 "