Respirator a kryta strelnica

Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 7 months

Respirator a kryta strelnica

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Pouziva niekto nieco take ako chlapik na tomto videu? Aky je vas nazor na mnozstvo gebuzin ktore dychame?
Rozmyslam ze si nieco take kupim, lebo v ColtClube ked striela 5 ludi vedla seba, tak je problem "dovidiet" na terc a nie to este dychat :).
Mate nejaky tip?
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

zmenit strelnicu :wink:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3111
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

http://www.ochrpomocky.sk/laverna/eshop ... 6059-ABEK1

Tento filter som skúšal a funguje, po streľbe na krytej žiadne čierne sople ani sladko na jazyku.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

No bohuzial SK trelnice maju vzduchotechniku velmy slabu. Jedina na zapade SK kde sa to da ked je zapnuta je Frano NR. Je to sice na pobavenie obecenstva ale ja to tiez zvazujem. Osobne ked pridem na krytu a zistim ze strielali vz 43, idem prec.
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Ja by som ochrannu masku na indoor strelnici vobec nevnimal ako nieco vtipne alebo ujeté. Zdravie ma clovek len jedno.

Tazke kovy sa z tela nedaju beznou medicinou dostat (teda pokial neberiem do uvahy tu fuegovu metodu pitia peroxidu)

Mala prezentacia "Exposure to lead in indoor shooting ranges"
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... 5247,d.ZGU


@R
: neviem ci ti tamten filter odfiltruje aj zvysky ortute vo vzduchu po vz.43 , co som pozeral fitltre tak tuto funkciu som videl az u cenovej relacie okolo 50E. Preto si kladiem basnicku otazku, ci maju par eurove respiratory na pevne castice vobec nejaky vyznam?

Edit: foto respiratora na pevne castice po navsteve (1x) jednej indoor strelnice
Obrázok
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Zase si tu ortut nepredstavujte vo forme nejakeho plynu. Ortutove rezidua by mali byt po vystrele vo vzduchu vo forme sucheho aerosolu, zachytit by ho mal hocijaky respirator. Mozno nie 100%-tne, ale proti ortuti vyrazne pomoze aj par eurovy respirator.

99,99% ucinnost mas iba pri pouziti ochrannej CO masky. 100% ucinnost len pri pretlakovej maske napojenej na flasu.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

Alebo to rob ako zlatokop, zmuchlana zlata retiazka medzi zubami a cez nu dichaj.
Ortut sa nalepi na nu, len sa nakocku potom cisti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."