Heckler & Koch VP9

morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 2 months

Príspevok od používateľa morap »

Chlapi mate tu kopec rečí ako si neustreliť bimbas, ale keby ste račej napísali niečo o zbrani (ak ju vôbec vlastníte), či boli nejaké problémy, aké strelivo sa jej nepáči, čoho sa vyvarovať atď.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Mám z SFP 9 doteraz vystrieľané cca 3500 včeličiek rôznych značiek, skúsil dom v podstate všetko, k čomu som sa dostal (S&B, ZVS, Geco, Fiocchi, Ares, Prvi partizan, Federal...) vrátane subsonicov so zrezaným kužeľom a prebíjaných v rôznych navážkách. +P som neskúšal. Prebíjané len s kalibrovanými nábojnicami. Nezaznamenal som jedinú zádržku, alebo náboj nepodaný do komory. Taktiež sa mi nestalo, že by neaktivoval zápalku. Mám skúsenosť zo strelnice, kde kolega vyhodil tri náboje, ktoré mu pištoľ (inej značky) neodpálila ani po opakovanom stlačení spúšte, SFP9 bez problémov na prvý pokus. Niekoľkokrát sa mi stalo - možno 5x - že mi po vystrieľaní zásobníka nezostal záver v zadnej polohe, ale to pripisujem pridržaniu páčky záchytu záveru palcom ľavej ruky - stačí fakt jemný dotyk. Možno jedno upozornenie - pri závere zachytenom v zadnej polohe a razantnejšom zarazení zásobníka do šachty, sa spustí záver. Nie je to len môj prípad, má ju aj kolega s podstatne menším počtom vystrieľaných nábojov (ešte nezabehnutú) a robí to tiež, len je možno potrebný trošku silnejší úder. Niekto to berie, ako plus, niekto ako mínus. Každopádne je potrebné o tom vedieť a radšej si to skúsiť, aby to neprekvapilo. Na mazanie stále používam prostriedok s PTFE a keramikou, môj subjektívny pocit je, že v chode záveru a spúšte je rozdiel znateľný. Základné - hrubé čistenie a ošetrenie robím po každej streľbe, dôkladné cca po 400 - 500 nábojoch. Chod spúšte po "zábehu" sa mi zdá plynulejší, ako pri novej zbrani.

Prajem veľa spokojnosti a presnú mušku s SFP9
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa rado74 »

to spustenie zaveru po dorazeni zasobnika robi aj P 30. Mam uz rok aj SFP 9 a skusenosti rovnake ako v prispevku od Mira8 vyssie. Absolutne spolahliva zbran - bez kompromisov :twisted:
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa hornet »

Spustenie zaverupri vrazeni zasobnika mi robil aj G19 aj P30. Mal som za to, ze je to normalne pri takychto pistoliach.

A k skusenostiam, proste len musim suhlasit s vyssie popisanym.
Používateľov profilový obrázok
SKobluda
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa SKobluda »

ja som ju dnes odpanil, vystrielal cca zatial iba 10 zasobnikov bez akehokolvek problemu, SB luger strelivo, na 10 a 15m to islo presne tam kam som chcel, dokonca jedina rana na 25m co som dal a hned bum rovno do 10tky ale to asi nahoda )) skvely pocit zo strelby, lepsi ako z P30... jediny problem ze som do zasobnikov nevedel narvat 14 a 15 naboj, strasne som s tym zapasil... snad sa to casom rozchodi ta struna...
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Ten posledný náboj bol zo začiatku boj, ale časom sa to "poddalo". Aj preto som začal používať "Uplula Loader". Spustenie záveru sa nedeje na každej zbrani, napr. HS9 Subcomact sme k tomu nedonútili... Možno je to dlaňovou poistkou, ale nemôžem to tvrdiť určite, tak dobre HS-ka nepoznám.
Triarius
prispievateľ
Príspevky: 225
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa Triarius »

sice OT, ale mne sa to na HS9 SC podarilo a nie raz,naposledy vcera...ono to zhodenie, podla mna je normalna vec, nic unikatne...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nie je to zvycajne. Auto-forward ci ako sa tomu veavi ma len zopar zbrani. Ma to svoje proti vraj... ak sa ti to podari na nejakej inej zbrani obcasne tak je to asi silnejjsim dobuchnutim zasobnika a naslednym pohybom zaveru a zachyt ho uz nema preco drzat...
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

miro8 napísal: Možno jedno upozornenie - pri závere zachytenom v zadnej polohe a razantnejšom zarazení zásobníka do šachty, sa spustí záver. Nie je to len môj prípad, má ju aj kolega s podstatne menším počtom vystrieľaných nábojov (ešte nezabehnutú) a robí to tiež, len je možno potrebný trošku silnejší úder. Niekto to berie, ako plus, niekto ako mínus.
Je to normalna funkcia popisana aj v manuale (aspon u P30ky).
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Radšej som to uviedol, pretože som videl prekvapenie človeka, ktorému sa to stalo prvýkrát...
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa tomy45 »

Ja viem, ze som iny :-) ale mne sa to nestalo este ani 1x. Na mojej SPF9. Asi som slaby ako mucha :wink:
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Alebo s ňou narábaš "normálne". Mne sa to tiež ešte nestalo náhodne, iba vtedy, keď som to chcel skúsiť a úmyselne som silno udrel do dna zásobníka. Pri bežnom prebíjaní sa to nestane.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 10 years

Príspevok od používateľa mrzo »

Este doplnim, ze to funguje primarne s plnym zasobnikom, tak s piatimi nabojmi co davam na strelnici do zasobnika treba ozaj silno buchnut, s plnym proste troska tuknut zospodu, nie len zasunut…
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

V prvom rade ide o uhol ozubu na závere - mal by byť väčší ako 90 stupňov - čiže aby sa zhodil záver zarazením (nie iba zasunutím!!!) zásobníka, výrobca to musí tak spraviť. No a v druhom (a dôležitom) rade ide o uhol, pod ktorým do toho zásobníka pri zarážaní udrieš. Nie kolmo na os hlavne, ale akoby zozadu šikmo nahor a dopredu. Potom zafunguje fyzika, záver zotrvačnosťou cukne kúštik dozadu, záchyt spadne a záver ide dopredu. Na počte nábojov v zásobníku nezáleží, ale musí byť aspoň jeden! :wink:
Používateľov profilový obrázok
SKobluda
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa SKobluda »

dnes som sa pobavil, objednaval som z amazonu nejake prislusenstvo, uplula - restricted, nezasielaju do SK, to by ssom mozno pochopil, ale ze mi neposlu ani range tasku HK na prislusentvo to som dost nepochopil, sluchadla v pohode, ale to je asi vsetko, parada... ((
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"