Q100

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

slusne by som to nazval "velmi odvazny clanok"
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja som sa zatial ifirmoval ze vyskusat sa neda lebo je na IWA a ze na predajni zatial nie je. Co je skoda chystal som sa pripojit k nakupcom z vychodu a omakat si to.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

prototypy sluzia na overenie a nastavenie nazvyme to vyrobnej konfiguracie produktu
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

Ten predpnuty spustak ma daco doseba. Som bol sam prijemne prekvapeny a to tejto konfiguraciji zrovna nefandim.
Používateľov profilový obrázok
El Pistolero
prispievateľ
Príspevky: 272
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa El Pistolero »

Tiez nechapem zmysel tohto modelu.
Bude to v NR na vyskusanie?
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Hektor »

Tuto zbran som si osahal a spust ma prekvapila. Ostal som neveriaco pozerat na chlapika co mi ju podal.
Po natiahnuti som naprazdno stlacil spust a ta spustila okamzite a bez nejakeho zasadneho odporu. Chod bol uplne hladky a odpor takmer ziadny.
Viac k tomu neviem povedat, ale v porovnani s glockom je tato spust skor ako by bola ladena pre sportovu strelbu.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Takze asi takto: obtiahnete, zacnete tlacit spust, cumite, je takmer bez naznaku odporu. Myslite si ze ste este len v mrtvom chode. Pri chode absolutne ziadne skoky ani narast odporu a to ani pred odpalenim!!! Odpor pred vystrelom je asi ako na dlhych s predpinacom (ci ako sa to nazyva) -samozrejme chod je dlhsi.

Takze len cumite na ostatnych strelcov ze ako je mozne, ze ste uz strelili, priam az myslite ze to je porucha a vystrelilo to samo, tak si to zopar krat zopakujete a zhodnotite: It's not a bug, it's a feature. Podate to cudo dalsiemu a ten proces nechapania sa opakuje do písmena. :-)

Reset by bolo treba doladit, nie je taky kratky ako na inych GPckach. Nemeral som to ale odhadujem ze je takmer az raz taky dlhy. V tomto stave je to nepouzitelne na nosenie IN. Vyrobeny model nema decocker a ako sme sa s Misom Lihanom zhodli "s tou spustou je to na ustrelenie si guli".

Lepsie sa to opisat neda. Treba si do GP zajst a skusit na vlastnych rukach.
Používateľov profilový obrázok
Hektor
častý prispievateľ
Príspevky: 667
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa Hektor »

Vidim, ze nie som jedine tela cumiace na nove vrata :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mesi napísal:V tomto stave je to nepouzitelne na nosenie IN. Vyrobeny model nema decocker a ako sme sa s Misom Lihanom zhodli "s tou spustou je to na ustrelenie si guli".
Zase treba chápať, že toto nie je finálny produkčný kus. Veď tá zbraň mieri hlavne do segmentu služobných zbraní a na ten trh asi nepôjde s takto ľahkou spúšťou.
Podstatné z môjho pohľadu je, že sa GP-čku podarilo spraviť spúšťák s veľmi plynulým a hladkým chodom. Mne osobne vyhovuje aj to, že odpor spúšte tesne pred odpálením výrazne nenarastie, konkrétne tento nenarastie vôbec :-)
Samotný odpor spúšte sa dá upraviť pružinami, dôležitý je ten krásne plynulý chod.

A áno, ten reset by potreboval ešte vylepšiť, podľa mňa skrátiť a zvýrazniť.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Mesi: na hentej zbrani chceš decocker? To ako budeš mať náboj v komore a vypustený mechanizmus, ktorý sa nedá pretlačiť? :)

Yarco: ja ti neviem, ale na služobné použitie by podľa môjho názoru nejaký malý odpor pred samotným spustením mal byť, iné je to pre nejakú mierenkársku zbraň, tam je to možno fajn.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Zoid: pisu ze ide o SA/DA mechanizmus... a tak ma napada, ze som uplne zabudol vyskusat ci je tomu ozaj tak. Samozrejme ak ide o SA tak by to bola pekna sprostost.

Inak co sa mietenky tyka, tak tam nie su v pravidlách nejake minimálne odpory spuste? Panatam si este pred cca 15timi rokmi ako mi nuekde v castej merali odpor silomerom.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

SA/DA to nieje. Ked je spustene, neda sa pretlacanim spuste znova cvaknut.
Naschval som to na IWA skusal.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

tak potom to bude plne napnuty mechanizmus. Som zvedavy na finalnu verziu a nastavene odpory.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa hornet »

Nie nahodou len čiastočne prednapnutý? Tak mi to prišlo.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3699
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ja vychadzam z toho, ze ta spust nema takmer ziaden odpor pocas celeho chodu spuste. Ak by si dopinal pruzinu, tak by som ocakaval aspon nieco.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"