K100: konstrukčná chyba záchytu zásobníka - vyriešené

Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

To co opisujes sa mi podarilo nasimulovat zatlacenim na spicku prveho naboja (tak ze 2. naboj bol rovnobezne so zaverom), pri strielani si ale neviem predstavit ako by sa to mohlo stat.
Skus ale popisat viacej, mozno sa to opravi samo:) /pripadne taky sialeny napad ... odnes to do GP/
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Tiez nieco zaujimave:
http://www.grandpower.eu/forum/viewtopic.php?f=13&t=122
Edit: a tu je dalsi: http://www.grandpower.eu/forum/viewtopic.php?f=9&t=134

Toto je prave to. Ist do gp nema vyznam. Ziadna suciastka nie je poskodena, kazda je zrejme vo vyrobnych toleranciach. Chyba sa prejavuje sporadicky, nasimulovat sa da podmienkami nosenia. Par dni zasobniky nosit, odkladat, otacat. A potom pri strelbe skusit z puydra prebit plny zasobnik. Na prvy sup to mozno nepojde, ale jeden z troch pokusov sa urcite podari. Gp ma kvalitnu vyrobu a variabilitu medzi dielcami nizku. Je to konstrukcna chyba, nie vyrobna. Tu pomoze len nove telo.
Ktosi mi hovoril, ze na plastove telo na k100 netreba nakupne povolenie, ak sa kupuje bez kontajnera. Vedel by niekto fundovany potvrdit, ci je to pravda? Mne sa to moc nezda. Ale ak by to bola pravda, idealne by bolo nechat si to urobit namieru.
Nechcem inu zbran, lebo k100 je jedina, kde sa nemusim bat dat gulu do gule.
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Tak osobna skusenost. Mne pred par rokmi menili plast. Prisiel som do Lupce, zdetekovali zavadu, vymenili, pytal som sa co som dlzny, povedali ze nic.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Jo, som zabudol napisat: Nosim ju dennodenne skoro 3.5 roka. Denne prebijem cca 4-8 krat.
Trenovanie prebijania cca 1x tyzdenne asi 50 prebiti. Takze plast dostal dost zabrat. Moze byt aj zodrata desatinka z plastovych vystupkov v sachte.. Kazdopadne, cz zasobnik nezavadi.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Zlomizub napísal:To co opisujes sa mi podarilo nasimulovat zatlacenim na spicku prveho naboja (tak ze 2. naboj bol rovnobezne so zaverom), pri strielani si ale neviem predstavit ako by sa to mohlo stat.
Skus ale popisat viacej, mozno sa to opravi samo:) /pripadne taky sialeny napad ... odnes to do GP/
Jj presne to je ono, zatlacenie, ked si ukazovakom pomahas nahmatanim naboja, aby si pri rychlom prebiti spolahlivo trafil do sachty. Taktiez pri nepodarenom prebiti mozes vrazit najprv nabojom do hrany otvoru sachty pre zasobnik.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Len tak pre zaujimavost video s podobnym problemom u 1911 (najst sa ale da snad s kazdou zbranou)...
https://www.youtube.com/watch?v=xMZRssZcgBg
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Pri tomto ale zasobnik nevypadne. a je to jednoradovy uzky zasobnik. Tam je to jasne.
wisdom
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 9 years

Príspevok od používateľa wisdom »

No ja mam zatial iba do 2000 vystrelov z mojej P1 MK12 (2015) bez jedinej zadrzky ale s takymto niecom som sa veru ozaj nestretol.. Zasobniky som nikdy neklepal (ani som o nicom takom nepocul, ze by sa robilo) a vzivote som naboje nemazal. Celkovo aj pistol po cisteni dokladne poutieram tak aby nikde nebol olej a aby bola vsade sucha. Zo zaciatku ked som mazal (dakto mi raz povedal, ze GP treba poriadne mazat) tak po strielani bol vsade bordel. Ked je to suche vsetko je ovela lepsie a vsetko krasne funguje bez naznaku zavahania a menej sa lepi bordel... Zasobniky mam plne stale a nosim ich aj niekolko dni a vyprazdnujem ich az na strelnici pri strelbe a ozaj som sa s takymto niecim nestretol. Minule som akurat strielal dake prebijane naboje, ktore boli evidentne dake poslabsie pretoze spatny raz bol citelne nizsi ako bezne a obcas mi nezachitilo zaver po poslednom naboji. Aj vzhladom na to, ze ozaj tie zasobniky nosim plne niekolko dni a nikdy nic nesklepavam a fakt takyto problem nemam si myslim, ze to nie je konstrukcna chyba ale skor chyba konkretnej zbrane, mozno serie...
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa boris »

el fuego:

1. vypadavajuci zasobnik – pravdepodobne opotrebovana aretacna zapadka zachytu zasobniku alebo oslabena pruzina zapadky (podvedome namackavanie tlacitka vypustania zasobniku strelcom snad v tvojom pripade mozeme vylucit),

2. vzpriecenie tretieho naboja pri podani – mozne priciny su deformovane vyvodky, oslabena zasobnikova pruzina, deformovany podavac, bordel v necistenom zasobniku, naboje s nadrozmernou celkovou dlzkou, kratky zaklz zaveru, vadna sklzavka

navstiv GP so zbranou aj zasobnikmi a pozrieme sa na to. to bude lepsie ako tu vypisovat hluposti ktorych sa ti tu veru, prosim bez urazky, podarilo popisat pomerne dost...

b.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

boris napísal: (podvedome namackavanie tlacitka vypustania zasobniku strelcom snad v tvojom pripade mozeme vylucit)
Ano strielam jednorucne. Palec vysoko vedla zaveru.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

boris napísal:el fuego:

1. vypadavajuci zasobnik – pravdepodobne opotrebovana aretacna zapadka zachytu zasobniku alebo oslabena pruzina zapadky
Zasobniky nevypadavaju, ked sa nestriela. Ani ked sa s tym mixuje. Zapadka zacvakava pevne. Nie je deformovana (vid foto).
Funguje spolahlivo s CZ zasobnikom s dorobenym kruhovym otvorom.
Ostatne GP zasobniky: 2x stary - iba zadrzky, 2x novy - aj vypadavanie
boris napísal: 2. vzpriecenie tretieho naboja pri podani – mozne priciny su deformovane vyvodky, oslabena zasobnikova pruzina, deformovany podavac, bordel v necistenom zasobniku, naboje s nadrozmernou celkovou dlzkou, kratky zaklz zaveru, vadna sklzavka
Vyvodky su OK, 2 zasobniky nove zavadili pri ich prvom pouziti.

Zbran som kupil od niekoho, kto ju vyhral v sutazi, nemam od nej blok. Bude to OK ?


Tie blbosti sem pisem preto, aby si pre istotu kazdy, kto kacenu nosi, skusil co najrealnejsie pouzitie. Vacsina ludi si dava do zasobnikov na strelnici po 5 nabojov, a nemaju sajnu, ako sa im to cele zasprava v hranicnych podmienkach.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Pozeram, ze xdm ma tiez podobne rieseny zachyt zasobnika.
Takto to malo byt poriesene, ako ho ma xdm, aby nepretrcal ozub do zasobnika:

http://www.smartlock.com/images/XDMagRe ... gCatch.JPG

Je rozsireny a ozub sa nemoze dostat hlbsie ako na predpisanu hlbku..

:wink:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

el_fuego333 prečo rovno nenapíšeš že by sa ti páčil novy rám mk12 ,ale ideš k tomu takou okľukou?
Neviem ,neviem či ti ho v GP vôbec ukážu , po tom všetkom :lol:
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Z nakresov na gp webe nemam pocit, ze by to uz mk12 mala vyriesene.
Chce to custom zachyt à la XD
wisdom
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 9 years

Príspevok od používateľa wisdom »

Pichnem teraz asi do osieho hniezda ale.. el_fuego333 - nie si ty nahodou policajt?
Zamknuté

Návrat na "Grand Power"