K100: konstrukčná chyba záchytu zásobníka - vyriešené

inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

erebos: Diki. Nebudem to uz robit. Kazdopadne, na stav, ktory popisujem to nema vplyv.
Zasobniky dorazam poriadne. Neodpalene zapalky som mal zatial iba 2 (z cca 5k), aj to bolo to nepodarene S&B nontox vyradene od francuzov. A ani nebolo namazane ani nosene.

EDIT, vidim, ze nazov temy ktosi zmenil.
Povodny bol "konstrukčná chyba záchytu zásobníka znemoznujuca nosenie" - kedze ide o stav blokujuci nosenie zbrane. + Na zaciatok bolo niekym doplnene "K100 Mk6". Ramy mk7 a mk12 maju zachyt rieseny inak ? V ponuke GP vidim len jeden typ zachytu. Ak je toto uz fixnute v neskorisch verziach, bolo by dobre dat novy zachyt do ponuky, aby si ho pripadni kutili mohli dopasovat.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

bitguard napísal:Len dodam, ze zavady sa prejavili vzdy len pri prvom naboji v zasobniku. Stalo sa mi vsak, ze som zasunul zasobnik, spustil zaver a nic.... Po kontrole som zistil, ze mam komoru prazdnu - zasobnik nepodal naboj do komory. Toto sa mi stalo 2x - neviem, ci to ma suvis s popisovanou konstrukcnou vadou.
Vnutorne steny zasobnika si mal nenamazane (tenky film staci bohate)? Je tam suchanie plastoveho podavaca a kovoveho tela zasobnika s blizsie nespecifikovanou povrchovkou... povrch plastu podavaca ma aku kvalitu ? nie je prilis natesno na prednu stenu zasobnika ? Kolko nabojov bolo v zasobniku ?
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Mohol by niekto poslat fotky z pohladu do prazdnej zasobnikovej sachty (rukovate pistole) mk7 a mk12, kde by bolo dobre vidno zvrchu zachyt zasobnika ? V nakresoch na webe GP sa lisi mk7 a mk12, ale nie jeho ozub. Mk7 mi pripada byt rovnaky ako mk6, ale istotu nemam. Tie obrazky su tam v malom rozliseni.
Diki.
friendly_neumann

Príspevok od používateľa friendly_neumann »

el_fuego333: napaskovane som mal 15 nabojov. nakolko zasobniky su fungl nove, nemal som potrebu ich rozoberat a premazavat. Pri volnom stlaceni podavaca som nezaregistroval ziadne trenie, ale sustredim sa na to a preverim.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Musis vyskusat v rozobratej pistoli so zasunutym zasobnikom, bez zaveru navrchu + pritlacit zasobnik navrchu smerom dopredu, ako ked tlaci zaver naboj von. Skus ci sa vtedy nezachyti podavac o ten ozub zachytu.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Skusal sa vsemozne aj nemozne dnes na strelnici pchat naboje do zasobnika, klepal som spredu aj zozadu a nic, po 3 naboje, 10, 15, vysunuty prvy naboj, druhy aj treti...
Zbran fungovala bezchybne, nech som robil co som robil.
P1 Mk12, seria K, original cervene zasobniky + 115gr S&B naboje.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

elfuego: Mám taký dojem, že celý tento Tvoj elaborát má presne takú vypovedaciu silu a hodnotu ako Tvoja bezpiestiková kosa :!:
Záchyt zásobníka (napríklad konkrétne na P1 mk.7, ktorú som mal k dispozícii) absolútne nezasahuje do vnútorného priestoru zásobníka (ani stotinou milimetra). Práve naopak, je mierne "utopený". Pri oboch. Ide o pôvodné zásobníky s krátkym čiernym podávačom.
Aj keby tretí náboj (je to ten oproti otvoru pre záchyt) nejakým záhadným spôsobom naozaj zavadil o ten otvor, a (ako si to predstavuješ) "sklonil sa dolu", pružina zásobníka prostredníctvom podávača a ostatné náboje nad a pod ním nepustia a donútia ho pekne-krásne sa zrovnať podľa nich a podľa spodku záveru. Z radu sa vybočiť nesmie! :wink:
Ak máš teda s podávaním nejaké problémy, hľadaj inde, toto je rovnako slepá cesta, ako vyššie spomínaná optimalizácia Sa-58 :twisted: ...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

tiež si myslím, že treba skúsiť iné cudzie zásobníky a potom robiť závery.
Fuego: GP má anglicke forum, skús tam hodiť dopyt medzi užívateľov.

Ja si myslím, že ti asi hapruje pištoľ.
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Vedeli by ste sublerou zmerat sirku zasobnikov smere rovnobezne s hlavnou v mieste otvoru pre zachyt? Moje od GP maju 31,8. Ten, ktory nezavadi(cz) ma sirku 32.
Ti, co mate mk7 a mk12, vedeli by ste vlozit fotky zachytu? Prip aj sachty s vlozenym telom zasobnika, aby bolo vidiet, ako to tam dosada? Tie zasobniky su z tenkeho plechu a teoreticky sa mohli deformovat vplyvom zleho skladovania este u vyrobcu/dodavatela.
Ak je zachyt utopeny v otvore zasobnika, spicka strely moze byt zachytena o vnutornu hranu toho otvoru v zasobniku, naboje idu tak, ze ich axialna os prechadza otvorom. Na fotkach spicka strely jasne vytrca do otvoru pre zasobnik. Vtedy by stacilo vybrusit tu hranu na zasobniku.
Vzhladom na vaklavost zasobnika v sachte je spravna funkcia zachytu niekde v tolerancii 0.1-0.2mm , pricom hrubka plechu zasobniku na zachytenie je 0.75mm . Je to konstrukcne nepripustne. Pre spolahlivu funkciu treba umiestnit ozub zachytu zasobnika v rovnakej vyske ako je teraz, ale po stranach a dvomi ozubmi. Po stranach sa strelivo nema ako zakliesnit. Minimalna uprava a spolahlivost astronomicky vyssia.

Ten paradny zaver s hlavnou, kontajnerom a spustovym mechanizmom si proste nezasluzi hentaku plastovu onuuu... S hentakymi ovladacimi prvkami... Ked uz to je take vymakane, je naozaj taky problem dotiahnut to do konca?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa peterson »

už prosím ťa prestaň vypisovať a navštív GP so zbraňou aj so zásobníkmi-kedže máš taký špecifický problém. Myslím si, že sa ti seriozne povenujú a budeš mať vo veci jasnejšie.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

elfuego: Uvedom si láskavo, že nábojnica 9x19 Luger je kužeľová! Síce iba o 0,3mm, ale je :!: Takže ak na stĺpec nábojníc pôsobí tlak pružiny, má snahu tie "v strede" tlačiť dozadu na zadnú stenu zásobníka, ani náhodou nie dopredu. Preto nie je ani teoretická šanca zadrhnúť práve o ten otvor, ba ani o záchyt, ak by aj prečnieval pár stotín či desatinu milimetra. :roll:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ja to mam ako citanie na pokracovanie,akurat tu neviem odhadnut co bude zajtra
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Este je jedna pravdepodobna moznost, ako moze dojst k zasprajcovaniu spicky naboja do toho otvoru:
Pri prebijani rychlo z puzdra ukazovakom nahmatavam vrchny naboj na jeho strelu.. Ked ho v tej rychlosti trosku stlacim, prvy naboj tesne nad otvorom moze ostat zasprajcnuty. Zaructe, ze to nespravite v stresovej situacii, ak si takto pomahate nasmerovat zasobnik do sachty. Normalnemu zasobniku bez takeho otvoru to ani zdaleka nebude tak vadit, ako tomuto.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...komu niet vzájomnej rady, tomu niet ani hospodárnej pomoci! :? Končím... :roll:
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

A ta rada znie ako? Sig p226?
Zamknuté

Návrat na "Grand Power"