Rozšírenie ZP

Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Asi kvôli tomu mi tam dali aj to Fko do preukazu zbrane od vz.58 ze pôvodne som ju ziadal na zberatelstvo (v nakupnom povoleni).
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

C08R4 napísal:Este ta jedna vec nebudem potrebovat vymenit vsetky preukazy zbrani? Lebo nerad by som sa dostal do situacie, ked by ma niekde kontroloval policajt a zbuzeroval, ze to mam neplatne, lebo mam v preukaze zbrane udaje nezodpovedajuce skutocnosti (cislo ZP).
Je to bezna prax, tiez to mam tak, odkedy som rozsiroval na E.

V novom ZP mas jasne uvedene aj cislo stareho ZP, na ktore su napisane karticky. Takze ziadne "udaje nezodpovedajuce skutocnosti".
Usetril si 4.5€ za kazdu karticku. :wink:
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Vykonanie skusky odbornej sposobilosti pri rozsirovani ZP mozu ziadat iba ak bola konkretna cast skusky zapocitana:

NP PZ 20/2004 Čl. 14

Rozšírenie zbrojného preukazu

(2) Ak žiada držiteľ zbrojného preukazu o rozšírenie zbrojného preukazu o ďalšiu skupinu, skúšku odbornej spôsobilosti nevykonáva. Skúšku odbornej spôsobilosti žiadateľ vykoná, ak
a) je držiteľom zbrojného preukazu skupiny B alebo C, ktorému bol vydaný zbrojný preukaz na základe započítanej skúšky ) a žiada o rozšírenie zbrojného preukazu na skupinu zbrojného preukazu A,D,E alebo F,
b) je držiteľom zbrojného preukazu skupiny D, E alebo F a bol mu vydaný zbrojný preukaz na základe započítanej skúšky ) a žiada o rozšírenie zbrojného preukazu na skupinu zbrojného preukazu A, B alebo C.

Edit: Aby bolo jase od koho mozu ziadat opakovanie skusky, a teda od ostatych nie. Kedze sa tu uz niekto niekde stazoval...
Naposledy upravil/-a inspiring_hellman v 15 Dec 2009, 15:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

pytam sa hlavne tych, ktori v blizkej minulosti davali ziadost o rozsirenie.
je na tom tlacive nejaka kolonka pre udavanie dovodu?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa siver »

Chcem si rozšíriť zbroják o sk. A (mám B, E).
Chcem sa spýtať, či naozaj netreba znova potvrdenie od lekára (viem, že sa to tu už riešilo). Na nete sa totiž dá nájsť viacej druhov tlačív. Niekde sú uvedené prílohy a niekde nie:
http://www.e-zbrane.sk/index.php?option ... d=14&id=46
http://www.mojepolovnictvo.sk/knihy/zia ... nie_ZP.pdf
http://www.minv.sk/swift_data/source/po ... rzbrpr.pdf
Na tom poslednom (kolok je uvedený ešte v Sk) je dokonca pekne vymenované kto má to "privilégium" nosiť zbraň "A".
Skúšku predpokladám, nerobím.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

to by ma teda naozaj zaujimalo, ktory chytrak tam tieto dovody na A dopisal. nakolko to nema oporu v zakone, tak si myslim, ze to neobstoji.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

vzhladom na to co sa blizi rozhodol som sa upsechat veci a rozsirit sa ZP o Ecko. Zatial mam "iba" :D Acko. Viem ze potrebujem kolok, ziadost a 2x Foto na novy zbrojak (sakra, novy som este ani v rukach nedrzal a musim o novy ziadat). Len co som zacul na chodbe policajtov pri skuskach u nas....ked rozsirujes zbrojak, musite znovu robit skusky?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

nemusis robit skusky a ked ti daju do zp poznamku, ze plati ako predosly, tak nebudes musiet menit ani karty zbrane.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2875
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa telra »

ake karty zbrane :D ja som dostal ZP pred 10 dnami a ZP som doslova a dopismena v rukach este nedrzal :D
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

To TELRA:
Osobne si myslim, ze ti vydaju novy, rozsireny ale so starim cislom...kedze si asi nedavno robil skusku ...mne na skuske povedali, ze pri rozsireni sa skuska znovu robit nemusi. Inak este si si aj pocas skusky mohol dopisat dalsie skupiny na ziadost

a v zakone je dane podla §22, ze pri ziadosti o rozsirenie PZ vyznaci dalsiu skupinu ZP ak ziadatel splna podmienky ustanovene zakonom o strelnych zbraniach a strelive
Andrejoff
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Registered for: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa Andrejoff »

Zdravim pani. Mam zbrojak skupiny D. Chcem si rozsirit zbrojak o skupiny A,E,F.. Potrebujem znova potvrdenie od lekara? odpis z registra? alebo staci doniest doklad ze som v streleckom klube, doniest zaevidovat knihu na zberatelske. A na Acko musim ist asi aj tak na skusku. Poradte co treba. Dik
Používateľov profilový obrázok
peter9898
prispievateľ
Príspevky: 364
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa peter9898 »

V zakone sa nic o skuske pri rozsirovani ZP nepise (ak si dobre pametam) takze staci ked doneses 2x fotku zaplatis spravny poplatok, das zaevidovat knihu na strelivo a na pockanie by ti maly vydat rozsireny ZP, len s tym a sa moze stat ze budu mudrovat pokial niesi zivnostnik alebo si nebol napadnuty.
Používateľov profilový obrázok
suigan
prispievateľ
Príspevky: 146
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa suigan »

Myslim, že na D-čko sa robí len doplnková skúška na zbroják a tú policajti neuznajú ako plnohodnotnú skúšku, kamarát má tiež D-čko a chcel rozšíriť na B-čko aby mal jednu krátku búchačku a povedali mu, že by musel ísť na skúšky, takže je dosť možné a vysoko pravdepodobné, že to isté povedia aj tebe.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

na D sa robi taka mala skuska, ked si napr. student lesnictva.
ale ked sa chces stat polovnikom a robis to regulerne, tak mas plnohodnotnu skusku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"