Optika na CZ 858 Tactical / Sa 58

inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

to co je na fotkach je ocel, montaz na ZD bude duralova

viem ze SA vacsinou vyhadzuje hilzne kolmo hore ale nejako sa da poladit vyhadzovac (neviem zatial ako) aby hadzal pod 45' uhlom doprava.

Ked to bude vyslovene nepouzitelne, pojdem do bocnej montaze a tie kruzky a ZD vyuzijem na tom

Obrázok
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa scar »

...ak je ta lista ocelova mozno ju potom zoberiem.. :wink:
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa scar »

smer vyhadzovania nabojnic urcuje poloha vytahovaca voci vyhadzovacu(to je veta :roll: )...pochybujem ze s tym nieco spravis.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

podla www.zbrane.cz sa da obrusenim vyhadzovaca ciastocne usmernit smer vyhadzovania nabojnice.
neskusal som.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Nabojnice nejdu kolmo hore. Idu pod uhlom cca 60 stupnov, odhadujem. Lietaju tesne nad okrajom ramu, ktory je dost vysoko nad rovinou, ktorou je zaverom vedena nabojnica do momentu vyhodenia. Preto si myslim, ze s uhlom vyhadzovania sa uz da urobit iba minimum a aj to s nezarucenym vysledkom. 58-ma na nejake opticke zameriavace proste nebola stavana.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

takto bude vyzerat ten moj paskvil z dielne sialeneho doktora az kladivom a karbobruskou presvedcim cinsku montaz aby sadla na cesku listu :)

Obrázok
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

DUSO napísal:Nabojnice nejdu kolmo hore. Idu pod uhlom cca 60 stupnov, odhadujem. Lietaju tesne nad okrajom ramu, ktory je dost vysoko nad rovinou, ktorou je zaverom vedena nabojnica do momentu vyhodenia. Preto si myslim, ze s uhlom vyhadzovania sa uz da urobit iba minimum a aj to s nezarucenym vysledkom. 58-ma na nejake opticke zameriavace proste nebola stavana.
prichadzam na to tiež, cesta upravovaním vyhadzovača nevedie asi...
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa scar »

kua Roman , ale som sa zlakol :shock:

pre mna jedine prijatelne riesenie:
-upravit tu cesku montaz aby bola pevne uchytena hlavne v zadu
-prevrtat otvor , aby si videl na mechanicke mieridla
-kolimator , alebo kolimator a 3-4 x preklapaci priblizovac , alebo low kruzky a nejaky 1-6x40 max. so svietiacim krizikom/bodkou

a tu cinsku haraburdu im posli naspat. :)
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa scar »

ak odbrusite vyhadzovac nedocielite vobec nic.aspon co sa tyka uhlu vyhadzovania
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa majac »

Roman, vyzera to zaujimavo :). daj potom vediet ako sa s tym mieri, ale ja by som to videl na vymenu povodnej pazby za priamu.

Duso: podla mojho pozorovanie litaju nabojnice medzi 60-90 stupnami. cca 10-20 perc nabojnic zasiahne optiku presahujucu priestor nad zasobnikom. Osobne si myslim, ze uprava vyhadzovaca by mohla pomoct, pod upravou si predstavujem zbrusenie vyhadzovaca z pravej strany aby sa zmenila geometria sustavy vytahovac-nabojnica-vyhadzovaz. vyskusam a odreportujem. prinajhorsom vymenim vyhadzovac, stoji 120 Kc.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Ja ked sa nad tym zamyslim, tak smer nabojnice urcuje vytahovac + vyhadzovac. Ked sa zbrusi vytahovac, tak vyhadzovac udrie do nabojnice v tom istom mieste, tak neviem ci to az tak pomoze. Ale ako pises, ze cca 15 % udrie do optiky, a zbrusenim vytahovaca to aspon trosku usmerni, asi to stoji za to vyskusat. Kazdopadne som zvedavy na vysledok. Ja ked som sa zamyslal nad optikou na 58, tak asi sa zacnem pozerat po nejakom kratsom modeli, nieco ako bolo na mosinke, co nebude az tak zasahovat do vyhadzovacieho okna (najlepsie vobec), ale to je este vo hviezdach..
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

z diskusie na www.zbrane.cz

25.1.2007 11:36 ivan: dotaz
Jak vidím, tak není zájem nebo čas odpovídat na dotazy, což je podle mně škoda, když se prodává nějaké zboží. Mně by konkrétně zajímalo, zda po výstřelu vyhozená nábojnice naráží do montáže nebo optiky. Snad se dočkám odpovědi.



6.2.2007 14:12 Dekany: re: dotaz
Do optiky nenarazi.
Do montaze ano i ne.
ZAlezi, jak se povedl vyhazovac.
Vetsinou ne. Pokud ano, tak obcas a lehce. Potom je mozne pilnickem:
a) upravit lehce vyhazovac aby hazel rozumne
b) upilit jeden nebo dva zoubky z listy
c) preventivne posadit celou montaz co nejvise jiz pro montazi
d) hodit to cele do kose a koupit si neco poradneho jiz s listou namontovanou.:))))
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa scar »

asi to bude vec pokusu a omylu....
1-ja myslim , ze ked upravit ,tak vytahovac aj vyhadzovac
2-ani nie je podstatne ci narazi nabojnica do listy , ale je podstatne to , ci to bude dobre prebijat a nebude zovierat zaver prazdnu nabojnicu

...kazdopadne som zvedavy na vysledok.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

hmm 58cka a optika... tam max. nieco male zo zvacsenim 1-4 x viac je uplne zbytocne vzhladom na presnost tejto zbrane,,,,
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Ja co som zatial browsoval tak zatial by som tam asi dal toto

http://www.opticsplanet.net/burris-timb ... 01312.html

Kratsie uz asi nenajdem (aby nabojnice nemohli narazat do optiky), ale myslim ze na srandovanie na strelnici by to stacilo
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"