"Opotrebovanie" náboja pri nábehu do komory

DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa DUSO »

To zalezi od druhu a mnozstva prachu a od druhu a vyrobcu zapalky a este od sily zaskrtenia strely. Cize na tuto otazku ti nemoze nik podat tu pravu orechovu odpoved. Zasuvanie alebo vysuvanie gule je sposobene nedostatocnym zaskrtenim gule v nabojnici. Podla mna ju mozes este vystrelit, odsleduj silu kopanca a nabuduce budes vediet ake zasunutie to este znesie.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

yarco napísal:
igoros napísal:Ja mam brokovy zaparkovany v komore stale ...
Si ma prekvapil. Nemas obavy ohladne (ne)spolahlivosti brokovych nabojov v pistoli?
Alebo inak sa opytam - kolko stoviek brokovych si uz treningovo vystrielal a s akym vysledkom?
Ja som to testoval na strelnici v castej a bez problemov.
Kolko stoviek?
Jeden kus stoji cez 30SK, tak co myslis kolko stoviek:?:
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3114
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

yarco: :roll: mal som na mysli vypučenie zápalky po výstrele. Napr. pri .357 sig stačí že sa zasunie gula o 0.5mm a na zápalke je to vidieť, ak ide dnu o 1mm tak už nafukuje aj dno. Po skalibrovaní vyzerá hilzňa ako s nákružkom. Hlbšie zasunutú gulu ako 1mm by som neriskoval, aj keď je pravda že luger je tolerantnejší.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Michal1 napísal:
yarco napísal:
igoros napísal:Ja mam brokovy zaparkovany v komore stale ...
Si ma prekvapil. Nemas obavy ohladne (ne)spolahlivosti brokovych nabojov v pistoli?
Alebo inak sa opytam - kolko stoviek brokovych si uz treningovo vystrielal a s akym vysledkom?
Ja som to testoval na strelnici v castej a bez problemov.
Kolko stoviek?
Jeden kus stoji cez 30SK, tak co myslis kolko stoviek:?:
Presne ako pise Michal. Kupil som 10ks, vyskusal som priebezne 7ks a bez zavad. A ked by naozaj islo do tuheho a rozhodnem sa brokovy vobec nepouzit, je to zlomok sekundy co obtiahnem este raz, brok mi vyleti a mam tam SP-cko.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Michal1 napísal:
yarco napísal:
igoros napísal:Ja mam brokovy zaparkovany v komore stale ...
Si ma prekvapil. Nemas obavy ohladne (ne)spolahlivosti brokovych nabojov v pistoli?
Alebo inak sa opytam - kolko stoviek brokovych si uz treningovo vystrielal a s akym vysledkom?
Ja som to testoval na strelnici v castej a bez problemov.
Kolko stoviek?
Jeden kus stoji cez 30SK, tak co myslis kolko stoviek:?:
Presne ako pise Michal. Kupil som 10ks, vyskusal som priebezne 7ks a bez zavad. A ked by naozaj islo do tuheho a rozhodnem sa brokovy vobec nepouzit, je to zlomok sekundy co obtiahnem este raz, brok mi vyleti a mam tam SP-cko.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

R:
Som aj predpokladal, ze myslis vypucenie zapalky az po vystrele, ale radsej som sa uistil. Prislo mi to totiz ako trocha riskantny sposob zistovania nebezpecnosti zasunutia strely.

Michal, igoros:
Viem o vysokej cene brokov, prave preto som sa pytal na vystrielane (=otestovane) mnozstvo. Nosit v komore neoverenu a (v danej zbrani) velmi malo strielanu municiu je podla mna trochu risk, bez ohladu na to, ci je to brok, EFMJ alebo hocico ine.
Ak si ale nositel toto uvedomuje a je pripraveny v pripade potreby obtiahnut (a aj to trenuje), preco nie.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

OK, tak teda tento naboj vystrelim a uvidim co urobi tych 0.3 mm. M&P je robena od zaciatku pre .40SW, takze si tiez nemyslim ze by som vystavoval zbran nejakemu riziku. Na strelnicu pojdem niekedy cez vikend. Potom napisem ako som pochodil. :)
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Nespozoroval som ziadny rozdiel medzi novym a "skratenym" nabojom. Cize 0.3 mm je este v pohode, teda aspon pre S&B subsonic.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

add napísal:Pri S&B Subsonic staci cca 10x a zasunie sa skoro o 1mm!!
Kedze sam nosim S&B Subsoniky, tymto vyrokom v inom vlakne ma 'add' vyprovokoval k cinu. :wink:

Zobral som 3 naboje (SB Subsonic 9.1g/140grs) a kazdy 10x nabil do komory. Naboj isiel do komory vzdy zo zasobnika, zaver som zhadzoval zachytom, nie rucne. Vysledok vidite nizsie, pre nazornost som pridal 2 'zdrave' naboje.

Este doplnim, ze na urcenie miery zasunutia som pouzil moju osvedcenu metodu - kruzok beznou tenkou (0.5-0.6mm) liehovou fixou v mieste zahrdlenia strely do nabojnice.
Je to jednoduche, rychle a lacne, oznacujem si takto vsetky naboje na nosenie. Umoznuje mi to bleskovu vizualnu kontrolu zasunutia strely.

Obrázok
http://picasaweb.google.sk/lh/photo/7_c ... directlink

Obrázok
http://picasaweb.google.sk/lh/photo/ndd ... directlink

P.S. Vsetky 3 som vcera na strelnici aj vystrelil, nevsimol som si pri strelbe ziadny vyrazny rozdiel (zamiesal som ich medzi nepouzite naboje).
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 10 months

Príspevok od používateľa add »

->yarco

Dobra praca! Toto sa mi paci aj na zahranicnych forach ... Nieco ma zaujme, otestujem to, nafotim a podelim sa s ostatnymi.
Vdaka. :-)
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

yarco napísal:Este doplnim, ze na urcenie miery zasunutia som pouzil moju osvedcenu metodu - kruzok beznou tenkou (0.5-0.6mm) liehovou fixou v mieste zahrdlenia strely do nabojnice.
Je to jednoduche, rychle a lacne, oznacujem si takto vsetky naboje na nosenie. Umoznuje mi to bleskovu vizualnu kontrolu zasunutia strely.
Ja som si presne na tento ucel kupil 0.1 mm fixku. :) Mimochodom presiel som na system, ked zaver spustam pomaly, takze strela nenaraza velkou silou do nabehovej hrany komory. Potom sa este uistim ze zaver spravne dosadol tym, ze zatlacim na jeho zadnu cast. Takto sa jeden S&B subsonic naboj da nosit dost dlho.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

Co keby si v streleckej pohotovosti-zaver vzadu vlozil naboj do komory rucne a pustil zaver a potom zasunul plny zasobnik. Ja to tak robim ked chcem mat plno naladovanu zbran, teda ziadny chybajuci naboj v zasobniku.
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Dátum registrácie: 20 years 10 months

Príspevok od používateľa add »

->AKI

I tak she da ...
Lenze u niektorych zbrani nie je vytahovac dimenzovany na taketo spravanie - urcite by som to nerobil u CZ75, 1911, SIG P2xx. - riskujes poskodenie haku vytahovaca.
Z tych ktore poznam to nevadi napr Berettam a mojej "srdcovke" HK P7 :-)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

berserker napísal:Ja som si presne na tento ucel kupil 0.1 mm fixku. :)
0.1 mm sa mi zda prilis tenka. Jednak by ta znacka zmizla uz po par nabitiach, navyse v sere Colt Clubu alebo mojho trezora by ta vizualna kontrola uz nebola az taka bleskova. Ale ak ti to vyhovuje, som ticho.
berserker napísal:Takto sa jeden S&B subsonic naboj da nosit dost dlho.
Vzhladom na cenu Subsonicov a moju frekvenciu nosenia zbrane a navstev strelnice (cca 2x mesacne) toto neriesim. Na strelnici vzdy na uvod vystrielam nabity zasobnik, aby som nezabudol, ake strelivo to vlastne nosim. 2 tyzdne tych 10 Subsonikov to nabijanie v pohode vydrzi.

Takze nabijam zo zasobnika, zaver zhadzujem tvrdo zachytom. Nechcem vnasat do systemu dalsi mozny zdroj chyby.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

AKI napísal:Co keby si v streleckej pohotovosti-zaver vzadu vlozil naboj do komory rucne a pustil zaver a potom zasunul plny zasobnik.
Skusal som, neosvedcilo sa to, a hlavne to nerobim kvoli moznemu poskedeniu vytahovaca, ako napisal add.
yarco napísal:0.1 mm sa mi zda prilis tenka. Jednak by ta znacka zmizla uz po par nabitiach, navyse v sere Colt Clubu alebo mojho trezora by ta vizualna kontrola uz nebola az taka bleskova. Ale ak ti to vyhovuje, som ticho.
Naschval som si vybral 0.1 mm, lebo to som si dal ako limit. Ak strela zalezie viac, tak naboj dalej nenosim. Tiez som si myslel, ze znacka zmizne hned, ale drzi bez problemov. Samozrejme pri znackovani prejdem fixkou po strele niekolkokrat, takze je aj v pohode vidiet. Zatial mi tato metoda vyhovuje. :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"