ČZ-50

inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

Vau Igrlik, díky :)

Uvažujem nad týmto riešením:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Mhm, asi tak nejako... jednoducho kohút nesmie mať na mieste styku so spodkom záveru žiadny zub, ale čo najoblejší rádius. Ale pozor, nemal by si sa dostať s ubratím materiálu až na biciu plochu! Tam musí zostať všetko, aby nezoslabol úder.
Ten zub kohúta mi na P22 začal robiť zospodu doslova "húsenkovú dráhu" - niekoľko vlniek za sebou, ako pri naťahovaní zakmitá a ťukne na viaceých miestach - a to už po pársto ranách (ono waltrík je iná kapitola - zväčša zinkozliatiny a podobné mäkké materiály :wink: ). Vybrúsil a zaoblil som to skôr, ako tá prvá jama nadobudla hmatateľné rozmery a ďalej sa už nič neprejavuje.
inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

Bicia plocha je tam pekne viditeľná, takže do tej určite nezasiahnem.

Kukám, že ten kohút mal byť na 50kách už od výroby takto zbrúsený, lebo to evidentne robí na všetkých.
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa spotter »

ved to, že je to na každej a nie každá blbne. Navyše tá priehlbina sa dotkne kobúta až v zadnej úvrati, tak neviem, či ti to môže brzdiť závez pri pohybe vzad. Skorej by to mohlo pribrzďovať záver pri návrate do prednej polohy a to by sa prejavovalo napr. nedovretím záveru a nie vrznutou nábojnicou v okienku. Tým nechcem povedať, že to nemáš upraviť. Vyskúšať treba všetko a navyše, keď zaoblíš kohút, tak sa tie rázy budú prenášať na väčšiu plocu záveru a nebude ti tam vybíjať drážku- pravdepodobne :)
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa spotter »

to Komisar: podarila sa oprava?
inspiring_swartz

Príspevok od používateľa inspiring_swartz »

Ešte som sa k tomu nedostal, jednak z nedostatku času a jednak z nedostatku odhodlania. Uvažujem, že to dám celé sakumprásk vypucovať puškárovi. Čiernenie, zásobníky atď...
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"