Idealny revolver na nosenie ?

Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Xader »

Mas pravdu...premyslam nad tym a porovnavam.
HOLEJ 38.spec. ma hmotnost v nabitom stave 900g, ok je to revolver...a ma urcite lepsie rozlozenu hmotnost na denne nosenie, ale co tak Glock 17 ? ma porovnatelnu hmotnost a velka kapacita nabojov .45ACP ... - tie idu tusim tiez do policajnych CZ-tiek? ... kapacita zasobniku 17nabojov.
Tak mozno kaslat aj na Mosquito aj na silnejsi revolver a spravit kompromis v podobe tohto glocku a trenovat s nim....viete niekto co stoji 1 naboj do tejto hracky ? cca ?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5617
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Xader, zdá sa mi, že to trochu pletieš dohromady. G17 sa totiž nevyrába v kalibri .45 ACP. Modely v tomto kalibri sú G21 (full-size), G30 (subcompact) a G36 (subcompact "slimline"). Kapacita G21 je oproti G17 výrazne nižšia vzhľadom na veľkosť náboja .45 ACP. Aj tak je stále dostačujúca - (ak ma pamäť neklame) 13 nábojov. Mne osobne sa celkom pozdávala G36. Mal som ju v rukách a je to solídne stavaný subkompakt pomaly s rozmermi kompaktu. Na denné nosenie to nemusí byť zlá voľba. Ak už začínaš uvažovať o pištoli, dávam ti do pozornosti aj .40 SW - na sebaobranu optimalizovaný kaliber.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Xader-ako tak čítam jednoznačne ťa láka velky kaliber,ako ti písali je ti to zbytočne-iba tak na imidž :lol: Ja som pred rokmi riešil podobny problem,mal som Taurus 357mag,6-palec,snažil som sa to nosit do hory,ale ked prislo na to že si v tichosti puknem,tak som nič netrafil :cry: Potom som si vybral založnu moju staru dobru cz75 a kde som namieril tam to bolo.Jednoznačne kupovat zbran s ktorou budeš trenovat,budeš snou vžity a aj spavat snou možeš pokial doma žena neni :wink: Ked si kupiš husle ešte huslista niesi :wink:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 14:51, upravené celkom 1 krát.
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

No a niekde medzi 7,65 a .45 je 9mm Glock, na co si uz prisiel sam... Denne nosenie ok (skusal som pod tlakom roznych nazorov najprv nosit G19, ale G17 nosim radsej), cena nabojov kompromisny stred, okrem obrany si s touto zbranou zastrielas mierenku (uznavam menej vhodne, ale da sa), zatrenujes si IPSC atd. Potom quer zastrcis do puzdra a ides nim domov. nemusis spekulovat, mat na kazdu vec zvlast zbran. nakoniec zistis, ze musis strielat aj z toho kanona, co si si vysnival, aby si ziskal zrucnost a presnost, inak s tym mozes niekoho sice naplasit, ale ak zbran nemas zvladnutu, netrafis. Netrafis mozno ani na 5 m... A trening s velkym kalibrom celkom financne boli.

Ostatnym: Viem, ze je to otazka na revolver, ale chalanisko sam spomenul G17, a chapete ze spraavne myslienky treba podchytit uz v zarodku :D A fakt ma neplati Gaston... :oops:
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Xader »

No tak teda zvrtnime trochu debatu na pistole 9mm so zasobnikom podobnych kapacit ako ma GLOCK...existuje este nieco podobne ?
Mne pride kazdy glock rovnaky, ale zasa je to asi kvalita (nedrzal som v ruke, ale podla precitaneho tipujem). A bude to zbran na ktoru sa budem moct tiez spolahnut. Co stoji 1 naboj ? aby som mal trochu porovnanie...nemam v tom prehlad...bude to moja prva zbran, dakujem za rady/postrehy so zbranou :)
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

Uz to tu bolo povedane viac raz. Kupovat zbran, ked si ju nedrzal v ruke je troska loteria a potom sa stava, ze ju rychlo predavas so stratou. Vidim v tvojom profile, ze si z BA. Zdvihni zadok, skoc na Agatovu na strelnicu, chlapci tam G maju. Vyskusas, uvidis... A ak sa nemylim dokonca tam maju aj najnizsie ceny Gciek v BA. (Aspon mali...) Samozrejme su aj ine moznosti, pozri vlakna Glock <-> Bereta, Glock <-> HK, Glock <-> K100. Ako vidis, vsetci sa svojim sposobom porovnavaju s Gckom. Urcite pomer cena - vykon a podpora na nasom trhu (doplnky, servis atd.) je v prospech Gcka. To ale neznamena, ze musi byt ten najlepsi pre teba. Mozno ho chytis a zistis, ze ti nesedi a mas inak narastenu ruku, inak davas rovnovahu... Ja kupujem naboje na trening (este v Sk, zatial mam zasoby) od 4,80,- do 5,30,-
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to Xader

Začal si tému o revolveroch, preto ak s chceš baviť o pištoliach nájdi si už existujúcu tému alebo založ novú.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Xader keby u nas boli bezne dostupne EFMJ naboje tak na tvoj ucel "odhananie konkurencie pri chytani ryb" ti v pohode staci aj 9 mm Luger a este by si trafil aj viacerych "konkurentov", nie len toho prveho. Z toho zablesku, rany a spatneho razu by ste boli po porvej rane v noci asi vsetci chvilu mimo :-)
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Xader »

Strielal ste niekto z tohto ?
http://world.guns.ru/handguns/SW360.JPG
v .357 to moze byt celkom zaujimave na nejake skryte nosenie.
Neviem to ani nikde najst kolko stoji, maju ho niekde na Slovensku ?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5617
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Spýtaj sa u Fraňa. Ale i tak... hentie ľahké a krpaté SW mi nejak nestimmujú. Strieľal som z odľahčenej .38 a bolo to poriadne rodeo. A úchop som musel meniť po 3 ranách. Vďaka krátkemu laufu po každom výstrele pred mnou oblak dymu. Obávam sa, že .357 tie negatíva ešte zvýrazňuje. :-(
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Xader,sak si strielal z mojej 357 2" a vies,ze kope jak maly kon.A ten ultralite bude kopat este viac.
bum: s tou energiou 357 v 2" to nebude az take kriticke.Urcite to je silnejsie ako 9L.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"