9mm LUGER - FOTO moznosti + pokec

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Keďže som písal z roboty, nemám čas vypisovať litánie. 8)

Odpoveď pri tomto konkrétnom strelive, na ktoré sa NASTY pýtal, znie nie. Kto chce podrobnosti, nájde ich na fóre, keďže sme to rozoberali aspoň 100x.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

electron napísal:Zoidberg37
expanz typu poloplast????
Áno, z textu hádam jasne vyplýva, že nemyslím expanz tak ako ho definuje zákon, ale expanz ako schopnosť projektilu zväčšiť svoj priemer po dopade na cieľ. Túto vlastnosť má aj poloplášťové strelivo.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Kazde strelivo ma schopnost expanzie, zalezi od HRC :D .

SP-cko bolo podla mna vyvinute pre obmedzenie zanasania hlavne olovom pri zachovani identickeho chovania strely v cieli ako pri strele skladajucej sa cisto len z olova.

V ARES-e ale predbehli dobu a vynasli EPRX strelu, ktora nezanasa hlaven olovom a zaroven ani nebrusi mosadzou :wink: .
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zoidberg37 napísal:...ani dutinu v hrote strely pokiaľ by by projektil nebol expanzný (taký nepoznám...
Napr. .22LR s dutinou?
BK napísal:SP-cko bolo podla mna vyvinute pre obmedzenie zanasania hlavne olovom pri zachovani identickeho chovania strely v cieli ako pri strele skladajucej sa cisto len z olova.
Povedal by som, že správanie sa SP-čka a olovenej strely v cieli moc identické nebude. Poľovníci by nám asi vedeli povedať viac.
To, že sa správajú podobne pri pištoľových kalibroch, nie je smerodajné.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

yarco bavime sa o 9mm Luger co je prioritne pistolove strelivo.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Zoidberg37
poloplast je legalne strelivo aj na nosenie
zakon hovori o dutine v hrote strely ,nie o tvare strely pri dopade
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

yarco napísal:
Zoidberg37 napísal:...ani dutinu v hrote strely pokiaľ by by projektil nebol expanzný (taký nepoznám...
Napr. .22LR s dutinou?
Môže byť, popravde neviem či niečo s tak slabou energiou je schopné zväčšiť svoj priemer.

Electron: samozrejme že poloplášť je legálny na nosenie. Nemyslím to skutočne v zlej viere, ale prečítaj si obidva moje minulé príspevky, pretože si stále nepochopil ako som to myslel a neviem ako to lepšie vysvetliť.
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

Jasne ze ano.
Ked doma este najdem vystrelny projktil, tak Ti ho aj ukazem.
Neotvori sa to ako klasicke JHP, ale skor sa to premeni na taku malu "gucu".
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1513
Registered for: 13 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Drobný postreh zo včerajšej návštevy strelnice... Skúšali zme strelivo od ZVS,
http://www.zvsholding.sk/?menu=5&page=t ... a-strelivo
No a celkom bieda... Napr. oproti Geco či S&B podnášajú cca 7cm, majú dosť veľký rozptyl, každá piata strela letela bohviekam. "Kopú" zhruba rovnako, možno malinko slabšie, ale prachová náplň je nejaká divná. Raz to hodí plameň na pol metra, inokedy vôbec. Niekedy iskria... Kúpil som pokusne 10 balení, mal som ich po 7,5€, takže cena pekná, kvalita mizerná. Má s nimi niekto podobné skúsenosti?
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

7 cm na aku vzdialenost ?
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1513
Registered for: 13 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

cca 7cm na necelých 20m. Majú jednoducho väčší rozptyl a podnášajú, a hlavne tá náplň... Možno som len natrafil na nejakú blbú sériu, ktovie, preto sa tu na to pýtam... Je tam pekná cena, niesú to prebíjance, a je to "naša" produkcia... A rozhodne by som radšej podporil domáci trh ako zahraničný :wink:

Edit: Ešte doplním že som strieľal z K-100 a CZ-75B.
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

Hmm. Treba skusit. Mozno to bola fakt iba zla seria. No a pri najhorsom pouzivat iba na trening a hotovo. :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

niko napísal:prinajhorsom pouzivat iba na trening
To tiež nie je výhra, ak to strelivo výrazne inak lieta alebo sa inak správa (spätný ráz).

Keď viackrát po sebe trénujem s MFS, ktoré mi nesú dosť nahor, na súťaži potom s SB-čkami zasahujem väčšinu vzdialených terčov v dolnej tretine. Síce viem, že musím podmierovať menej ako s MFS, ale návyk z tréningu to často prebije.
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1513
Registered for: 13 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Yarco: Asi tak nejako, trénovať by sa podľa mňa malo s tým, čím strieľaš na súťaži... A čo sa týka spätného rázu - ten je veľmi podobný Gecám, možno málinko slabší. Tak ale v konečnom dôsledku je to o peniazoch... Možno pre niekoho s dlhšou hlavňou by boli fajn, ak má niekto napr. Sa. vz. 26 a v nej hlaveň 9mm...
inspiring_babbage

Príspevok od používateľa inspiring_babbage »

mototechna: tiež sme tam dva baličky vyskúšali a taktiež to lietalo :)) a ten plameň ani nevravím.. ten rozptyl nebol až taký veľký ale cca ako si vravel každá piata letela mimo a plameň som sa miestami až zľakol čo to dalo zo seba :))

neviem zaťiaľ zostanem pri S&B...
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"