ERMA .22 LR

eloquent_blackwell

ERMA .22 LR

Príspevok od používateľa eloquent_blackwell »

V jednom obchode som objavil malorazkovu pistol od firmy ERMA,model presne neviem,podoba sa na ten walter z druhej svetovej....viete niekto cosi blizsie o firme alebo priamo o zbrani?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

delta napísal:V jednom obchode som objavil malorazkovu pistol od firmy ERMA,model presne neviem,podoba sa na ten walter z druhej svetovej....viete niekto cosi blizsie o firme alebo priamo o zbrani?
ERMA - Erfurter Maschinen- und Werkzeugfabrik Berthold Geipel GmbH v nemeckom meste Erfurt niekedy po r.1918. Vyrabala stavebnice pre konverziu pistoli Parabellum 7.65 a 9mm na .22RF. Po vcelku uspesnom zavedeni zacala s vlastnou vyrobou tercovych pistoli - tzv. Stary model r.1936 a po jeho uspechu vyprodukovala dalsi, tzv. Novy model v r.1937. Po r.1945, kedy Erfurt zostal v NDR, pokracovala tovaren od r.1949 v Mnichove-Dachau ako nova Erma-Werke, vyvijala samopaly, po r.1964 sa vratila k vyrobe pistoli modelom EP-22 (na anglicky hovoriacich trhoch ako Luger Automatic alebo LA-22). Model EP-552 bol napodobeninou Walthera PP v kalibri .22, vyrabal sa aj model EP-555 v kalibri 6.35 Auto. To by mohlo byt ono...
eloquent_blackwell

Príspevok od používateľa eloquent_blackwell »

Dik za info,ale toto bude novsia zbran ,musim to este raz omrknut .Vycapili tam cenu 11 900,- slusna palka :x
eloquent_blackwell

Príspevok od používateľa eloquent_blackwell »

No,smola ERMA sa predala skor ako som zistil model.....neva :x
collection
občasný prispievateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa collection »

z vlastných skúseností možem potvrdiť, že je to celkom šikovná pištolka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"