ZP par otazok

inspiring_dewdney

ZP par otazok

Príspevok od používateľa inspiring_dewdney »

caute, uvazujem ze si spravim zp skupiny E, nepotrebujem to na nosenie, len tak sem tam si ist puknut na strelnicu :) preto mam niekolko otazok...

1.chcel by som aj nejaku dlhu zbran napr. sa58semi a nieco na lacne strielanie asi .22 ,mozem mat viac zbrani ?

2.je v ziline a okoli nejaky strelecky klub na kratke a dlhe zbrane ?

3.v ziline je asi iba jedna strelnica v povazskom chlmci , je tam vstup volny alebo treba mat nejake povolenie ?

4.pri ziadani o zp sk E mozem ziadaj ja napr. o sk B,F . ake to ma vyhody oproti tomu ze by som mal iba to E ?

dakujem za vsetky odpovede
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

skusim aspon co viem v kratkosti a rychlosti ak na to cakas.
1. ano, mozes mat aj viac zbrani
2. neviem, google
2. neviem, ale na verejnu strelnicu je spravidla vstup volny, po zaplateni prislusneho vstupneho.
4. mozes ziadat aj o viac pismen naraz, vyhody su take, ze neskorsie rozsirenie ta stoji dalsie peniaze. F je na zberatelske ucely a B na ochranu zivota a majetku, alebo na drzanie doma.
Rozdiel je badatelny pre cloveka, ktory ma B na ochranu a nema E, ten ma zbran doma na ochranu a nie na sport.
Podla mna u teba to az taky rozdiel nie je, lebo v ohrozeni doma sa mozes branit aj zbranou zapisanou na E.
je to skratka pismenove rozdelenie podla ucelu zamyslaneho pouzitia.
teda zhrniem, hlavna vyhoda je ze za 500 korunovy kolok mozes ziadat vsetky spomenute skupiny, kdezto, ked si das len E a neskor by si chcel B, tak budes musiet znova platit za ziadost o rozsirenie.
bagoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa bagoo »

No tak na otázku 3 odpovedať viem: strelnica je majetkom SPZ, je to tam aj na tej budove taká ceduľa:)
http://zilina-gallery.sk/picture.php?/9262/category/958 aj tu je napísane že je majetkom SPZ, ale ohľadom vstupu to ti neviem poradiť:(
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa spherixis »

LALO: Co sa tyka ZP, prebehni si sekciu Zbrojny preukaz, vacsina podstatnych otazok je tu uz zodpovedana, dozvies sa aj mozno to, co ta sameho nenapadlo.
inspiring_dewdney

Príspevok od používateľa inspiring_dewdney »

neviete niekdo este ten strelecky klub ? :cry:
inspiring_sammet

Príspevok od používateľa inspiring_sammet »

mam otazku Ak mam ZP sk E a kupim na neho dlhu zbran a po case si rosširim zbrojak aj o D možem potom s tou zbranou aj polovať alebo sa musi urobiť prepis preukazu zbrane aby som mohol polovať?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5617
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Negev, to isté zaujíma aj mňa. Už v blízkej budúcnosti sa ma to bude týkať, takže som zvedavý na odpoveď.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ak splna poziadavky na polovnu zbran tak ti ju kludne zapisu aj na E aj D.
Ak sa ti jedna ale o 58cku, tak tu ti na polovne nezapisu.

Ja mam tak K100: A,B,E :lol:
Používateľov profilový obrázok
romanon
prispievateľ
Príspevky: 309
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa romanon »

trocha OT, Michal1, aky vyznam ma mat aj A aj B?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

jediny co mne napada, je, ze ak by ti pominuli dovody na A, a odoberu ti ho, tak mas este B.
Simoo
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Simoo »

Sk. B ti je úplne na nič keď máš sk. A. Ak narážaš na niekoho čo má v profile napísanú sk. A aj B tak asi dôsledku toho že najskôr si urobil ZP sk. B a potom rozširoval na sk. A. Nič iné ma nenapadá.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luco »

súhlasim, ja to tiež tak mam v zbrojáku aj Ačko aj Bčko, ale preto že som rozširoval na Ačko
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

dobry den....chcel by som sa spytat ze ked si spravim zbrojny pas skupiny A tak s tym mozem ist na strelnicu strielat?????ci musim mat E????lebo v buducnosti ale to este je par rockov by som si chcel spravit na jednu zbran A,E a ak by sa mi postastilo tak prikupit po urcitom case este jednu a na nu dat len A tak s tym mozem ist na strelnicu????
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa scar »

aaaaale nič.....
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa arminius »

thomas75 napísal:dobry den....chcel by som sa spytat ze ked si spravim zbrojny pas skupiny A tak s tym mozem ist na strelnicu strielat?????ci musim mat E????lebo v buducnosti ale to este je par rockov by som si chcel spravit na jednu zbran A,E a ak by sa mi postastilo tak prikupit po urcitom case este jednu a na nu dat len A tak s tym mozem ist na strelnicu????
....prepáč , ale koľko :?:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"