Lis na prebijanie

R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

hmm, mne sa zdal turret masívny dosť, a ak porovnám cena/výkon tak by som neriešil, nakúpiš platne, osadíš matricami a namiesto diskového prachovača osadíš ppm http://www.leeprecision.com/cgi/catalog ... whan2.html Budeš ale musieť vyrobiť nejaký bazmek ktorým ho upevníš do rozhrdlovačky (alebo nad ňu) Výhodou je že si nastavíš presne kolko potrebuješ.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ten turret je velmo dobra volba cena -vykon ved zatial na nom budem prebijať len chcem niečo pevnejšie doživotne už pre seba ale až po ošahani aby som nebol sklamany . Ved ked beriem že jeden kvalitny lis na cely život tak ani 1000€ sa mi nezda vela , ale to chce fakt vidieť a ošahať. inač od Lee sa mi pozdava na pohlad aj tato sada Lee Anniversary Reloading Kit len neviem či je to ocel alebo zliatina , chcem ocel .
Obrázok
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Je to hovnokov, jediný ocelový od lee je classic cast a ten je iba v .50bmg kite. Ak nemáš problém s € tak choď do dillona 650, ošahať si ho môžeš u Soukupa v Prahe, alebo možno u Mongela...
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

hmm takže u Lee je len tento z kovu
Obrázok
cena sameho lisu je len 130dolarov to nieje vela ,ale matrice sa asi musia pri vymene štelovať :?:
Najviac ma na Lee štve že ked to kupim po kusoch tak sa mi to ani neoplati a radšej rcbs alebo dilon a ked kupim sadu su tam veci čo nepotrebujem ako ten davkovač u torretu radšej by som ten ppm štelovaci .
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

ten RCBS Rock Chucker master kit maju v rakuskom kettneri za 389 eur.
A mas tam;lis, mechanicku vahu, davkovac prachu, rucny zapalkovac
(mozes nacvakavat zapalky pri telke), drziak na nabojnice,mazaciu
podusku, cistic na lozka zapaliek,antistaticky lievik, divno nastroj z mnohymi
zeliezkamy a mazadlo na nabojnice.Som nad nim rozmyslal, ale peniaze sli nakoniec inam.
Som ho tam chodieval obdivovat, az som si nakoniec kupil ten ruzny zapalkovac.
V robote sme vysustruzili vyrazac zapaliek a tak mam teraz doma 300Ks
odzapalkovanych a vypratych nabojnic v 357mag a 100 uz aj z nalisovanou
zapalkou. Casom ich snad dokoncim.
:wink:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 09:16, upravené celkom 1 krát.
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa marksman2 »

R napísal:Je to hovnokov, jediný ocelový od lee je classic cast a ten je iba v .50bmg kite.
Novší Classic Turret je z ocele rovnako ako Cast.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, podla mna vsetky znackove/lepsie lisy vydrzia hodne (zvycajne preziju majitela) bez ohladu na pouzity matros, a aj u tych horsich sa da cakat minimalne 10-15 rokov spolahlivosti. Preto by som skor pri vybere pozeral na uzivatelsky komfort a ine detaily (aku ma rucku, vkladanie/vyberanie/nastavovanie matric, vkladanie/vyberanie nabojov, atd.). Ak chce clovek prebijat pistolove/viac nez povedzme 300ks mesacne, skor by som odporucil ist do progresivneho - ta vyssia nakupna cena sa usporou casu a nervov rychlo vrati.

Na puskove/precizne strelivo mozem jednoznacne odporucit moj Forster Co-Ax (kedysi sa predaval pod znackou Bonanza), ma viacero vyhod/detailov ktore clovek oceni pri kazdom jednom pouziti - na rozdiel od beznych lisov sa matrice don nesrobuju ale len zboku jednoducho nasunu/vysunu (vymena matrice je zalezitost 5 sekund a netreba nic prestavovat/nastavovat), ma automaticky sa uzavierajuce celuste na okraj nabojnice - netreba ju nasuvat, staci jednoducho polozit a potom vybrat, rucka je lahko prehoditelna z dlhsej pakovej na kratsiu s gulou (tu pouzivam 95% casu), ma lahko nahoditelny 'lapac vystrelenych zapaliek', a samozrejme aj presnost/preciznost je uplne spickova vdaka dvoj-osej konstrukcii, atd. atd. Vdaka tomuto je praca na nom rychlejsia a jednoduchsia nez na beznych lisoch, a cenovo ten rozdiel nie je az tak velky.

Obrázok

Inak, Soukup/Andel v Prahe ma momentalne tusim na predaj aj jeden pouzity, a da sa (spolu s x dalsimi) pozriet/odskusat priamo u neho na predajni.



Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5148
Dátum registrácie: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

OT: Chvalim Ta!......mas tam pekne, poriadok..... :lol:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Ja mam lis Lee Classic Cast , je to poctiva masivna ocelova zliatina ako RCBS Rock Chucker a spol. nemam k nemu vyhrady
Inac toto je jedine miesto kde nemyslim na zeny 8) jednoducho miesto na oddych :P

Obrázok
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ten Lee Classic Cast ma celkom dobru cenu nad jednooperakom som sa zatial nerozhodol .
Na pištolove som objednal Lee Classic Turret Press že vraj je ocelovy ako Lee Classic Cast a zvladne 50BMG
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

lovec: Heh, tamto hore je fotka z netu, moj workshop (oaza kludu a pokoja - tak ako spomina Turbiak :-) vyzera trochu inak:

Obrázok

Matrice sa uz na fotku nevosli - su v samostatnej skrini - hned pod poharmi a medailami :wink: :lol:



Gunslinger
friendly_mclaren

Príspevok od používateľa friendly_mclaren »

Tiez rozmyslam nad Turret classic press. Kde si ho objednal?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 09:11, upravené celkom 1 krát.
inspiring_sanderson

Príspevok od používateľa inspiring_sanderson »

bum napísal:Ten Lee Classic Cast ma celkom dobru cenu nad jednooperakom som sa zatial nerozhodol .
Na pištolove som objednal Lee Classic Turret Press že vraj je ocelovy ako Lee Classic Cast a zvladne 50BMG
Obrázok
Toto je myslim tiez dobra volba ako jednooperak:

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true

Matrice raz nastavis a potom ich len jednoducho vyberas. Najprv ich naskrutkujes do puzdra v ktorom ich nastavis a do lisu sa zakladaju takym bajonetovym uchytenim. Vymena rychla a jednoducha. Potom treba dokupit len viac puzdier(bushing) a kalibre vymienas rychlo. Teraz je v USA dokonca na toto akcia, ked si objednas tuto sadu dostanes k tomu 500 striel gratis podla vyberu, je k tomu aj taky formular kt. musis vyplnit, vybrat ponukany kaliber a poslat do Hornady. Ak mas niekoho v USA tak sa to oplatí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"