Čo s plynovkou pri policajnej razii?

friendly_brown

Čo s plynovkou pri policajnej razii?

Príspevok od používateľa friendly_brown »

Zdravím,

mám jednu konkrétnu otázku. Predstavme si modelovú situáciu. Sedím si kľudne v nejakom bare s kamarátmi (pijeme kofolu). Na opasku mám pripnutú svoju plynovku Walther P99. Zrazu z ničoho nič razia. Všade nabehnú kukláči. Klasika... tvárou k stene/ruky na stôl. Otázka znie "Čo s faktom, že mám pri sebe plynovku?" Mám policajta, ktorý bude kontrolovať OP informovať o tom, že mám pri sebe zbraň? Musím? Nemusím? Mal by som? Čo ak to bude tvrdšia razia a budú nás prehľadávať priamo kukláči? Mám sa s tým, ktorý ma bude prehľadávať rozprávať alebo mu radšej nemám nič vravieť? Pravdepodobne mi zbraň nájde, spacifikuje ma, spúta a odvedie k autu. Je to ťažšie o fakt, že ak by mi k nej žiaden zbrojný nenájde a pravdepodobne ju bude považovať za normálnu zbraň a nie plynovú (ak nevytiahne zásobník). Takáto situácia nie je príliš príjemná. Ako sa má pri nej teda správne postupovať?

Ďakujem za odpoveď
eager_mayer

Príspevok od používateľa eager_mayer »

no kazdopadne by si ho mal pred tym nez ta skontroluju upozornit, ze mas pri sebe plynovu zbran. potom by s tym nemal byt ziadny problem. aspon tak je to so zbranami na ZP, ale malo by to platit aj na plynovky.
friendly_brown

Príspevok od používateľa friendly_brown »

Ale co ak ma nebude kontrolovat uniformovany, ale bude ma doslova prehlavat nejaky kuklac? Ti sa rozpravat nebudu so mnou asi a este aj dostanem za ten pokus o rozhovor uder niekam do rebier. Nehovoriac o tom, ked mi najdu tu zbran...
eager_mayer

Príspevok od používateľa eager_mayer »

no neviem... podla mna by si dostal len ak by si sa nejak branil prehliadke alebo bol agresivny... ale neviem ti to isto povedat.
friendly_brown

Príspevok od používateľa friendly_brown »

No uz som vela pocul o raziach a co viem, tak kuklaci su v tomto velmi tvrdi... staci ze sa len otocis, alebo nepozeras kam chcu a dostanes. Rozpravat sa s nimi nesmies a ked ti najdu zbran tak im to vysvetlis asi az po tom ked sa preberies z bezvedomia niekde oprety o ich auto :lol:
Podla mna fakt neriesitelna situacia
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Ci mas ostru a ZP,alebo plynovku a 18,spravat sa k tebe budu asi rovnako.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Pri razii treba PPUckarom vopred povedat mam platny ZP a mam pri sebe zbran (A nepovedat to naopak :D), inak pojdes dole hubou a pumpovacka pritisnuta k hlave :).
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

co je na tom neriesitelne :?: :?: :?:
Pokial to situacia dovoluje, upozornim pred prehliadkou, ze mam plynovku pri sebe, ak to nejde, ved oni ju najdu. Co sa bojs, ze ta popravia hned pri stene, za to ze mas plynovku pri sebe? A zeby nezistili, ze to je plynovka a mozno by ta odsudili za nedovolene ozbrojovanie :lol: :lol: :lol:
Nerob z nich prosim debilov. Ta brutalita a krik pri zasahoch je vo vela pripadoch opodstatnene.
friendly_brown

Príspevok od používateľa friendly_brown »

Nie, jasne ze na to, ze je to plynovka pridu. Lenze nie hned, kedze ta sa v tom momente rozoznat neda. Za ma popravia sa nebojim :D ale dostat od zakukleneho mi k stastiu prave nechyba :D
Vo vela pripadoch je to vsetko co robia opodstatnene, ale niekedy tiez nie. Ja im to neberiem samozrejme. Robit to musia, aj ked to prijemne nie je. A prave preto tomu chcem predist. Ale diskutovat s kuklacom mi asi tiez neodporucas, nie? :D
inspiring_goodall

Príspevok od používateľa inspiring_goodall »

Policajti sa skoro vždy pýtajú či má niekto zbraň. Vtedy netreba byť ticho, ale hneď sa ozvať. Pre istotu podotknúť, že v legálnej držbe.
friendly_brown

Príspevok od používateľa friendly_brown »

myschel napísal:Policajti sa skoro vždy pýtajú či má niekto zbraň. Vtedy netreba byť ticho, ale hneď sa ozvať. Pre istotu podotknúť, že v legálnej držbe.
No ešte som zatial raziu nezazil (a kiez by to tak aj ostalo) tak neviem, ale dufam, ze mas pravdu :)

Bola by fajn odpoved on nejakeho policajta. Len neviem ci tu niekto taky chodi...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Granis, nie som policajt, ale je to jak píšu ostatní: Na otázku, kto má v bare zbraň sa neodpovedá "ja!" Ale pekne celou vetou: "Som držiteľom ZP a mám pri sebe zbraň, ktorú mám v legálnej držbe." Takisto, ak sa ťa nik na nič nepýta a ide ťa prehľadávať: "Prepáčte, som držiteľom ZP a mám pri sebe zbraň, ktorú mám v legálnej držbe". S plynovkou detto: "Prepáčte, ale pod bundou mám plynovku." To ako slušne a zdvorilo im to povieš ťa môže práve ušetriť od toho, aby si skončil dolu hubou na dlážke s kukláčom na chrbte. Takisto ťa slušné vystupovanie môže ušetriť od toho, že na teba zakuklený intelektuál zareve "Drž hubu!" a teba prejde nielen chuť ale aj odvaha niečo mu hovoriť. Ak by však aj napriek tvojmu absolútne vzornému správaniu sa na teba použili neprimeranú silu, máš možnosť sťažovať sa a žiadať minimálne ospravedlnenie od jeho nadriadeného.
Samozrejme, horšie bude, ak budeš mať plynovku a nebudeš mať osemnásť, a/alebo budeš mať vypité, či budeš rovno nacecaný. To sa nečuduj, ak o ňu prídeš.
:wink:
friendly_brown

Príspevok od používateľa friendly_brown »

Jack. diky moc za pekne vysvetlenie :wink:
Takisto dakujem aj ostatnym.

Mam ale este jednu otazku, tohoto sa az tak priamo netyka, ale rad by som poznal to know-how :)

Chcem sa teda spytat ako to vy riesite s tym skrytym nosenim. Na jar, jesen a v zime nie je tak problem, nosia sa bundy atd, ale co v lete? Tam ma na sebe kazdy len tricko a pod nim kazdy predmet vidno, nehovoriac este o tom, ze nesiaha tak nizko aby skryl cele opaskove puzdro. Ako teda v lete nosit zbran aby bola skryta?

Pretoze predpokladam, ze aj plynovka by mala byt skryta a nie na ociach ludom (logicky nebudem chodit jak nejaky "velky frajer" s viditelnym kverom za opaskom)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Granis, záleží aj od postavy, ale ja to v lete riešim tak, že nosím bavlnené triko a na ňom ľahkú dostatočne dlhú košeľu s krátkymi rukávmi. Dá sa nosiť rozopnutá a tasenie spod nej je veľmi ľahké. Obrysy zbrane splynú úplne dokonale. Alternatívou je o číslo väčší basketbalový dres. Tasí sa spod neho ako spod mikiny, dá sa nosiť aj na holé telo a keďže je dostatočne široký, obrysy zbrane celkom slušne splynú. A to mám veľké a tehotné HK USP. Aj preto som si teraz kúpil v A3 Sport v Avione hneď dva obojstranné od Nike - mali ich v akcii po pětikile.
:lol:
Aby som nezabudol: každý "pištolník" ti tu asi povie, že základom je dobré púzdro.
friendly_brown

Príspevok od používateľa friendly_brown »

no neviem, aby som s tym basketbalovym dresom nevyzeral ako nejaky raper :D (ktorych mimochom nemam moc v laske aj s tym stylom hudby)
Bezne nosim len obycajne tricko... nie vypasovane, lebo nemam dokonalu postavu. Som vysoky a relativne taka priemerna postava, viac chudy, akurat mam take pivne brucho :D tak neviem ako to teda vyriesim...

K tomu puzdru... staci podla teba obycajne za 4 stovky ci radsej nejake profi za liter? Koniec koncov je to "len" plynovka...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"