Skryte nosenie zbrane

Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Dá sa to dosť jednoducho vyriešiť. Do auta nastupuješ so sakom preveseným cez plece, na ktorej strane máš zbraň. Keď už si v aute zložíš sako na vedľajšie sedadlo a pri vystupovaní opačný postup. Sako odporúčam obliekať a vyzliekať tvárou alebo bokom otočený k autu, záleži od toho, kde nosíš zbraň. Pri takomto postupe je veľmi malá šanca, že si niekto všimne, že máš kvér.
Neny
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Neny »

Prepáč Panzer že budem oponovať. Tá zbraň má podľa mňa, zostať skrytá aj počas cesty. V prípade že ťa zastaví hliadka a bude ti jeden z príslušníkov čumeť od okna spolujazdca, tak si môžeš zavariť tiež. Teda raz ma na to upozorňoval príslušník, našťastie kamarát. Ja mám pre takéto cestovanie, jedno staré púzdro pricvaknuté o pätku pásu medzi sedadlom a stredovým tunelom. Pri nastúpení tam vložím železo a prekryjem šatkou aby nebolo nič vidieť.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

jpeky napísal:keby ma videl prislusnik PZ uhnal by som si dostatocny pruser...
Ak ti je pravidelne na verejnosti vidiet zbran na opasku, pruser zo strany policajtov je imho jeden z tych mensich pruserov, co ta mozu stretnut.
Obzvlast pri (z pohladu obrany) tak citlivom ukone ako je vystupovanie/nastupovanie do auta.

Ja len aby si sa niekedy nestal nedobrovolnym darcom (ne)legalnej zbrane...
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa Pena »

Skryté nosenie neznamená to, že človek ani nesmie tušiť, že máš pri sebe zbraň. Zbraň má byť skrytá. To, že mi "dačo" odstáva spod trička, nie je "odkryté" nosenie. Raz sa ma jeden policajt spýtal, čo to mám za pištol pod tričkom. Na moju otázku, prečo si myslí, že to je pištol, mi odpovedal, že si domyslel. Čiže pištoľ bola skrytá, lebo ju nevidel. Kľudne to mohla byť hračkárska atrapa alebo vyčnievajúca kapsička na doklady. A v aute nie som na verejnom priestranstve, takže ako sa píše vyššie, kľudne si môžem dať dole vestu alebo sako, ktoré mi na verejnosti zbraň zakrýva.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Neny napísal:...zbraň má podľa mňa, zostať skrytá aj počas cesty...
Myslím, že nemáš pravdu. Viditeľným by nosenie v aute bolo len v tom prípade, ak by si mal podpažné puzdro a teda každý vidí aj z vonku, že máš kvér. Ak mám zbraň na páse a navyše z väčšej časti prekrytú bezpečnostným pásom tak nemožno hovoriť o viditeľnom nosení zbrane. A až mi nejaký ňúral bude strkať hlavu do auta tak po nej aj môže dostať. A policajt nemá čo mudrovať o viditeľnom nosení, keď on sám musel strčiť hlavu dnu aby zbraň videl :D.
§ 28 ods. 4 písm. e/ zákona č. 190/2003 Z.z. o
strelných zbraniach a strelive

(4) Držiteľ zbrojného preukazu nesmie
e) viditeľne nosiť zbraň, ak mu bol vydaný zbrojný preukaz s vyznačenou
skupinou A.
Neny
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Neny »

To Panzer. Znie to logicky čo vravíš. No pre prípad že ma požiadajú aby som vystúpil a otvoril batožinový priestor, sa my zdá jednoduchšie, tú zbraň mať totálne schovanú a na druhej strane lepšie pripravenú na prípadné použitie ako v spleti pásov. Občas bývajú podráždený keď vidia zbraň pri vystupovaní. Jednu dobu som sa im ani nedivil, hlavne keď pri cestnej kontrole, niekedy okolo roku 1994, náhodou zastavili dákeho albánca a ten vytiahol z kastlíka miesto dokladov kvér a chalana na mieste zastrelil. Nechcem dráždiť aby sme raz nezastavovali ako v us s rukami na palubovke a robili len pomalé pohyby.
Euronymus81
prispievateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Euronymus81 »

pani poradte mi ak si idem zastrielat so samopalom vzor 58 na strelnicu a mame tradiciu ze vzdy zo strelnice smer kaviaren mozem prenasat zban aj do kaviarne alebo hnet smer domov trezot?
pripadne ak by ma zastavil policajt a pytal sa co to mam v puzdre ake by mohly byt nasledky? cize mozem brat samopal po strelbach somnov na kavicku alebo rovno domov a az potom na kavicku ?
dakujem
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

58mu nechaj v kufri v aute a kavu si daj na terase,aby si videl na auto :wink:
Používateľov profilový obrázok
jpeky
prispievateľ
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa jpeky »

odnes domov a mozes si dat aj nieco ine ako kavu.

ak sa vratim v teme z auto: Cize v aute mozem mat zbran na opasku nezakrytu ale ako to riesit ked vystupujem z auta napr na parkovisku a idem si zobrat sako na zadnu sedacku. v tom momente ju nemam skrytu na verejnom priestranstve aj ked len na par sekund ale predsa.....
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Euronymus81:
Ak neplanujes pit alkohol alebo sa inak nadrogovat, nevidim dovod, preco by si musel utekat domov, ak nechces.

Zakon ti nic take neprikazuje. To by si nemohol ist po strelnici/sutazi ani na obed, prip. pri viacdennom vylete niekde prespat a pod. V podstate by si sa nemohol zastavit ani na zachod :wink:
Euronymus81
prispievateľ
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Euronymus81 »

toto som chcel pocut a ja som uplny abstinent cize alkohol u mna nehrozi a grogy smrt vsetkym dilerom
a dakujem za odpoved take neico som chcel pocut :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Pripájam sa. Zbraň môžeš podľa zákona prevážať (okrem iného) na strelnicu a zo strelnice. Zastavíš sa na kafíčko? Neva, stále spĺňaš túto podmienku. Zbraň máš v taške, takže spĺňaš ďalšiu podmienku. Všetko je v poriadku. Ja som bol s brokovou pumpou cez rameno už aj v McDonald´s.
:lol: :lol: :lol:
Pravda, išiel som z obchodu a zbraň bola v prepravnom púzdre. A keby sa ma niekto pýtal, čo tam mám, tak vzduchovku. Netreba predsa zbytočne znervózňovať okolie. Pravdu by som povedal iby príslušníkovi, ktorí by ma vyzval, aby som mu zbraň a doklady predložil na kontrolu.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa aris »

jpeky napísal:ale ako to riesit ked vystupujem z auta napr na parkovisku a idem si zobrat sako na zadnu sedacku. v tom momente ju nemam skrytu na verejnom priestranstve aj ked len na par sekund ale predsa.....
zbran by som vybral z puzdra a odlozil pri rucnej brzde. vystupil z auta a obliekol sako. zbran vlozil do puzdra.
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Páni, chcem si ešte dačo ujasniť, čo tu podrobnejšie nerozoberáte:

Som členom Stráže prírody, zbraň nosím zásadne a len v lese. P01 vo vojenskom puzdre, čože je jasné, že tam je pištoľ. Akurát je celá skrytá. Môžem na to aplikovať, čo napísal Pena? (Skryté nosenie neznamená to, že človek ani nesmie tušiť, že máš pri sebe zbraň. Zbraň má byť skrytá. To, že mi "dačo" odstáva spod trička, nie je "odkryté" nosenie.)

V prípade ak nemôžem, dá sa na to aplikovať citácia zo zákona: okrem prípadov, ... výkon práva
poľovníctva, rybárskeho práva, povolania alebo zamestnania.

Ak sa mýlim, opravte ma, prosím.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ako nahle ma puzdro jasny tvar zbrane (napr.pistol) a je ho znatelne vidiet nie je to uz skryte nosenie zbrane a porusujes zakon. Pritom samotnu zbran nemusi byt vobec vidiet.

Ide o to, ze na verejnosti by nemal nikto spoznat ze si ozbrojeny kratkou gulovou zbranou, aby si ludom nenahanal strach a podobne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"