Aký kaliber si vybrať?

inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 12:16, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Polovnici su velmi citlivy na strelbu vo svojom revire. Nato treba dat bacha.
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

kolega je spravca reviru ci ako sa to povie v ich zargone v tomto problem neni aj ked ano je to pravda co ste pisali
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ked strielas "mimo" o streleckom vykone sa ani neda hovorit a nieto este na 800m. Akurat si budes koledovat o odnatie ZP + pokutu. Pripadne stretnes ozlomrky uhanajucu "lesnu straz" na Lade Niva :lol:, alebo este horsie, skontroluje ta hliadka PZ a najde u teba "smradlavu" gulovnicu, tak amen tma, este horsie ked si neni ani polovnik, pripadne niesi vo "svojom revire". A hovorit o tom ako hlucna je .308 ani nema vyznam, sak to budu pocut este v susednom revire :lol:. Pripadne hocikto v tom revire ta môze vidiet a nahlasit strelbu a pod. A dalsie je riziko, ze môzes niekoho zranit na taku vzdialenost, ta gulka nejaku dobu aj leti, moze zafukat, odrazy a neviem co vsetko. Skratka akurat budes vsetkym pripadat ako pytliak.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

no ja tiez poskulujem po nejakej presnejsej puske. Obcas si poziciam saigu v .308win s optikou 7x50 a po 80 ranach je to celkom zahol na klucnu kost :) ale na ziskanie akych-takych navykov mi to na 150m staci.

Casom uvazujem o Tikka T3 super varmint v spominanom kalibri 6,5x55SE pocul som nan len same chvaly, len o cene komponentov na prebijanie som zatial vela nezistil.
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa LtTT »

Ja momentalne zvazujem 6.5x47 alebo .338 LM ....

Primarne mam .308 ...ako uz apisal Gunslinger na nase podmienky tym nic nepokazis.

Podla mna vsetko zalezi ako to beries ty. CI si chces zastrielat zo zbrane, ktora sa ti paci a vychutnat si to alebo sa chces nahanat za ultra presnou skladackou aby si robil ultra presne vysledky.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

Nasty:
Ja mam tiez .308 Win primarne a ked sa naucim strielat tak mozno 6,5x47.
Ako zaciatocnikovy by som ti moc neradil ist to nejakych exotickych kalibrov.
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa tenorista »

aj ja mam 308 aj 338 a ked boh da teraz prisla licencia na 50 a vybavuje sa na 408 na tu sa tesim najviac
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

tenorista: Uuuuha, tak to uz hej, to by som si dal povedat... B.C. okolo 0.88... prechod do subsoniky pri 2km... ... :twisted: :lol:

Chces to buchat z origos CheyTac Intervention, alebo mas vyhliadnute nieco ine (XM04/VR1/...) ?


Gunslinger
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa tenorista »

malo by to byť RPA.takže dúfam že dostojí svojej povesti a skutočne to bude rols royce.ma to aj výmennú hlaveň v 338 takže sa asi rozlúčim z remingtonom,ale čo už
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5203
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Ked budes chciet predat 338,daj mi vediet,skusim sa spytat jedneho znameho,raz take nieco chcel....
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

NASTY:

V prvom rade by si si mal preverit skutocne vstupne naklady na prevadzkovanie takejto strelby - ostrelovacky , nakup zbrane je len smiesna polozka , potrebujes kvalitnu optiku , poriadnu montaz , dvojnozku , pozorovaciu optiku a hlavne musis si robit svoje naboje teda potrebujes naradie na prebijanie , inac z tovarenskymi nastrelmi nebudes spokojny , teda pokial sa nechystas kupovat nejaky custom v 308 ne :lol:
Rataj ze potrebujes aspon 4000 eur ako vstupnu investiciu ak chces teda stavat pusku na ,,obycajnom,, Varminte v 308 ne

Co sa tyka strelby v reviri , pokial je polovnik nevidim problem preco by nemohol strielat vo svojom reviri , zakon je zakon ale tak urcite veci sa toleruju , nehovorim ze vsade v kazdom okrese :)

tenorista: to ti zavidim ze mozes prevadzkovat takuto hracku .408 potom mi predas jeden naboj do zbierky ??? 8)
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

turbiak co si sa zblaznil cico ze vraj 4000€ ja nechcem byt najomny vrah a nechapem preco by som si mal robit naboje sam co sa nedaju kupit cico????
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Xader »

TURBIAK to myslel s tym prebijanim asi v tom zmysle, ze pokial chces dosahovat dobre vysledky ... "zasah jeden ako druhy" , tak jedine s prebijanym PRESNYM strelivom... kupit, urcite kupis .308 , to nie je problem, ale vyjde ta to aj trochu viac ako prebijane. Je to na tebe, ved len diskutujeme a vsetci hovoria svoje nazory a osobne skusenosti.
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

jasne ved to je v pohode som rad ze pisete svoje nazory ale drahsie ma vyde prebijanie ako kupovanie ja sa chcem tomu venovat len rekreacne a nema zmysel kupovat lis koli par nabojom mesacne a myslim, ze aj tovarenskym strelivom sa da dosiahnut dobry nastrel,
Napísať odpoveď

Návrat na "Snipers"