Vzduchovka na odstrel skodcov a presnu strelbu

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Lamer pokial chces "polovat" na skodnu, tak na airsoftku rovno zabudni. Jej energia je nedostatocna na usmrtenie potkana na 10m, to by si ho musel zavriet do klietky a umucit na full auto :o ale tolko casu ti volne behajuci neda.
Dovol mi to podlozit faktami.
Cinska nova AS ma 410fps, zapnes hop up klesne ti na 370fps a to vsetko pri pouziti 0.2g streliva je 1,2J :!:
No a este k tomu mas mensiu ranivost koli 6mm priemeru gulicky.
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Tak ako hovori tu kolega...ak chces strielat po "skodnej" tak len vzduchnu...airsoftky su navyse z plastov(su aj zelezne) ale to su bud elektriky alebo plynovky...a uz ked chces elektriku tak vysolis viac ako 100 euro a za to ti moze vyjst Hatsan 60 a s nim odvedies ovela lepsiu pracu....Airsoft je len na take pobavenie a hranie sa na vojakov sice aj ja som tomu kedysi prepadol priznavam ma to svoje caro....ale na sportovu strelbu a odstrel skodcov ti vzduchovka spravi ovela lepsiu sluzbu ako nejaka plastova pistolka prip. zelezna....ak je to Cina a synovi sa to este nestihlo pokazit a ma to dlho tak myslim ze je to TOkyo marui alebo Cybergun pripadne ASG a pod..(STTI,MARUZEN....)
eager_bose

Príspevok od používateľa eager_bose »

No strelby na potkanov som sa uz vzdal, nemam tolko casu cez den aby som na ne striehol.
Co sa tyka Airsoftky syn ma asi tretiu, posledna stala cca 180 EUR, je to
kovova čína ale napodiv sa presnostou do 20m vyrovna mojej starej slavii 631 lux. Pred cca 5timi rokmi som bol na prezentacii airsoftiek a vtedy to bola hrôza s presnosťou. Airsoftka ma vyhodu pre mňa tú že keď nahodou netrafim vrabca, nič neroztrepem.
Hlavný problém mám s vrabcami čo sa mi strkajú pod strechu, okolo plastových okapov. Preto som hladal radu na presnu vzduchovku z lacnejších modelov.
No už vidim ze ak chcem strielat presne musim šetriť na BSA alebo WH, sú síce lacnejšie z "druhej ruky" ale bojím sa to kúpiť, lebo aj syn kupoval airsoftky z druhej ruky ale bolo to nanič, predchadzjúci majitelia sa v nich "neodborne rýpali", a súčiastky na opravu ma stáli viac ako ako nová zbraň.
No ako vždy už moc kecám, dostali sme túto tému už niekde inam, ako som povodne chcel.

V podstate sa chcem spýtať na vzduchovku s lepšou presnostou ako Slávia, ale lacnejšou ako WH alebo BSA. V nijakom prípade sa nechcem tváriť ako strelecký superman, ale presnosť slávií je pod moju úroveň, kvôli spúšti, kopaniu a mieridlám, prosím "nekameňujte" ma za to, ale mne osobne fakt takýto typ vzuchovky nesedí.
eager_bose

Príspevok od používateľa eager_bose »

Teda hladám vzduchovku s makkou spúštou, alebo nastavitelnou, s bočne a výškovo nastavitelnými mieridlami, a čo najmenším spatným rázom, toto mi najvaic vyhovuje, pre moje účely, máte pre mňa nejaký typ ?
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

nuz ako tak citam bude to dozt tazke dat ti vhodny model.
Kedze poziadavky co si napisal sedia skor na drahsie sportove PCP vzuchovky... tie su ale nepomerne drahsie.

k likvidacii vrabcov spod strechy ti skor bude asi vhodna airsoftka (sice neusmrti ale aspon odplasi) aj ked osobne by som sa snazil tento problem z vrabcami riesit nejakou sietkou alebo zabranou

nebudeme ta kamenovat zato ze ti nesedia slavia a podobne modely ale zas vyjadrit sa ze ich presnost je pod tvoju uroven je odvazne, ak zvazime ze dobre opatrovana zbran je dost presna a dalej to zavisi na tvojich schopnostiach

z vlastnej skusenosti z presnej tercovej strelby viem ze je lahko mozne starou zbranou za cca 400 Eur prekonat strelca zo supermodernou zbranou za 1500 Eur
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

To lamer: ked airsoftka stala 180 euro bude to uz nejaka elektrika myslim nejaky cybergun ...no zaiste si myslel HW a nie WH...znamena to Weihrauch a to su nemecke spickove vzduchovky stoja okolo 350 euro..len aby si vedel este drahsie a na lepsej su tiez nemecke Diany ale tie stoja 400 aj 500 euro a viac..no presna vzduchovka ako tu niekto spominal PCP ale ja si myslim ze na vrabce ti bude nejakych 500 euro vela :twisted: takze presna a nedava kopy a vrabca zastreli..odporucam ti QB 78 Deluxe...je to sice CO2 jednoranka ALE: na CO2 bombach vies usetrit to ti potom poviem ako aleb si to niekde uz cital a presnost je dobra lepsia ako na slavii a airsoftke kedze je to CO2 vzduchovkaa nekope..mas pevnu hlaven a kupilo si ju more ludi.aj v cechac sa predala na mraky takze nebudes sam kto ju ma..niesu pri nej ziadne problemy a stoji asi tak 100 Euro ..ak nie ju tak potom to vidim tak ze pojdes do Hatsana nejaka 55 ,60 ale tam je to s presnostou horsie ako U QB cena rovnaka sila vacsia ale to je horsie lebo bude dost kopat a budes nepresne strielat...tak si vyber..
inspiring_jemison

Príspevok od používateľa inspiring_jemison »

Slavia 634 je tvoje riesenie
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Da sa aj slavka klasika len neviem ci nedava kopy asiano a presnost je asi stredna ako s Hatsanom...ale je to klasika a toto sa prehlidnut da takze je to dobre riesenie
eager_bose

Príspevok od používateľa eager_bose »

Predovšetkým sa chcem poďakovať všetkým, čo mali dosť trpezlivosti s mojimi maniermi a poskytli mi cenné rady.
1. Slavie su dobre vzduchovky, len ako som sa dozvedel vyrabali sa aj niekde na Slovensku a to dosť nevydarene, asi som mal ten model, lebo mi nikdy nešlo do hlavy ako to že stara obuchana slavia striela lepšie ako moj 631 lux.
2. 634 slavia original z CZ može byť dobrou voľbou, ešte to zvažujem, pozeral som ju, je to nenáročná univerzálna vzduchovka.
3. Najviac ďakujem za tip na QB78 od thomasa75, asi je to najlepšie čo mi vyhovuje a za par "šupov", na rozdiel od PCA. S CO2 problem nemam. Len tak na okraj - viem čo je WH a BSA, ak vyrastiem možno si to kúpim.
4. hatsany, gamo a pod. napriek reklame, sa mi nepáčili naživo v predajni, preto som bol zmäteny pri výbere.

Posledna otazka -(ak vas to ešte veľmi neotravuje): QB78 vs Slavia -
presnosť strelby pri použití zveráka na uchytenie zbrane, do terča vo vzdialenosti 15metrov. Viem je to teoreticka blbosť, ale zaujima ma Váš názor, ak niekto má na túto obludnosť čas odpovedať.
eager_bose

Príspevok od používateľa eager_bose »

Nikdy som nestrielal zo vzduchovky s optikou, nemam s tým skúsenosť.
Má niekto dojem, že na cca 25 metrov sa dá zlepšiť pomocou optiky presnosť
klasickych mieridiel z cca 5 cm okolo terča na 2,5 cm okolo terča ?
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Presnejsia je QB 78 Deluxe je o nieco presnejsia ako slavka ale 634 je silnejsia o dost no a zverak...tam sa presnost na Slavke zlepsi a na 25 metrov je osadenie puskohladu uplne vyhovujuce este sa da strielat aj na viac. takze sa musis sam rozhodnut...
eager_bose

Príspevok od používateľa eager_bose »

No na zaklade vašich rád mam už v tom jasno, zoberiem to QB 78, pozeral som nástrely terčov s QB 78 a Slaviou 634, QB 78 mi vyhovuje viac, kvoli v presnosti do strany, výška mi nevadí.
Ešte dve otázky ak smiem:
1. primeraný puškohlad na QB - potrebujem poradiť s parametrom ako napr. 6x32, alebo tak nejak, vôbec sa v tom nevyznam, len viem že by mal
byť vhodný na strelbu od 10 do 25 metrov - aký rozmer zväčšenia to má mať ?
2. QB 78 delux som našiel v ponuke merkuria alebo v ponuke colosus
ako Nordica QB 78, je to to isté ? alebo kde da kúpiť tá čína QB 78 delux o ktorej sa bavíme.
Ďakujem vopred za odpoveď.
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

No tak rozhodol si sa dobre..QB je mensia od CZ 634 a zrejme si myslel NORCONIA nie NORICA..ano je to to iste Norconia je firma ktora QB vyraba a QB 78 je vlajkova lod tejto firmy a zial asi jedina podarena vzduchovka od tejto firmy :( a objednavaj s merkurie lebo cenovo ta to vyjde skoro tolko isto asak z merkurie to budes mat doma o den skor... a k puskohladu.. dobra by bola Delta optical 4x32 iste si uz o nej pocul alebo Walther 6x 42.
http://www.sniper.sk/index.php?main_pag ... th=7_27_30 tu je ta delta.. a tu je walther.. http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... cts_id=258 no a maju aj ine walthre asi TEN 4x32 by ti tiez bol dobry tak sa rozhodni..
a sice na QB-cko by isiel puskohlad aj za 400 sk cca 13 euro kedze je to CO2 tak by ho NEZNICILA avsak neviem ako by si s nim strielal presne na 25 m :D no a este som zabudol dodat ze si kup nejaku dobru ocelovu montaz nie duralove smejdy...
eager_bose

Príspevok od používateľa eager_bose »

Ahoj Thomas75
Chcem sa predovšetkým poďakovať za trpezlivosť so mnou. Som rád že som sa k niečomu dopracoval. Spomínané puškohlady sú síce drahé, ale dám na tvoju radu, lebo som stielal s puškohladmi za 15 EUR a nespozoroval som ich prínos v presnosti na 25m.
inspiring_bell

Príspevok od používateľa inspiring_bell »

Ahoj lamer,
som rad ze si ty rad :D no a co pouzivas??? bombicky 12g ze?? no a keby si chcel ze este o tom nevies tak by som ti mohol vysvetlit ako usetris CO2 plyn a nemusis vyhadzoovat peniaze na bombicky...
Napísať odpoveď

Návrat na "Vzduchovky"