Teleskopický obušok

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nosenie. Klip, staviteľný, máš u Nexa pri rade Walker. Niekomu možno vyhovuje viac hliníková (alebo tenká kožená) rukoväť a užší profil. Ja preferujem lepší grip gumenej rukoväte pri rade Quicker. Tam klip nie je. Dajú sa však kúpiť puzdra. Moja voľba je originál kožené, no aj u nás ľahko zoženieš polohovateľné plastové. Výhoda týchto ľahkých zliatinových Nexov je však ich hmotnosť, takže vieš to veľmi komfortne nosiť po vreckách. Samozrejme, tam už treba trocha uvažovať aj o tasení, lebo z nejakého hlbokého vrecka na kapsáčoch to nie je rovnaký šport ako z vrecka na džínsoch a z toho to nie je rovnaký šport ako z vrecka na bombere, ale to azda ani netreba pripomínať.
8)
Tréning. Nič lepšie ako penový obušok som zatiaľ naživo nevidel. Na videjkách áno: chalani, čo robia Sorudo, dosť propagujú blue baton, čo je cvičný teleskop, práve aj s tou funkcionalitou vysúvania, ktorá penovým obuškom chýba. Lenže bez toho, aby si človek na tréningoch a/alebo seminároch nevyskúšal aspoň ten penový obušok, ťažko pochopí viaceré princípy. To asi netreba rozvádzať. Samozrejme, základné úderové techniky si vie nacvičiť človek aj doma pred zrkadlom podľa inštruktážnych videjok z youtube, ideálne, ak má aj nejakú plochu, do ktorej môže mlátiť. A ja netvrdím, že aj toto nie je cesta, ale je to skôr taká polcesta. S rizikom zafixovania zlých návykov a s rizikom, že napodobovaním nejakého amerického, nemeckého alebo českého borca (Černý, Moučka) môže človek rýchlo podľahnúť ilúzii, že to s teleskopom vie.
:oops:
Vlastne len zopakujem, čo som písal hneď na prvej strane tohto vlákna - necítim sa byť autoritou v tejto oblasti, teleskopom som nikoho nemusel vziať po krížoch (a dúfam, že tak to zostane), uvedomujem si vlastné limity a v posledných rokoch aj nedostatok tréningu, ale ak môžem a mám niekomu radiť, potom jednoznačne radím nezanedbať tréning so sparingom. Tebe Dantes a mnohým v tomto vlákne na tomto fóre, to istotne hovoriť nemusím, ale pre istotu to sem píšem. Hold, nie je to kaser.
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1513
Registered for: 13 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Jack: u nexa máš na segmentoch nejaký vakel? Tlačidlový ESP 20 mi na konci lieta takmer pol centi... starý čo som mal búchací nemal vôlu takmer žiadnu, ale kdesi som ho odpásol a netuším kam...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Mototechna, minimálny, ale od výroby je tam. Namerať to neviem, odhadom to bude pod 1 mm medzi jednotlivými segmentami. To pokiaľ ide o Nex 17-palcový.
Ten ESP 20-palcový tlačidlový pozriem a potom sem doplním, že čo to robí mne. Alebo nerobí.

EDIT: ESP tam má výraznejšiu vôľu, celkovo to bude od 3 do 5 mm.

EDIT 2: Aj kamošov ESP to má +/- rovnako.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Inak, keď spomíname ESP, tak na FB som si v týchto dňoch všimol, že na IWA predstavili tlačidlové “easy lock”teleskopy aj v dĺžkach 16 a 18 palcov.

Keby tak ešte chceli vykoumať aj nejaký “lightweight” variant…
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1513
Registered for: 13 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

no... kvalita tam je, ale ten vakel spôsobuje taký divný tržnicový pocit :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Na druhej strane, ako inak to urobíš, aby tam neboli tie vôle a zároveň to išlo hladko roztvoriť, vždy sa spoľahlivo uzamklo a potom odomklo stlačením gombíka? Môžem sa mýliť, ale mne to príde, že tak, aby tam nejaká vôľa nezostávala, to asi nejde vyrobiť. Či? Ono… aj frikčný má vôle, pokým sa neuzamkne. Hoci áno, pri oboch Nexoch, ktoré mám poruke, sú tie vôle podstatne menšie než pri ESP.
yuji
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 1 month

Príspevok od používateľa yuji »

Jack napísal: 20 Feb 2024, 00:38 Zaujímavé, že o teleskopoch na WF takmer nedebatíme. Pritom istotne by bolo o čom. Mňa však zaujíma jedna špecifická vec. Možno niekto bude vedieť poradiť… Totiž, dnes už používam iné čarovné paličky, ale pri upratovaní som naďabil na starý, dobrý kalený ESP, ktorý som kedysi vyradil, pretože som ho rozobral tak “úspešne”, až mi prestal aretovať v otvorenom stave. Nikdy nikde som sa nedopátral, čo som vlastne pohnojil a či sa to dá vyriešiť. Vie niekto?
:?:
Čo sa týka vášho ESP, problém s aretáciou v otvorenom stave môže byť spôsobený poškodením alebo opotrebením aretačného mechanizmu. Ak ste ho rozobrali, je možné, že ste nevedome poškodili nejakú súčasť alebo ju nesprávne zložili späť. Odporúčam skontrolovať vnútorné časti na prítomnosť poškodenia alebo nečistôt a ak je to možné, vyčistiť a premazať mechanizmus. Ak problém pretrváva, môže byť potrebné obrátiť sa na odborníka alebo zvážiť výmenu za nový baton
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Yuji, vďaka za radu. Akurát, že odkedy som sem zavesil pôvodný post, už som ten problém aj vyriešil. Vyššie spomínam, ako. A áno, tvoj tip bol správny. Celú tú dobu som to mal pod nosom a podceňoval som malý posun, ktorý tam bol.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"