Teleskopický obušok

Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1438
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

yarco napísal: 26 Feb 2024, 12:17
...Popravde neviem, ako by som to riešil bez teleskopu, asi len silou ...
Určite by si to vyriešil najrýchlejšie kaserom. Ak by si ho teda nosil miesto toho teleskopu alebo palice. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kapo... a tiež pokiaľ by husto nepršalo a/alebo nefúkal silný vietor. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1438
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Napriek tomu, že zem rotuje rýchlosťou okolo 1600 km/h, a k tomu obieha okolo Slnka rýchlosťou 107 826 km/h, a k tomu naše slnko obieha okolo stredu Mliečnej dráhy, rýchlosťou až 720-tisíc km/h, a naša Mliečna dráha, sa vesmírom pohybuje rýchlosťou 2,1-miliónov km/h, tak aj keby pršalo a fučalo by hoc aký kaser dostrekol 20 cm. :D

Iné by to bolo pri útoku malinoisa. https://www.youtube.com/watch?v=9JplctXH0kM
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kapo, počkaj, to akože by sa k tomu psovi musel aj zohnúť? No tak áno, to potom áno. :mrgreen: :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Kapo napísal: 26 Feb 2024, 13:33Určite by si to vyriešil najrýchlejšie kaserom.
Možno vyriešil, možno nie.
Klasickým rozprašovačom vytvárajúcim hmlu asi áno, ale taký nenosím ani som nikdy nenosil, jeho nevýhody podľa mňa prevažujú výhody.
A s tekutou strelou alebo penou by to možno vyšlo, možno nie - situácia bola dynamická (pes s tou nohou šklbal doprava-doľava), trafiť ho cez tie medzery v plote prúdom/penou na oči alebo tlamu by tiež nebolo jednoduché.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Yarco, ešte napíš, čo (teda aký teleskop) ty preferuješ na nosenie ;)
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1438
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Pes má až 10 000 krát citlivejší čuch, než človek. A okrem toho zvládne toho s čuchom ovela viac.
A fakt ten kaser na psa zaberie, aj keď sa strekne 5 metrov od neho.
Som to sice použil na psa len dvakrát za 30 rokov.
Prvý krát na takého zúrivého rotwailera čo bliakal za plotom na všetkých okoloidúcich.
Len tak som večer z niekolkých metrov strekol jeho smerom. A s kňukotom zdrhol.
Potom som šiel okolo asi za týždeň. A znovu tam bliakal. Keď som sa priblížil s kaserom vo vrecku, tak zase kňukot a zase zdrhol.
Som vtedy pochopil, že mna asi nepoznal, ale cítil peprák.
Druhý krát som ho použil po 30 rokoch, keď som išiel na motorke, a jeden paskvil mi v slepej uličke hodlal na gacoch urobiť strapce. Som zase enem tak do luftu strekol, a po hrdinovy ostala len chemtralisová stopa.
A na človeka som to použil len raz. Na kamaráta, ktorý si na zraze zmyslel, že bude sranda, keď každému strekne do očí trochu dojmov.
A keďže ja chodím všade posledný, tak som ho predbehol, a dojal som ho k slzám skôr.
Plakal asi 8 hodín. (A potom som zbalil svoju bývalú.. 🤔)
No proste, kaser je vždy lepší, na prvý stret. Než pendrek, alebo strelná zbraň.
pietro32i
častý prispievateľ
Príspevky: 806
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa pietro32i »

Ten pes ťa určite poznal, možno aj cítil nejakú molekulu pepráku v tvojom vrecku, ale bál sa teba. Identickú príhodu mi rozprával kamoš, ktorý mal nie peprák, ale nervovoparalytický sprej. Pes, ktorý sa vyžíval v tom ako strašil ľudí, už nasieral každého. Počkal si v tichosti za plotom tak, aby ho nebolo vidieť a potom zrazu zabrechal. Bolo na ňom fyzicky vidieť, že má z toho radosť, keď sa dotyčný zľakol. Tak si povedal reku, aspoň vyskúšam sprej. Striekol mu blízko pysku a psa vystrelo. O pár dní, keď tadiaľ prechádzal a sprej pri sebe nemal (nosil ho iba v práci, kde ho aj nafasoval), tak keď ho pes zbadal/zacítil, s kvikotom pelášil od plota a tlačil sa do domu, div majiteľa v dverách nevykotil.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Jack napísal: 27 Feb 2024, 19:33 Yarco, ešte napíš, čo (teda aký teleskop) ty preferuješ na nosenie ;)
Už roky nosievam (primárne von so psom) 16" odľahčený ASP, klasika frikčné zamykanie.
Popri ňom sa mi už aj 18" ESP zdá príliš veľký a ťažký.
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa matkoo »

mam rad ludi co sa bavia striekanim kaseru cez plot , pes je na to aby strazil svoj teritoriu to je jeho praca idem okolo a ignorujem a pes ignoruje mna

ak ta pes napadne na ulici ano tam je relevante pouzit kaser

ale sme uz dost mino temy
mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1514
Registered for: 13 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

Mám rád majiteľov psov ktorí sa bavia ako ich čokel po každom bliaka a vyskakuje nad plot, len niekoho rafnúť. A ak to nečakáš a taký debil vyblafne... Jedného sme tu takého mali, a chlapec sa zľakol, uskočil a padol rovno na cestu pod auto (našťastie dobrzdilo, o chlp).
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa matkoo »

Mnoho krat idem okolo plotov kde nieco steka ja ignorujem moj pes ignoruje je tak nauceny
to co popisujes je slusne povedane debilnost majitela nie psa.
osobne je to tazko na jednej i druhej strane.
mal som psa ktory mi strazil auto pri plote ak si bol meter od auta ignoroval ,ak si bol pod meter tak sa dorazne ozval ale vsetko je o vycviku

neexistuje bojovy pes len bojovy majitel

ale fakt dajme to to uz ako novu temu nech Jacky neplevelime tu jeho
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1438
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Presne tak, buďme humanisti a poďme radšej psom lámať chrbtice pendrekom, a šťuchať ich cez plot. :twisted:
matkoo
prispievateľ
Príspevky: 295
Registered for: 6 years 5 months

Príspevok od používateľa matkoo »

poznam par psov ktory by sa ty podakovali keby si to skusil prvy a posledny krat
potom neviem ci by ty stacil 30 zasobnik v gloku :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kapo, dočkaj, my hovoríme o tom, čo robiť, keď sa hovado zahryzne/zahryzlo. To je celkom iný šport ako ten, keď hovado "len" šteká za plotom a zastrašuje. Vtedy ja osobne hovado ignorujem, alebo keď ho ignorovať nechcem, zvyknem ho riešiť dohovorom. A keď sa zjaví majiteľ, tak občas aj toho. Čiže áno, som vlastne humanista.
8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"