ARES 40SW

inspiring_rosalind

ARES 40SW

Príspevok od používateľa inspiring_rosalind »

Zdravim,
ma niekto skusenosti so strelivom ARES 40SW?
- myslim ci na cvicnu strelbu staci?
- ci neposkodi zbran,...
Vdaka.
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa spotter »

Strely od Aresu sú v pohode.Používam ich.Ak máš na mysli laboráciu,tak Mongel už vyrobil nejaký ten náboj, tak by to malo byť OK
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

naozaj si niesom isty, ci sa jedna o raz .40sw, alebo .45, ale o jednom z tychto od aresu mi chalan na strelnici v dubravke rozpraval dost hrozostrasne pribehy, udajne velke mnozstvo zavad typu, gula zostava v hlavni a podobne.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Ja teda cumim :shock: . Osobne nepouzivam prebijance vo vlastnej zbrani, pretoze som nazoru, ze ked prebijance tak vlastne. Kedze neprebijam tak nezname do svojho kveru nedam!
Ale co sa tyka Aresu a Mongela, nepocul som osobne na nich nic zle, akurat vsetko v dobrom ze ,,setri,, zrane s mensimi navazkami. A ze su spolahlive... 8) Ale mozem sa mylit, a co sa tyka strelnice v dubravke tak tam moze ist o to, ze aj oni prebijaju a Mongel-Ares je ich konkurencia... 8)
Ja osobne ani od Mongela a ani od T&T strely nepouzivam...mam rad svoje ruky a svoju zbran a tak pouzivam iba origos a kvalitne naboje...aj ked si myslim ze Ares je v pohode... :wink:
Opytaj sa Romana, ten striela vela od ARESU...ten ti povie objektivne... 8)
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nasa parta nedelnych obcasnych strelcov sype v poslednej dobe v podstate uz len Aresy, konkretne kalibre 9L, 45acp, 357mag a tusim aj 38spl a 7.65br uz niekto bral.

Ja osobne strielam od nich 9L a 45acp, s Lugermi som zatial nemal ziaden problem (vytriedil a vystrielal som za posledny mesiac asi 500ks) , kazdy som vzal do ruky a vizualne som nevidel ziadne poskodenie nabojnice, Glock vsetko poslusne odpalil. Z doteraz vytriedenych a vystrielanych cca 300ks .45acp som na jednom naboji nasiel vypadnutu zapalku a ten som dal bokom. Inak mam pocit , ze vizualne su 45ky lepsie nez lugre, ale to je mozno tym, ze sa mi usli menej krat prebite nabojnice . Ziadny zlyhac, cca 2x neprebity Spartan pricitam skor fungl novemu nezabehanemu zaveru a slabsiemu drzaniu zbrane.

Tu skazku o nulovej navazke v .45 som v TaT pocul tiez, vraj ostala gula v hlavni a lentaktak nedoslo k vystreleniu dalsieho naboja. No neviem ci by mi len samotna zapalka obtiahla 1911-ku , zatial som to neskusal.

V minulosti boli problemy s Lugermi, obcas sa medzi ne zaplietla nabojnica z makarona, a obcas sa nasla zozuta hilzna ale mam pocit, ze odkedy maju tu novu masinu, tak sa polepsili...
inspiring_rosalind

Príspevok od používateľa inspiring_rosalind »

najviac ma trapy bezpecnost pri strelbe.............. ci nebuchne v Glocku.
stalo sa to uz vobec niekedy?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 09:13, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

neviem, ja strielam 9L a 45acp. Myslim ze Yarco bral od nich 7.65brw esi nekecam. Ale skus im napisat,alebo ak budes mat stastie tak sa aj dovolas :)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

tibor13: .40s&w v kombinácii s krátkym supportom géčka, je na KB najnáchylnejšia, treba dobre krimplovať aby nedošlo ku zasunutiu projektilu do už tak malého spalovacieho priestoru.
tenorista
prispievateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa tenorista »

samotná zápalka neobtiahne záver!!! takže by si mohol cvakať do zblbnutia a len tak mimochodom Ares má všetky náboje čo vyrába schválené Lieskovcom.nepoužívam ich náboje ale toto je čistá propaganda.a k nábojom od TaT sa nebudem radšej vyjadrovať
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tenorista, taknejak podobne som sa zaksichtil ked som tu urban legend v TaT pocul :)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

bum:
Na OT otazku OT odpoved :wink:
Kupoval som ich naposledy v 3/2008 v Dease, nie priamo v Arese. Stali tam 5.5 Sk, strela bola ogivalna 5g/78gr EPRX.
Podla mojho posledneho cennika priamo z Aresu (3/2009) maju prebijane 7.65-ky EPRX za 5.5/6.6 Sk (VOC/MOC), olovene za 5.1/6.1 Sk. Ak ich teda vobec maju, minule leto mali napr. problem s nedostatkom nabojnic na prebijanie.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 19 Jan 2011, 09:12, upravené celkom 1 krát.
inspiring_lumiere

Príspevok od používateľa inspiring_lumiere »

Pani strelci,všetci čo majú pojem o fungovaní náboja jeho činnosti v zbrani je jasné že:,,ak,, by sa i stalo že v nábojnici nie je prach iba osadená zápalka a strela, tak nie je technicky možné aby sa stalo to čo je hore popisované. Ked sa vyskytujú závady ,ktoré je možné i objektívne posúdiť som za to aby sme problém čo najskôr a najkvalitnejšie vyriešili,o to sa bude ARES a všetci zainteresovaní snažiť i naďalej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"