CZ 75 D - opotrebenie

Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 6 months

CZ 75 D - opotrebenie

Príspevok od používateľa Snypo »

Zdravím páni.
Dávam do pléna takýto podnet:
Dnes som som sa po dlhšej debate a teoretizovaní odladne CZ 75 s duralovým rámom dozvedel pre mna nové info.Udajne sa na spomínanej CZte s dural ramom rychlo opotrebujú vodiace drážky záveru(na tele zbrane),kedze zaver je ocelový a dural je proste dural.Potom ide samozrejme presnosť zbrane dole,väčšie medzné vôle záveru...

Aké máte praktické skúsenosti s týmto "javom"?
Hodlám kúpiť CZ 75 D kompakt,takže preto sa snažím prísť na koreň tejto veci :roll:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Ono to asi tak uplne nebude. :wink:

Neni Dural ako Dural :!:
Ak niekto chce nieco take tvrdit, musi vediet presne z akedo materialu je ram a z akeho zaver + jeho tepelne alebo Chemicko-tepelne spracovanie.
Predpokladam ze technologovia isli cestou rovnakej tvrdosti stikovych ploch zaveru a ramu, aby takemuto niecomu predisli.

Ak ma ale ram o stupen mensiu tvrdost ako zaver bude sa samozrejme optrebovavat viac a tym padom pride casom k vacsim volam medzi oboma castami co moze sposobovat poruchy funkcnosti.

Myslim, ze to maju ale poriadne nadimenzovane, tak aby to beznemu uzivatelovi vydrzalo peknych par rokov. To by chcelo ale vydiet nejake Tribologicke testy, ku ktorym sa samozrejme nedostaneme.

Predpokladas ze budes strielat 20-30 000 ran rocne?
Ak nie, tak by som to asi neriesil.

PS: Skus si niekde vyskusat standartnu spust CZ 75 kompact D a napr K100. Je to pekny rozdiel.
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Ďakujem za síce teoretické,ale aj tak zaujímavé informácie.
Zbrusu novú K100 silver som testoval v nedelu,je to ine cafe :-)
Prosim,neporovnavat CZ 75 D kompakt a K100,alebo niečo podobne :!:

Jedine co ma v tejto teme zaujíma,sú PRAKTICKÉ poznatky a skúsenosti ohľadne toho opotrebovania rámu zbrane CZ 75 D.

Zbraň nehodlám používať na súťaže,predpokladám ročne tak do 2000-3000 rán.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Kamarat ju ma uz 5 rokov a obcas snej strielam a nebadame na nej nejake zmeny.
Funguje ako ma, dobre sa drzi, celkovo je snou spokojny.
Len ta spust mi vadi, ale to sa da doladit. :wink:

Nastrel ktory som snou spravil vsak nebol ani zdaleka taky dobry ako s G17 a K100, tak som ju napokon z vyberu vyradil a este aj kvoli cene.
Teraz uz tusim cena isla dole.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Pridam sa aj ja do debaty.Kamarat kupoval 75D,pred 8 rokmi.Ma snej cez 30tis ran dokazatelne,hlaven dost biedna ale este dostatocne presna.Vole ma mensie ako ja na novej K-100.Presnost vraj do 10cm na 25m to da bez problemov,comu verim lebo neraz nas snou vyfukal v mierenke.Vytahovac este ani nemenil,vraj ho nemal ani von :!: Moj typ pokial buchnes to co pises nieje problem :wink:
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Ďakujem všetkým za odpovede.Na založenie tejto temy ako som v 1. prispevku pisal,ma podnietila diskusia s istým puškárom/majiteľom poľovníctva.Nezdalo sa mi to že pistole CZ75 rady D maju take chyby.,čo sa našťastie vyvrátilo.
:)
elegant_wing

Príspevok od používateľa elegant_wing »

mam cz 75D compact a som velmi spokojny. nastrielane cca 25000 a menil som len vratnu pruzinu. Neni tam vyrazne opotrebenie v porovnani so 75 s ocelovym ramom.
Používateľov profilový obrázok
jpeky
prispievateľ
Príspevky: 120
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa jpeky »

ani na mojej nebadam ziadne vyraznejsie opotrebenie. presnost nadherna. uchop a drzanie zbrane fantasticke oproti napr. Glocku pri ktorom som mal pocit ze drzim skatulku cigariet. :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tiež sa pridám - Snypo, na tvojom mieste by som nemal obavy. Mám z druhej, vlastne už tretej ruky ČZ 85, snáď 15-ročnú. Už má pekných pár tisíc za sebou. Nejaké menšie problémy boli, ale duralový rám je OK, vôle voči záveru nie sú viditeľne väčšie (oproti kamošovej novej ČZ 75).
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1317
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Skuste si zastrcit CZtu v lete za gate,ked je teplo a potite sa. Zmeny sa prejavia uz po par hodinach. :D
Zaciatkom 90tych rokov bola CZ75-85 to najlepsie,co sa u nas dalo dostat a ludia si na to zvykli. V dnesnej dobe vsak uz je situacia ina. U CZ sa zhorsila kvalita,je drahe prislusenstvo a na moj vkus je aj citliva na zaobchadzanie. :)
A teraz ma mozete CZ75kari ukrizovat :lol:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

CZ75-aspon moja sportovy shadow aj ked sme na inu strunu,je super masina.Ale kvalita je total dole,hotove blato,ale napriek nedostatkom ju mam. :lol:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1317
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Tiez sa mi pred rokmi tazko lucilo s CZ85. Keby vtedy nedosiel do predaja HK USP .40SW,z ktoreho sa mi roztriasli kolena :oops: ,tak ju mam asi doteraz. To bol ale moment,ked som prelomil stereotip menom CZ a zacal som skusat vsetko.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

To skusanie trocha poznam :lol: uz ma ale omrzelo davat do podpisu co som mal,lebo furt niečo zabudnem.Sorky som OT. :oops:
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Snypo »

CZ75D už vlastnim a zatial som nemal nejake problémy(okrem DPM recoil systemu- o tom ina tema).Tvrdenie ohladne nadmerneho opotrebovania ramu zbrane nema realne opodstatne ako tak citam prispevky a vychzam s mojich zatial chabých skúseností s touto hračoku.No nič to,človek v polovnictve mi chcel predať G17 tak kydal na 75-ku :lol:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1317
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ked chcel predat G17 mal skor porovnat cenu a dostupnost suciastok,prislusenstva oproti CZ a zabralo by to urcite viac. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"