Kupa prvej zbrane zn. GP - rada

Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Tak mensie problemy boli na kacnach s nikel zaverom kde hrubsia vrstva niklu branila pri znečisteni zamknutiu.Problem sa riesil zalestenim dosadacej plochy v zavere.Mal som K100 silver a slapala bez problemov po danom odladeni.Teraz mam xcalibur.vole v uzamykani su vacssie,takze k danym problemom nedochadza.Ked odstrielam cca300ran,uzamykanie funguje aj napriek velkemu znecisteniu bez problemov.Takze cely problem riesit v GP,nech vymenia zaver a pod.Oni uz vedia co dalej.Mam uz nastrielane za rok aj niečo mozno okolo 7tis ran bez problemov.Vidí to aj vela foristov či niečo na sutaziach riesim,pokial mam overene naboje zbran slape na 110%.Taktiez ostatny strelci idu v pohode.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Tak zbraň mali v GP dva krát a neodstránili neduhy. Poskúšam a pošlem aj tretí krát keď bude treba... len to človeka otravuje.
Ak mi záleží na spokojnosti zákazníka a viem o problémoch s niklovaným záverom, tak si dám záležať na tom, aby som mu poslal zbraň opravenú a vyladenú k funkčnosti... a nie nechať zákazníka objavovať nedostatky a nechať ho opakovane reklamovať.
Ako každý produkt môže mať nedostatky, nerobím z toho tragédiu nakoľko nejde to tisíce Eur, len napríklad mňa to odradilo od kúpi Xcaliburu ktorý som zvažoval.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

TeErTe napísal:Poskúšam a pošlem aj tretí krát keď bude treba...
?
eloquent_leavitt

Príspevok od používateľa eloquent_leavitt »

Zdravím všechny. Já se taky k téhle diskuzi přidám. Já jsem koupil svou první zbraň před měsícem. Před tím jsem měl zbraň v ruce asi jen 30 minut a to bylo víc jak před 25 lety na vojně. (Šoupli mě do Brna k PTP stavět letiště jako truhláře.)

A i když to do BB mám Vážně z Prahy na rozdíl od Vás dál jak do Uherského Brodu, tak jsem zvolil K100 a nemám světlý závěr. Mrzí mne to z designového hlediska ale jinak jsem absolutně spokojený. mám už nastříleno cca 550 kousků a poslední stovku přebíjenkama do AlsaPro a to všechno bez jediné chyby. A upřímně x-calibur je zbraň která bude příště, tedy až na toho mazla našetřím. To že jsi měl smůlu neznamená že jsou všechny takové jako ta tvoje. A navíc když vezmeš X-calibur máš téměř absolutní jistotu že to bude v pohodě. Já například nezaznamenal problém s X-caliburem na žádném z fór, na rozdíl od niklovaného závěru. Takže podle mne by jsi s Xcalibrem behal tak akorát na střelnici. :-) Pánové přeji hezký den. :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

BALISTIK napísal:Ked odstrielam cca300ran,uzamykanie funguje aj napriek velkemu znecisteniu bez problemov.
:lol:
Čo to preboha strieľaš za materiál, že ju máš po 300 ranách v stave "veľkého znečistenia"?
Veď 300 rán, to je len zanedbateľná prevádzková špina. :wink:
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa matus69 »

prave na poslednej LOSke fukal vietor a dvihal sa prach, mal som mimoriadne znecistenu zbran... takze 110 ran vonku mi viac zababralo zbran ako 500 ran na vnutornej strenlnici..
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Viac ako 300 som zatial naraz nedal,teraz mam prebijane celoplaste ale skus narvat olovaky a 300ran puknut uvidis :twisted:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4838
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

"olovaky" sú to kľúčové slovo. Verím ti :wink:
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Treba si kupit zbran ktora ma zamykanie systemu Browning - tj. pokles hlavne na kulise , je tam mnohonasobne mensia stycna plocha hlaven vs. zaver , cize menej ploch ktore o seba tru pri zamykani a odomykami zaveru , nie pre srandu ma 99,9 % pistoli prave system Browning,cize system uzamykania rotaciu sa nikdy nevyrovna v spolahlivosti systemu Browning prave kvoli tym velkym stycnym plocham na ktore sa lepi ci uz spina alebo zvysky spaleneho prachu
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Ked uz sme pri znecisteni, Ti, co mate skusenosti so strelivom s okrajovym zapalom... Nezda sa Vam ze tento typ naboja menej spini, pokial je kvalitne urobena komora? Myslim mensie vyfukovanie do oblasti za komorou, akoby nabojnica lepsie tesnila resp utesnila sa skor, nez je to pri stredovom zapale.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

el_fuego333 napísal:Jaj ... Aha. Zase som poplietol temu. :roll:
Ok beriem.
:roll:
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa dano »

Tiež strieľam K100, presnejšie GP6 a zatiaľ bez akýchkoľvek problémov, aj keď je pravda, že nemám možnosť strieľať niekoľko tisíc rán ročne. Dlho som zvažoval aj kúpu samonabíjacej v kalibri .22 lr, okukával rôznych výrobcov a nakoniec som skončil u K22 a neoľutoval. Pchám do nej to najlacnejšie strelivo čo zoženiem, však to bolo aj účelom kúpi a aj tak šľape ako má. Mal som obavy z tohto kalibru, všade čítam aký je nespoľahlivý a problematický v samonabíjacej, ale našťastie sa mi to nepotvrdilo. Môj názor je, že na spoľahlivosť a životnosť má značný vplyv aj užívateľ a to neplatí len pre zbrane.
Používateľov profilový obrázok
TeErTe
častý prispievateľ
Príspevky: 510
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa TeErTe »

Ja som neuvažoval o K22 a urobil som dobre, som maximálne spokojný s Ruger Mark 3 Hunter, je to moja najoblubenejsia a bezproblémová pištoľ. Offtopic, tak k téme.

Dnes som bol skúsiť GP6 po reklamacii, po vystreleni cca sto rán som myslel, že má načisto vystrie. Zasa problém tentoraz so spúšťou (vida, to som este nemal).
Akoby vynechavala, náhodne po výstreloch zrazu nič, po stlačení spúšte ostane kladivo napnuté - pritom je stisnutá nadoraz, ked ju takúto opakovane niekoľkokrát stlačím tak zbraň vystrelí.

Má niekto s tým skúsenosť? (Čaká má znova reklamácia?)
dano
prispievateľ
Príspevky: 104
Registered for: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa dano »

Skontroloval by som tiahlo spúšte, či nedrhne, nie je zanesené špinou, prípadne pružinu.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

dano: Samozrejme ze tiahlo drhne - jednak o ocelovy kontajner a jednak o plastovy ram, ale clovek by cakal ze po 2 -3 tej reklamacii by bolo dobre keby to tiahlo bolo vyrovnane alebo aj vylestene aby sa nezadrhavalo
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"