Kto vlastne rozhoduje o pridelení A-čka?

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Rod pekne si to napisal, ale je to jednoduchsie ako si myslis.
"Kto vlastne rozhoduje o pridelení A-čka?" ZAKON a ten je pre vsetkych rovnaky :!:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Rasto

Namiesto výkričníka by mi tam v tomto prípade pasoval skôr smajlík :wink:

Práve v tom je problém, že zákon síce platí všade rovnako ale každé oddelenie správnej služby ho interpretuje inak! A to je zlé!

Ak nezabudnem, zajtra skúsim zistiť, či sú v PZ nejaké interné predpisy alebo úpravy pri udeľovaní Ačka.
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

Ohľadom toho zákona ma napadla jedna Orwelovská myšlienka o rovnosti :)

Panzer : vopred ďakujem...som zvedavý ako to vlastne je a čo zistíš.
aj ostatným ďakujem za reakcie
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Panzer ja viem, ze su veci medzi nebom a zemou a tam niekde sa nachadzaju i smernice a nariadenia :lol:
Ale asi to bude i vekom, ale hadal by som sa s nimi do krvy a cital by som im zakom dokola, pokial by mi ho nedali :twisted:
Nastastie to robit nemusim, ale ked nieco chces musis pre to i nieco urobit. Ked to nejde silou pouzi vacsiu :-)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

V Cechach uz davno nemaju v zakone to "odôvodnenie potreby nosit zbran". Sme asi 100 rokov za opicami. Takto nejasne formulovane paragrafy mozme mat len my a este ucelovo sa to aj zneuziva zo strany PZ. A ked sa novelizoval zakon tak vsetci v parlamente len debilne pritakavali koalicia-opozicia, nikto sa nesnazil aby bol zakon zrozumitelnejsi, aj ked obsahuje XY nejasnosti. Ako volic im to spocitam :D Sry nedalo mi to.
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

Rasťo :
To mi je jasné...urobím pre to všetko. budem ich tam s tým otravovať dovtedy kým im to nezačne liezť na nervy :twisted:
Kde nepomôže sila, pomôže ešte väčšia sila :evil:
V tejto súvislosti ma prepadá otázka či je to nejak limitované, koľko krát môžem požiadať o A-čko...ale určite je. Oni tam tiež niesú cvičené šimpanzy...

C08R4 :
Zdieľam podobný názor... Síce som patriot, ale všetko má svoje medze a to čo sa deje u nás mi pripomína Kocúrkovo
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

myslim, ze limitom je tvoja ochota platit kolky :lol:
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

Ať to stojí co to stojí !! :D
Peniaze sú len vec...a do hrobu si ich nevezmem :wink:
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Miera tvojej opodstatnenosti pri posudzovani potreby nosit zbran je priamo umerna tvojimi znamostami a kontaktami u PZ, doslova to takto poviem, lebo na Slovensku je to bohuzial tak.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Je to bohuzial casty jav, ale takto by som si to nedovolil zovseobecnit.
Verim, ze aj tu na fore je vela ludi, ktorych znamosti na PZ sa rovnaju nule, a pritom A-cko maju. A nemusia byt ani podnikatelia, policajti, sudcovia a pod.
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa peto543 »

Rod : co ti brani sa stat na nejaku dobu "podniaktelom" ? zivnostensky list na volnu zivnost stoji vybavit 100sk ...mas lacnejsie nez plytvat kolkami a nervami na policii ;)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Da sa aj tak, ale nepriamo tym "zivis system" a podporujes sucasny stav, ked niektore PZ nadraduju interne predpisy nad zakonmi.

Ak poznas svoje prava a povinnosti a das jasne najavo, ze budes dosledne trvat na ich dodrziavani, je podla mna velka sanca uspiet. Uradnik sa vzdy rad zbavi akejkolvek komplikacie, a cloviecik pozadujuci pisomne vyjadrenia a spominajuci odvolania na vyssie instancie rozhodne je komplikaciou. :wink:
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa peto543 »

ano ale ved nebudes mat tu zivnost hadam nafurt ;) je kriza a tak nikoho neprekvapi ked sa za mesiac ZL zrusi :roll:
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

No ale nieje to už zmena ktorú by som mal nahlásiť na polícií? Kedže by som (čisto teoreticky) dostal Ačko z tohto dôvodu... a tento dôvod by už nebol aktuálny :?:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

cisto teoreticky ano, ale cisto prakticky to nik nebude skumat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"