Obrana proti psovi na verejnosti

vigorous_ride

Príspevok od používateľa vigorous_ride »

Tento príbeh som už poblikoval v minulosti na inom fóre, to len ak sa Vám bude zdať že sa opakujem: Na prechádzke s mojou vtedy cca 4ročnou dcérou v horách mimo civilizácie sa na nás vyrútili 2ks psov veľkosť - stredná, prevedenie - pouličná zmes. Na veľké úvahy o taktike obrany nebol čas - okolo lúka, do auta ďaleko, v okolí okrem nás ani živá duša, malá už kričala od strachu, takže som tasil (1. krát v živote na obranu) vypálil pred bežiacich psov do zeme a mieriac pria mo na nich čakal čo sa bude diať. Našťastie sa dunčovia výstrelu zľakli, takmer v behu sa otočili a uháňali preč-takže všetko dobre dopadlo (ak zabudnem na to že pár sekundách od výstrelu sa v dialke z lesa vynoril majiteľ psov a vykrikoval na mňa niečo ako že čo si to dovoľujem a.t.ď.) Nakoľko som slušne vychovaný :twisted: a mám rád svoj ZP :lol: tak som na toho idiota nevychllil spŕšku nadávok, ktoré som mal mimochodom na jazyku a opustil som miesto činu (nedokúsaný od psov bez potreby pichania injekcií do bucha mne ani dcére). Použitie zbrane som nehlásil dúfajúc že idiot na tú vzdialenosť nevidel moju ŠPZ. Od vtedy nosím qr na prechádzky do lesa vždy.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

spravne.
magical_chatterjee

Príspevok od používateľa magical_chatterjee »

to: JURAJ

..... Moja chyba bola že ma zradili 22.LR na balistike. Mal som použiť strelivo znemožňujúce balistiku a možno by to bolo prešlo.

ja som amater :roll: to je ake strelivo ? alebo si myslel brokolu ?
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

MP napísal:Tento príbeh som už poblikoval v minulosti na inom fóre, to len ak sa Vám bude zdať že sa opakujem: Na prechádzke s mojou vtedy cca 4ročnou dcérou v horách mimo civilizácie sa na nás vyrútili 2ks psov veľkosť - stredná, prevedenie - pouličná zmes. Na veľké úvahy o taktike obrany nebol čas - okolo lúka, do auta ďaleko, v okolí okrem nás ani živá duša, malá už kričala od strachu, takže som tasil (1. krát v živote na obranu) vypálil pred bežiacich psov do zeme a mieriac pria mo na nich čakal čo sa bude diať. Našťastie sa dunčovia výstrelu zľakli, takmer v behu sa otočili a uháňali preč-takže všetko dobre dopadlo (ak zabudnem na to že pár sekundách od výstrelu sa v dialke z lesa vynoril majiteľ psov a vykrikoval na mňa niečo ako že čo si to dovoľujem a.t.ď.) Nakoľko som slušne vychovaný :twisted: a mám rád svoj ZP :lol: tak som na toho idiota nevychllil spŕšku nadávok, ktoré som mal mimochodom na jazyku a opustil som miesto činu (nedokúsaný od psov bez potreby pichania injekcií do bucha mne ani dcére). Použitie zbrane som nehlásil dúfajúc že idiot na tú vzdialenosť nevidel moju ŠPZ. Od vtedy nosím qr na prechádzky do lesa vždy.
majitel psa mohol tomu decku sposobit psychický sok ktory je niekedy vaznejsi ako zranenie.

9 mm Luger broková střela - měkký plast
9 mm Luger broková střela - měkký plastKlasická broková střela – plášť je vyroben z měkkého plastu, který se průchodem hlavně neporuší. Broková střela tak letí jako jeden celek a k rozpadu dochází až v cíli.
Použití: výstražný výstřel, výcvik psů (klid po ráně), zastavování osob, páchajících trestnou činnost.
Použitelná vhodná vzdálenost do 15 m.
Při použití tohoto náboje ve zbrani CZ-75, CZ-85 je zbraň plně funkční - je zajištěna samonabíjecí schopnost zbraně.

http://www.libra-as.com/20-strelivo.html

neviem ale kde to v SR dostat kupit
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

ja som sa bol tiez pred rokom poprechadzat po lese z manzelkou. Prechadzali sme okolo jednej usadlosti (samota u lesa) po vyznacenom chodniku pre turistov ked od usadlosti dobehli 2 psiska. Jeden o nieco mensi ako Doga a druhy taka mala poulicna zmes. Manzelka bola asi dva metre za mnou ked ju napadli zo zadu. Nastasie mala cez plece prevesenu maskacovy kabat, ta polodoga sa jej zakusla do kabata a ratlik do nohavice. Vytiahol som gun a vystrelil som do vzduchu. Doga sa zlakla a utiekla. Ratlika som tak kopol kanadou, ze preletel na druhu stranu cesty. Majitel psov dobehol 10 sekund po zasahu a zacal sa vyhrazat policiou a ze mi jednu taku prij....be ze sa viac na nohy nepostavim a pod. Ked som ukazal na sokovanu manzelku a snazil sa mu vysvetlit, ze tie jeho bastardy ju skoro zozrali zacal byt este agresivnejsi. Skor ako doslo k dalsej neprijemnej udalosti sme sa radsej spakovali a zmizli. Kedze som sa chcel vyhnut tahaniciam policiu som nevolal.
Manzelka si odniesla sok a potrhany kabat, ale aspon pochopila preco stale vsade taham tu ´´strasnu´´ zbran.
inspiring_joliot

Príspevok od používateľa inspiring_joliot »

vagabund napísal:to: JURAJ
..... Moja chyba bola že ma zradili 22.LR na balistike. Mal som použiť strelivo znemožňujúce balistiku a možno by to bolo prešlo.
Ake strelivo znemoznuje balisticku identifikaciu ?
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa skemro »

Brokove . Maju ho aj v 22LR vyrobca CCI a stoji okolo 9Sk/ks
infallible_khorana

Príspevok od používateľa infallible_khorana »

takže aj ja mam menšie problemy z tymi bastardami: už 3 krat sa mi stalo že na tom istom mieste som stretol 2 volne pustenych psov...po každe sa za mnou rozbehli a pohladkat určite nexceli...2-krat som im zdrhol na biku a raz na motorke....jazdim DH takže aj na biku nosim integralu...takže si myslim že to tych psov dost sere...ale neospravedlnuje...som si na 100% isty že by ma napadli ak by som zastal...


otazka je: ak je očividne že pes ma xce napadnut možem na neho zautočit skor ako on mne stihne sposobit nejake zranenie...alebo ho možem zabit až vtedy ak sa mi zakusne do nohy...na obranu by som použil teleskopicky obušok avšak mam len 17 rokov...a ake problemy by som z toho mohol mat (zabitie psa...použitie toho obušku aj ked by som ho nemal mat lebo sa predava od 18 rokov) za odpovede vdaka :wink:
eloquent_euclid

Príspevok od používateľa eloquent_euclid »

AKI napísal:ja som sa bol tiez pred rokom poprechadzat po lese z manzelkou. Prechadzali sme okolo jednej usadlosti (samota u lesa) po vyznacenom chodniku pre turistov ked od usadlosti dobehli 2 psiska. Jeden o nieco mensi ako Doga a druhy taka mala poulicna zmes. Manzelka bola asi dva metre za mnou ked ju napadli zo zadu. Nastasie mala cez plece prevesenu maskacovy kabat, ta polodoga sa jej zakusla do kabata a ratlik do nohavice. Vytiahol som gun a vystrelil som do vzduchu. Doga sa zlakla a utiekla. Ratlika som tak kopol kanadou, ze preletel na druhu stranu cesty. Majitel psov dobehol 10 sekund po zasahu a zacal sa vyhrazat policiou a ze mi jednu taku prij....be ze sa viac na nohy nepostavim a pod. Ked som ukazal na sokovanu manzelku a snazil sa mu vysvetlit, ze tie jeho bastardy ju skoro zozrali zacal byt este agresivnejsi. Skor ako doslo k dalsej neprijemnej udalosti sme sa radsej spakovali a zmizli. Kedze som sa chcel vyhnut tahaniciam policiu som nevolal.
Manzelka si odniesla sok a potrhany kabat, ale aspon pochopila preco stale vsade taham tu ´´strasnu´´ zbran.

Nemohlo by sa tu jednať zo strany majiteľa psov aj o niečo viac ako priestupok ? Napriklad nejaka forma utoku so zbranou(psy) ?
Ako by sa dalo majitela psov postihnut ?
inspiring_stonebraker

Príspevok od používateľa inspiring_stonebraker »

Bodaj by majiteľov psov trestali za každé voľne pohybujúce sa psisko! Na našom sídlisku sú furt takí malí čokli, čo vyzerajú ako potkany na baterky, keď do mňa začne nejaký skákať mám ho chuť kopnúť až na obežnú dráhu ! A zbožňujem keď si niekto uviaže čivavu pred jednotou a tá potom šteká na každé pohybujúce sa hovno čo vyjde alebo vojde do obchodu ! Šak som tiež len človek ! Nech si už robia s tými čoklami poriadok !
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa AKI »

stale vsade taham tu ´´strasnu´´ zbran.
.......Nemohlo by sa tu jednať zo strany majiteľa psov aj o niečo viac ako priestupok ? Napriklad nejaka forma utoku so zbranou(psy) ?
Ako by sa dalo majitela psov postihnut ?
kamos mal raz rovnaky problem so psom bol to nemecky ovciak.
Majitel ho nechal volne pobehovat po ulici, bol dost agresivny a utocil na ludi. Kamos isel okolo a ten pes na neho zautocil. Vystrel do vzduchu a 3 dalsie uspali cokla naveky. Majitel psa to nahlasil na policii. Policia to vyhodnotila ako sebeobranu a predala priestupkovemu oddeleniu. Priestupkove si predvolalo pana majitela a strelca a na velke prekvapanie pana majitela ho obvinili z verejneho ohrozenia, dalej z toho boli len tahanice - vysledok uz neviem, ale strelec z toho vysiel bez ujmy.
Preto som v mojom pripade nevolal policajtov. Nemam cas chodit na vysluchy a tahat sa po uradoch, ked nevznikla ziadna skoda. Zviditelnovat strelecku verejnost a ukazovat nas ako sialenych strelcov v uliciach tiez nie je nic moc
inspiring_stonebraker

Príspevok od používateľa inspiring_stonebraker »

AKI napísal:Majitel psa to nahlasil na policii. Policia to vyhodnotila ako sebeobranu a predala priestupkovemu oddeleniu. Priestupkove si predvolalo pana majitela a strelca a na velke prekvapanie pana majitela ho obvinili z verejneho ohrozenia, dalej z toho boli len tahanice - vysledok uz neviem, ale strelec z toho vysiel bez ujmy.

Zviditelnovat strelecku verejnost a ukazovat nas ako sialenych strelcov v uliciach tiez nie je nic moc
Tak by to malo byť stále, Veď majiteľ psa je povinný svojho psa ovládať tak, aby nespôsobil škodu na majetku či ľudoch ( či tak nejak to bolo). Šak nemecký ovčiak má aj "zúbky"
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 11 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

tu je moj prispevok na temu obrana proti psovi

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=319
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Caute strelci,pred casom som sa dostal do takejto situacie.Vystupil som z auta so svojou 6 roc. dcerou,stojime medzi 2 autami, za nami je plot,nase auto je uz zamknute a pred nami sedi pitbull.Majitel pitbulla je asi 15m od nas akasle na to.Na moju otazku,ci si nechce psa uviazat odpoveda,ze pes iba sedi.Ja mu na to odpovedam,ze mam tiez este zaistene.Zrejme mu to docvaklo,lebo si psa privolal.Zaujimalo by ma,ci je pripustne pouzitie zbrane,ak by ma pes dalej obmedzoval a jeho majitel by na to kaslal.

P.S. majitelovi psa robi zjavne radost to,ze ma niekto respekt z jeho milacika.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa luke »

pocul som pribeh ako chlap odpalil ratlika .357 magnum, siel s nakupmi domov a pes mu zastal cestu, povedal majitelke, ze nech si ho zavola, ze ma zo psov strach, ta neriesila, vraj sa len hra. chlap sa psa snazil odsunut nohou z cesty a ten sa mu zahryzol do nohy/nohavice. chlap pustil nakup, vytasil a psa zastrelil.
policia udajne dala este majitelke pokutu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"