387/2009 Z. z. ktorým sa mení a dopĺňa zákon o priestupkoch

krisztian
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa krisztian »

skus jednoduch zhrnuto co je vtom zakone...
cital som, no nepochopil
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vsetky priestupky sa budu evidovat a budu pouzite v pripade posudenia bezuhonnosti a spolahlivosti
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Blade »

Ak som to ja spravne pochopil, tak priestupky na useku zbrani a streliva a premavky na pozemnych komunikaciach v tomto zahrnute nebudu kedze sa eviduju podla osobitneho predpisu.

Otazkou je, ci sa organ posudzujuci bezuhonnost a spolahlivost nedozvie aj o priestupkoch, ktore s tymto nesuvisia (to iste ako napr. pri odpise z registra trestov, ktory bol nakoniec protiustavny) kedze v Zakone o zbraniach a strelive su priestupky, ktore ovplyvnuju spolahlivost definovane.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

urcite dozvie, teda priestupkok proti obcianskemu spolunazivaniu, alebo napr. aj na useku ochrany pred alkoholizmom, napr. si das pivko na namesti, samozrejme si bez zbrane, pridu mestsky a bum... hned mas priestupok v registri
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

A to aj stare priestupky sa doeviduju alebo sa s tym zacne az od novych priestupkov ?
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

skor si myslim, ze to pojde od novych priestupkov, neviem si predstavit to spatne nahadzovat do systemu a hlavne kto by to robil...
krisztian
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa krisztian »

Dat si pivko na namesti je priestupok? Aky?
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Požívanie alkoholu na verejnom priestranstve je priestupok, na to pozor, pivko ťa môže stáť viac. Nazval by som to poriadny tringelt. :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"