Recoil reduction system

friendly_brahmagupta

Príspevok od používateľa friendly_brahmagupta »

hej a kde su vysledky z gloka, oplati sa to kupit? ten magneto mechanicky este viac spati g-cko
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Z Glocka výsledky nedám, ale z ČZ 75ky hádam tak do týždňa-dvoch. Ozvali sa mi predvčerom z firmy, že neskoro zaregistrovali moju platbu a preto mi oneskorene zasielajú DPM. Ako satisfakciu mi dali zadarmo shiping. Potešilo.

Tož čakám.
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Dátum registrácie: 14 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

fakt som z toho uz mimo mohol by niekto nejak zrozumitelne napisat ci sa to mech. DPM do Glocka oplati alebo nie, lebo ak nie tak za tu sumu mam kopec streliva a este aku to ma zivotnost, dakujem
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Snypo »

na IWA 2010 som si kupil v stanku DPM ich system do CZ75D comp..Spracovanie kvalitné,v balení sú okrem špeciálneho vodiaceho tŕňa pružiny aj 2 pružiny rozdielnej farby(na rozdielne výkonné ammo) - človek si meni ako sam chce.Pojdem otestovať a dam feedback :wink:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Ja mám recoil system v ČZ75ke nahodený už dva mesiace, ale nemal som zatiaľ čas ísť vyskúšať to na strelnicu :oops:
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Snypo »

No verim ze tu CZ75 nenosis so sebou s nevyskúšanou funkčnosťou R.R.S. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Na to sa mám príliš rád :D. Nosím samozrejme inú zbraň.
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Štvrtok som otestoval DPM system v CZ 75D compact. Pri "športových" laboráciach ( strela olovo 125 gr,prach 4gr nevim aky) sa to správalo vcelku kultivovane.Žiadne zázraky,zbraň sa jednoducho chovala inak,subjektívne.Po výmene pružiny za silver (v balení jedna pružina silver a gold-slabšia) sa mi zdalo chovanie zbrane kultivovanejšie.Pri plnokrvných FMJ od SB tento systém nemá význam.Rozdiel medzi základom a týmto systémom som nepostrehol. Dám si urobiť várku takých športovejších prebíjancov a otestujem to.
Používateľov profilový obrázok
Igoca
častý prispievateľ
Príspevky: 1362
Dátum registrácie: 15 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Igoca »

Od jesene mám DPM Mechanical v SP01 Tactical.Pocitovo kope a zdvíha menej oproti pôvodnej spružine. Taká "maslovejšia streľba" :wink: Strelivo prebíjané EPRX: od 147 > 154grs a viac, laborované na faktor od 127 > 135max.
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Včera na strelnici som mal pomerne vážnu závadu spôsobenú DPM systémom.
1 závit pružiny sa nejako pretlačil "von" zo záveru okolo vodiacej tyčky.Keby že nemám pri sebe multitool,tak som dostrielal.
Inak som s DPM spokojny,subjektivne prijemnejšia strelba a to nestrielam lahodne laboracie 147 gr strely ale normalne 125 strely a laboracie trocha slabšie ako tovarenske.

Obrázok
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa niko »

DPM od FAB Defence mam na Glocku 17. V podstate je to prijemnejsia strelba, zbran sa chova trocha kultivovanejsie. Ale v podstate nic extra velka. Zazraky necakajte.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou! Konečne som sa dostal na strelnicu vyskúšať recoil system už takmer rok nahodený na mojej ČZ 75D Compact. :oops:

Streľba s mäkšou (zlatistou) pružinou - subjektívne príjemnejšia než s originál ČZ ťáckou. Strieľané prebíjance od môjho známeho puškára, netuším aká gramáž. Vyskúšal som aj subsoniky od SB, obťahovalo bez problémov, pocitovo veľmi príjemné strieľanie.

Následne som nasadil striebornú (tvrdú) pružinu a streľba sa ešte viac spríjemnila :D.

Opäť vyskúšané prebíjance aj subsoniky. Počas streľby žiadna závada.


Môj rezultát. Použitie recoil systému na mojej ČZ 75 zatiaľ hodnotím veľmi pozitívne. Streľba je viac než príjemná, ako tu už predo mnou niekto napísal je tzv. maslová.

Problém, aký nastal u Snypa s prelezením pružiny cez otvor vodiacej tyčky je na mojom modely vylúčený. Otvor, cez ktorý ide vodiaca tyčka, je len o cca 0,1 mm širší ako je priemer vodiacej tyčky recoil systému. Preto je technicky vylúčené, aby sa do tejto medzery dostala samotná pružina.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

No mna DPM osobne sklamalo na Glock 26. Vratil som naspat original pruzinu.
Dokonca to bolo poznat aj na sutazi. Ten spatny raz je taky menej kopavy ale mam pocit ze v konecnom efekte zbran viac plava. U mna to bolo poznat aj na vysledkoch. Jedinu prednost na G26 vidim v tom, ze zaver tolko neobuchava ram zbrane. Ak by mal niekto zaujem, tak predam DPM System na G26 za nizku cenu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."