Porovnanie ceny - 9mm / .40S&W

peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa peto543 »

BUM : trosku OT ale aka by bola prvotna investicia do "nacinia" aby som mohol prebijat .40 SW ?
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:15, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Rasto napísal: .40 ma lepsi zastavovaci ucinok ako .45 i ked to uz je ina rozpravka ;-)
Tak zacni Rasto s tym lepsim zastavovacim ucinkom proti pachosovi v tricku nech sa poucime :-)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

bum ty si proti tomu aresu nejaky nabruseny :-)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Samozrejme zavisi od streliva.
Nech sa paci:
http://www.handloads.org/misc/stoppingp ... Weight=All
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Rasto si zo mna robis srandu, ved hned prvy riadok pri vsetkych typoch streliva .45 ACP - 96% uspesnost a .40SW - 94% uspesnost jednej rany vzhladom na zastavenie :-)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

I to je relativne chcel si predsa v tricku :-)
friendly_davinci

Príspevok od používateľa friendly_davinci »

Asi pojdem do predajne vezmem zo zatvorenymi ocami jednu a doma uvidim co to vlastne mam :D
.40 by sa mi pacila a ten cenovy rozdiel pri mnozstve co planujem strelit nieje taky hrozny. Nakoniec nezostanem len pri tej jednej zbrani a casom pride dalsia v inej razi. Na druhej strane mate asi pravdu preco platit viac ked 9mm je vlastne dobry kaliber a splni to co ma lacnejsie...
OK tak zatial som nakloneny viac na 9mm jedine ze si to na poslednu chvilku nerozmyslim
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

l...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 17:12, upravené celkom 1 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Rasto ked tak pozeram ale na klasicke typy nabojov (rozumej u nas dostupne FMJ ) pre konkretny kaliber, tak mas pravdu. .40 SW vedie pred .45 ACP.

Caliber Brand Bullet Shootings One Shot Stops Percent Diameter Penetration
.40 S&W - Winchester - FMJ - 94 - 67 - 71% - 0.4" - 19.2"
.45 ACP - Winchester - FMJ - 209 -130 - 62% - 0.45"- 19.9"

Celych 9 % rozdiel pre .40 SW co je relativne dost na to ze som si myslel, ze je to naopak :-)
Myslim si ze to standardne kolme skosenie strely pre .40SW hra celu fintu v tomto pripade. Strela pre .45 ACP FMJ je standardne pekne obla co sposobi sice vyssiu penetraciu, ale nizsiu ranivost i ked je pri .45 ACP vacsi plosny priemer strely.
Inak povedane cim je strela na zaciatku plochejsia tym asi narobi vacsi bordel - tkanivo asi menej odtlaca a viac ho trha.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

To vies .40 je moderny naboj voci ostatnym, zohladnujuci vsetky pro a proti, specialne navrhnuty pre FBI, ako sa mozete docitat.
Nie je vhodny len koli zastavovaciemu ucinku, ale i na sportovu strelbu, pre je ho dobre vlastnosti.
http://en.wikipedia.org/wiki/.40_S&W
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Graf, ak plánuješ nezostať pri jednej, tak si vyber čo len chceš. Tiež som to riešil rovnako. Prvá bola HK USP .40 SW, lebo to bol splnený detský sen a o pár mesiacov prišla domov aj devina (ČZ 85), aby som mal niečo na bežné sypanie do terčov.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

graf0:
K Jack-ovi len doplnim, ze ak tu druhu zbran neplanujes kupovat hned, ale az neskor (=o rok/dva/tri), tu prvu zbran by som kupil v razi 9L.

Bud si za rovnake peniaze viac zastrielas a zafixujes zakladne strelecke navyky, alebo pri rovnakom pocte nabojov si za 2-3 roky mozes usetrit na tu druhu zbran.


Moj osobny nazor - z toho, co si pisal, podla mna pre teba nema .40 ziadnu zvlastnu vyhodu, ktora by bola hodna stoviek € rocne. Chces ju primarne na strelnicu a nie na nosenie (zastavovaci ucinok .40), sportovu strelbu asi tiez nebudes hned robit na reprezentacnej urovni (balistika .40). Navyse 40-ku vacsina ludi vnima ako "silnejsie kopajucu" nez 9 Luger, co pre zacinajuceho strelca nemusi byt prijemne.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5616
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tiež pravda, čo píše yarco. A teraz sa v tom, milý Graf, vyznaj. :lol:
friendly_davinci

Príspevok od používateľa friendly_davinci »

:lol: ...ale nie dakujem za postrehy
zda sa ze ked kupim cokolvek urobim dobre... takze by som nemal slapnut vedla v ziadnom pripade.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"