test plynovky walther P22 a CSNV

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
inspiring_williams

test plynovky walther P22 a CSNV

Príspevok od používateľa inspiring_williams »

V prvom rade sa chcem spytat tych co uz cistili zbran, rozobral som ju, kefkou som vycistil vsetko co sa dalo ale priestor v hlavni ide vycistit s tou kefkou akurat priestor na nabity naboj. Sprejom som postriekal vsetky pohyblive casti aj zasobnik aby klzal. Treba vycistit nejako aj priestor medzi blokatormi hlavne ? kefka tam nevlezie.

K testu -

Zasekavanie :
Takze na silvestra sme boli na chate, a skusal som tuto plynovku. Vysledky testu > Nabijal som vzdy 7 nabojov nedaval som 1 do hlavne. Vystrielal som 100 blankov, z toho som vystrelil rychlo po sebe vzdy po prebiti asi 73 nabojov, potom sekla. Vypaskoval som a znova, zo 100 nabojov sa sekla raz aj to asi preto ze som zle zatlacil ten 74 naboj do zasobniku bol mierne posunuty (na pokus).

Svetlice :
Strielal som aj 46 svetlic, zo setu berlin myslim z colosus, vsetky vystrelili ziadna nezlyhala. Niektore boli v pohode porovnatelne s beznymi svetlicami ktore sa zapichnu a zapalia, takze neni to tak tragicke ako som cital. Co sa tyka zvukoveho efektu, myslim ze samotny blank buchne silnejsie nez kazda z nich.

CS 80 Mg + NV najslabsi 20mg - kamaratovi ktory bohate vojenske skusenosti aj zo zahranicia - na 3 metre (vietor priaznivy) na jeho ziadost (uz to raz skusal s pepperom pocas vycviku a nic vazne z toho nemal a chcel to dokazat) takze do ksichtu, bez okuliarov, bez krytia, stredne opity, Vyska 193, 94 Kg :-) Po asi 6-8 sekundach, kaslanie, stipanie oci, po pol minute do kolien, nemohol otvorit oci. Keby chcel - tvrdil ze by dokazal na chvilu otvorit oci kde sa nachadza a kde je nepriatel. Po vystrele sa ucinnost latky postupne vstrebava, a situacia sa horsi. Schopnost behu vylucena, schopnost chodenia mozna. Schopnost utocit ano v spojitosti s nervami - dokazal by. Cistenie - neposuchal si oci lebo vedel ze zhorsi veci mocil si ksicht vo vode, 2 ciste kyble, potom sprcha. Po hodine ho este stipali sliznice a povedal ze nikdy viac.

Vysledok ? podla jeho usudku, keby som vypalil CS 80mg + NV 120Mg namiesto 20 minimalne 2 naboje tak by uz nerobil problemy, po viac ako 2 nabojoch v najsilnejsich konzistenciach v tejto kombinacii tvrdil ze vylucene aby dalej utocil alebo robil cokolvek ine ako sa krcil. Bol prekvapeny ucinnostou ktorej sam neveril. Video neprilozim, osoba si to nepraje kedze posobi v zlozkach.

VYSLEDOK :
Tentokrat sa nedomnievam, nedufam, vysledok je, vypalit aspon 2 naboje najsilnejsieho co mate a utekat, utocnik ta z roznych dovodov pokial si nezasiahol sam seba jednoducho nemoze dobehnut a o tom to je. Ak vystrelite a budete sa pozerat, nez mu to zacne posobit ma par sekund aby vas dorazil. Teda zapamatat, je to obranna zbran, ucel nie je ho zlikvidovat, ale ziskat cas.

MOJE RESUME :
Uz ma dalej nezaujimaju spochybnujuce hypotezy z roznych for, kto pochybuje o ucinnosti plynovky, sa jednoducho myli, iba ze by to bol ironman. Ostra vs plynovka neriesim, nema to vyznam.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

pjekný test :)
inspiring_williams

Príspevok od používateľa inspiring_williams »

to mirec > dik mirec, len mi vrtalo cely cas hlavou ci to je pravda s tou plynovkou ze to nema vyznam ci som zbytocne vyhodil peniaze, moj kamarat je vojak celym telom a robil si z nej prdel, Pri vycvikoch vraj chytali davky z pepper sprayov do ksichtu kde je konzistencia latky ovela vacsia a potom museli utocit, ze nejaka plynovka ho nerozhadze, ja ze neverim :-) a tak sme sa dohodli. Mam to nakrutene, ale vzhladom na jeho povolanie a na to akeho zameru je toto forum mnohi z vas by ho mohli poznat, tak mi to zakazal, navyse su tam aj moji ostatni kamosi sak to bol silvester 12:00... Povedal ze ho jedine na tom sere hlavne to ze nevidel "z vyssie spominnanych dovodov" ohnostroj :-)
eager_tharp

Príspevok od používateľa eager_tharp »

Hlaveň prepláchneš pod vodovodom teplou vodou, necháš poriadne oschnúť a potom striekneš trocha zbrojného oleja (nehorľavé). Hlaveň je zo zliatiny, čo ti korodovať nebude, jedine mriežka kompenzátora je na p22 náchylná hrdzavieť a sem-tam závit na nástavec.
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"