Naboje do odstrelovacky

friendly_elgamal

Naboje do odstrelovacky

Príspevok od používateľa friendly_elgamal »

Zdravim Vas pani. Chcem sa opytat ci mi neviete poradit kde by sa dali zohnat naboje kalibru 7,62x54R s co najtazsou gulou do odstrelovacky Mosin. Naboje ako take problem zohnat nieje ale ja by som mal zaujem o tieto http://7.62x54r.net/MosinID/MosinAmmo030.htm

:D dikes
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

Frank: tak na tie zabudni, sú s priebojným jadrom. Buď začni prebíjať alebo kúp extry prípadne celevyje, tie sa dajú občas kúpiť. Mne najlepšie z mosina lietajú 9,6g so striebornou špičkou.
friendly_elgamal

Príspevok od používateľa friendly_elgamal »

So striebornou ? ale ved to je lahka gula to som prave pocul ze lietaju kadejako. Z vlastnej skusenosti mozem povedat ze nejdu zle ale s optikou som snimi nestrielal len mieridla a rozptyl som mal do nejakych 10cm. Viem ze to hlavne ovplyvnuje moja ruka ale vyskusam strieborne a dam avizo ako to dopadlo. Bol som presvedceny ze cim tazsia gula tym lepsie. Tak ako to vlastne je ? Nejaky prehlad mam ale zatial som sa az tak presnej strelbe nevenoval. Presnou som mal na mysli rozptyl 3cm na 100m :roll:
friendly_elgamal

Príspevok od používateľa friendly_elgamal »

Aproppo s priebojnym jadrom su tie co maju spicku cerveno ciernu ak sa nemylim. Toto by mali byt normalne olovene.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

jj, pravdepodobne majú iba železné jadro, priebojné dávali podla tej stránky až dod r.99, som to nečítal pozorne, ale aj tak ich oficiálne asi nezoženieš. Myslím že záleží od pušky čo z nej lieta najlepšie, moja 1891/30 nemá vývrt lesklý ale drážky sú ok, podla všeobecne zaužívaného názoru že čím ťažšie tým lepšie som kúpil bedňu 12g sťažkých žltých s mosadznou hilzňou a štemplom pre odst.na škatuli, nelietali podla mojich predstáv, na 100m bez optiky som sa ledva udržal v A4 ke, lahkou strelou so striebornou špičkou nastrielam ak mám velmi dobrý deň takto:

Obrázok
friendly_elgamal

Príspevok od používateľa friendly_elgamal »

Najlepsie na tom je ze som si dal objednat naboje s tazkou strelou a teraz zistujem ze s lahkou su lepsie. Vzdy mi vsetci vraveli ze tazka je lepsia. Musim to ist vyskusat. Pusku mam kratko a skusal som zatial iba tazke na lahke som nemal cas tak som zvedavy ako to dopadne. :lol:
inspiring_meitner

Príspevok od používateľa inspiring_meitner »

Ahoj Frank

Do mosimu na presnosť treba streli nad 13,0g čím ťahšia gula tým pomalšia , tým presnejšia.
Čím lahšia tým rýchlejšia a tým väčší rozptil. Samozrejme všetko záleží od viacerých faktorov.Aký pušný prach je použitý ,aká strela sa osadzuje do nábojnice ,aká zápalka je v nej ,ako je zakrimplovana strela v nábojnici a mnoho iného. Aspoň takto to viem ja.
No viem od jedného strelca čo zháňa do svojho mosimu a jednása o celevnie s tažkou strelou 13g.
Po druhé.Sústrel 5 -10 rán či už z optikou alebo bez nej sa striela z nastrelovacej stolice alebo inač uložená zbraň napr bench.stojany a v zadu bag.V takom prípade by si nemal výst z 9nového kruhu. Inač treba hladať inde chybu.
friendly_elgamal

Príspevok od používateľa friendly_elgamal »

Do hlavy mi ale potom nejde ze ruske strelivo oznacovane ako snajperske ma strelu s vahou 9.8g. Tak teraz naozaj neviem :D jedni tvrdia ze lahke druhi ze tazke. :?:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

a aby som ta doplietol este viac.... predstav si , ze u ruskych zbrani je celkom bezne , ze 2 kusy rovnakeho modelu maju ine stupanie drazok vyvrtu a tym padom kazdej zbrani vyhovuje ina vaha strely....
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 5 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Frank:

ty strielas gule ?? podla mna su to Strely, resp. Projektily :) Gule sa niekedy strielali z prvych Predoviek 8)
friendly_elgamal

Príspevok od používateľa friendly_elgamal »

Gule negule iba nech idu tam kde maju :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1610
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa skemro »

Pani mate trocha chaos v oznacovani na projektiloch.
Strieborna je lahka strela v ktorej je zelezo v olovenej kosielke, zlta je tazka strela
v ktorej je len samotne olovo, zelena je svietiaca, cerveno cierna je priebojno zapalna.
Takze ak zozeniete tie cervene, dajte vediet, urcite sa pridem pozriet :wink:
friendly_elgamal

Príspevok od používateľa friendly_elgamal »

Vo farbach zmatok nemam len som chcel vediet skusenosti ostatnych s presnostou tychto projektylov ...
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Frank: Neexistuje univerzalne pravidlo presnosti typu 'cim tazsia tym presnejsia' a pod. V reale to zavisi na vela faktoroch (od stupania az po komoru - vzdialenost od drazok, atd. atd.), cize moze sa to lisit aj pri napohlad dvoch identickych mosinkach. Jediny sposob ako to zistit je prakticka skuska viacerych typov/hmotnosti za podla moznosti identickych podmienok (cize pri jednej shooting session). Ak strielas na papier tak hmotnost/energia/rychlost/ucinnosti v cieli/atd. ta nemusi trapit a jedina podstatna vec je realna presnost na vsetky vzdialenosti co chces strielat.

Drzim palce,

Gunslinger
friendly_elgamal

Príspevok od používateľa friendly_elgamal »

No ja strielam aj na papier ked sa ide len tak strielat ale zaroven som aj polovnik a pusku chcem mat samozrejma nastrelenu co najlepsie este lepsie ju ovladat a zasiahnut zver presne a cisto do roznych vzdialenosti.

Ztoho co mi pisete mi vychadza ze odpoved na presne strelivo nieje. Budem to testovat a snazit sa najst najvhodnejsiu alternativu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"