GSG 5 na ZP sk. D?

inspiring_fermi

GSG 5 na ZP sk. D?

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

zdravím vospolok! mám problém... nešťastná láska... zaľúbil som sa do GSG 5 .22lr u Hermesa... máte niekto skúsenosť, či budú príslušníci PZ SR ochotní zapísať túto zbraň na ZP skupiny D? vzhľadom na kategóriu zbrane je nutné zažiadať aj o nákupné povolenie. nechce sa mi rozširovať ZP o skupinu E, preto ma zaujíma, či viete o prípade, že sa to dalo zapísať na Dčko... ďakujem za feedback!
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

ak sa s malorazkou da lovit, tak jedine co mi napada ze by bol problem je, ci mozes lovit so zbranou co ma vzhlad samocinnej. nechce sa mi to teraz hladat v zakone, mozno to je az od novely...
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

S malorážkou sa dá loviť?! Kurňa, čo som na poľovníckom kurze nedával pozor?! Akurát tak nejaká cvičná streľba, ale na lov myslím, že nula bodov. Plus ako povedal Luke, vzhľad samočinnej - zase nula bodov. All in all, povedal by som, že GSG-5 sa na D zapísať nedá, ale môžem sa mýliť.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

Da sa s tym strielat skodna, nie?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Aj malorážkou, alebo len guľovničkou? Huh, neee, radšej ma v tomto neberte za slovo, skúšky síce neboli až tak dávno, ale z mojej hlavy deravej to nejak vypadlo.
:?
13pepko
občasný prispievateľ
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa 13pepko »

s automatom na slovensku lovit nemozes.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

ale to je samonabijacia
inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

malorazka sa da bez problemov zapisat na skupinu D (sam mam zapisanu zkm 456 na D-cko) dokonca je s nou mozne lovit skodnu... :wink:
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

Jack, loviť sa s malorážkou dá. aj keď len škodná. na raticovú zver predpisoval starý zákon guľové strelivo s minimálnou dĺžkou nábojnice 40mm. nový zákon už rieši výkonnosť streliva inak... každopádne malorážku na ZP skupiny D zapísať možno, len tu sa jedná o samonabíjaciu (čo by problém nebol), ale hlavne o ten vzhľad samočinnej. skúsim kukuč zákon, či tam zrovna táto výluka nie je, ale matne si pamätám, že je.... asi ma to rozšírenie neminie :(
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

nuž, oplatilo sa kukuč ten zákon... :( ale nepotešil som sa...

podľa §27 odsek 3 písmeno a je držiteľ skupiny D zbrojného preukazu oprávnený:
na základe nákupného povolenia nadobudnúť do
vlastníctva zbraň kategórie B uvedenú v § 5 ods. 1
písm. d), e) a f) alebo nadobudnúť do vlastníctva
zbraň kategórie C,

finta je v tom, že samonabíjacia zbraň so vzhľadom samočinnej zbrane je uvádzaná v §5 odsek 1 písmeno g. takže smolča.... :( a jak krásne som si vlastne sám odpovedal.... :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"