Remington 700 Target Tactical

inspiring_banach

Remington 700 Target Tactical

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

Novinka z dielne Remington 700.

Čo na ňu poviete?
Myslíte že bude dostupná aj u nás?

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Mno, viem minimalne o dvoch,co si to objednali z umyslom mat slusnu flintu bez nutnosti velkeho prestrojenia (okrem tuningu/vymeny spuste) a ich volbu schvalujem. Osobne sa mi dost "zamlouva",akurat ja nie som tristoosmickar.... Ta pazba na nej je jednoducho nadhera.
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

Nevieš náhodou na koľko € takáto slečna výjde?
Predpokladám že to bude viac než za R700 Police... :(

Mne sa v skutku najviac na nej páči tá pažba, lebo tieto zrezané hlavne nejak nemusím... ale možno si zvyknem, ak sa podarí... :)

Lovec: Ak sa môžem opýtať prečo nemusíš .308? Ktorý cal. je tvoj favorit?
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

ta profilovana hlaven sa mi vobec nepozdava , je to hlupy marketing , na presnost to isto dobre nevplva.. nevidel som aby nejake BR alebo ina presna zbran mala mala iny profil hlavne ako okruhly :) rataj ze ake je ta hlaven frezovana to nejakeho profilu, automaticky je menej presne opracovana ako keby bola iba sustruzena - kovana do okruhla, teda pri teplotnych zmenach medzi vystrelmi moze mat vacsie odchylky ako bezna hlaven
co sa tyka ceny : SPS VARMINT stoji 665 USD ( u nas cena 900 € )
Target Tactical : 1972 USD ( u nas ?? bojim sa typnut ) ale myslim ze to bude velmi velmi nevyhodna cena... takze volil by som SPS VARMINT a pazbu podla priania ( Mcmillan , AICS, alebo aj tu co ma ten Tactical je to Bell Carlson a stoji 394 USD : http://www.stockysstocks.com/servlet/th ... cal/Detail

Remington 700 POLICE stoji cca 950 USD a u nas resp, v CZ 31 000 Kč

Ten Target Tactical je predrazeny kvoli hlavni , ktora je 5 drazkova , bezne ma rem 6 drazkove, dalej ma lucik a celu spodnu dosku zo schrankou vyrobenu z ocele , bezne remingtony to maju vyrobene z duralu
Lovec : no hej ty mas rad poriadnu ranu z 300WM nie ?:) resp, vyhodnejsiu Balistiku 7mmWM , ja sa pustam teraz do stavby 6,5-284 NORMA
amater: 308w je najvhodnejsia ak zacinas strielat ,, strelbu na vacsiu vzdialenost ,, ostatne kalibre mas balisticky vyhodnejsie a prirodzene drahsie , nie je vhodne zacinat strielat rovno s nimi
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

Kaliber som si vybral .308 Win (na začiatok, ako vravíš), ale ešte váham nad "slečnou" resp jej hlavňou, kedže aj tak čo najskôr príde nová pažba...

Momentálne sa snažím dohľadať ako veľký rozdiel, okrem ceny, je medzi hlavňami R700 SPS Varmint, R700 Police a R700 XCR Tactical.
Síce ju budem mať na poľovné účeli, ale už teraz mi je jasné že v skutočnosti to bude skôr na športové, na strelnici... :D
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

hlavňami R700 SPS Varmint, R700 Police

rozdiel iba ten ze SPS je cernena hlaven a POLICE je Fosfatovana , inak ziadny rozdiel ...
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

O R700 XCR Tactical sa nevyjadrujú najhoršie na US fórach.
Vraj má mať lepšiu balistiku ako predchodcovia a teda aj presnejšia o 0,0X MOA. Ale ako sa tu už spomínalo "marketing je sviňa!"
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Kravina :) lepsiu balistiku ? to je holy nezmysel... lepsiu balistiku teoreticky by mala dlhsia hlaven ako maju bezne Rem. presnost, hm aku ocakavas ?? rataj okolo 0,4 MOA z prebijanym strelivom 0,6 MOA na 600- 800 metrov
inspiring_banach

Príspevok od používateľa inspiring_banach »

No na prebíjané strelivo si ešte počkám... To je zrejme príliš ťažká tematika na začiatok...

Chcel by som ešte vedieť aký je rozdiel medzi tikkou t3 super varmint a R700 Varmint (ktorýkoľvek, resp. ten "naj" zo stajne R700). Názory majiteľov sa totiž podstatne líšia. Každý si zastáva tú svoju... Množstvo komponentov stojí na strane R700 ale chcel by som vedieť nejaké dôležitejšie rozdieli... Hlavne v presnosti, vplyvu výstrelov na zohriatie hlavne a v životnosti...
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Riesis tie najposlednejsie veci. Presnost,ohrev hlavne a zivotnost su nechcem povedat,ze rovnake,ale v tejto triede zanedbatelne.....ked by si riesil R700 vs. nejaka skladacka od renomovanej firmy za 8-10tis dolarov,potom OK,takto to nema vacsieho zmyslu.

Moj nazor:
Rem 700 (vseobecne) - kopec tuningovych dielov od vymyslu sveta, tony rozlicnych pazieb od vsemoznych vyrobcov.700vka je skladacka, bud si kupis najlacnejsi model s dlhou,hrubou hlavnou a budes skladat,ladit atd., alebo si kupis drahsi model,kde sa len nastavi,prip. upravi/vymeni spust a strielas (napr. tento Target Tactical,Sendero,XCR Tactical Long Range a pod. - dolezite je aby mali v pazbe uz z fabriky bedding). Na TT sa mi pozdava okrem ineho aj zvacsena "gula" na packe zaveru.Drobnost,ale potesi a Turbiak povie,ako zlahcuje ovladanie.

Tikka T3 Varmint/Supervarmint - minimum tuningovych dielov,resp. treba stravit asi podstatne viac casu hladanim (poriadnejsia takticka pazba pokial viem je zatial len RCS od Roedale). Zato z fabriky ovela lepsia spust,nez je cely X-Mark. Super su pre Tikku OptiLock kruzky,ale tie sa daju dat aj inde,kde je weaver lista.

(Mam aj Tikku,aj Remington - aby nevznikol dojem,ze chvalim svoje). Keby som si dnes vyberal dalsiu flintu, ci uz lovecku alebo takticku,bral by som niektory Remington,ale asi len kvoli sirokej ponuke modelov. Ak by to mala byt klasika z drevom,tak zase urcite Tikka,Remington drevene pazby robit nevie,jednak vzhladovo a aj to drevo je take divne....

Cokolvek si vyberies,nezabudni sa nam pochvalit. :)
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

ja by som to az tak jednoznacne nevidel- na tikku sa uz vyrabaju a su bezne dostat weaver listy rozne :farrel ,near MFG, roedale ,a SAKo lista od 0-35 MOA
pažby Roedale RCS, manners T4, Robertson, spuste deto rozne



Obrázok


Obrázok



Obrázok


Manners
Obrázok

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

jozo456: Prosimta... neporovnavaj pocet doplnkov na tikku a rem,, lebo je to neporovnatelne.. ukaz mi nejaku schpnu spust:) na tikku , pazby hej, manners a Mcmillan avsak kto ti ich dotiahne z USA ??Zrataj si kolko stoji Mcmillan A5 plne vybavena z Pillar Beddingom z dovozom a CLOM a DPH , jedine zeby ti ju niekto osobne priniesol... cez polske prepravne splocnosti co vozia bez cla a dph do nedovezies, nezoberu ti to ,manners je navise iba poleno bez akehokolvek vyfrezovanie pre ulozenie zeleza, tj, potrebujes to frezovat a robit pilla bedding, proste x dalsich nakladov navise ludi co ti to urobia je malo , resp, kto na SK ti urobi profi pillar bedding ?? na tikku mozno povedat ze je rozhodne lepsie spracovana a ma neporovanelne lahsi chod uzaveru ..ale co sa tyka ladenie a doplnkov oproti rem je to neporovnatelne,,ozaj kollko zasobnikovych ocelovych kitov sa robi na tikku ?:)) predsa nebudes mat v mcmillal alebo manners, plastovy zasobnik , tak ti poviem, ziadny kit sa nevyraba
PS : a nechapem preco do temy Remington pchas fotky Tikka
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

spuste CG pre tikka tu

ad pazby : manners T4 je uz frezovany pre T3 puzdro zaveru , robertson deto,

neviem preco pises ze porovnavam ( ja tu absolutne nic neporovnavam!), ja len reagujem ze aj na tikku nieco je a je to dobre

nechcel som to povodne pisat tu ....
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

Ej ale ťa ta TIKKA naštartovala Turbiak :lol: :lol: :lol: . Ale v tej pažbe vypadá dobre to musíš uznať. :wink:
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5197
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Rec je tu o R 700 TT. V taktickej pazbe a la AI vyzera dobre skoro kazda flinta (teda pre toho,komu je takyto typ zbrane blizky). Ci tam posadis Tikku,Remington,Howu.....atd., vysledok je minimalne opticky skoro navlas rovnaky.

R700 TT si kupuje clovek co o prestavbu NEMA zaujem, max. doladi spust, posadi optiku a chce strielat/lovit - nic viac,nic menej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"