Policajti nedodrzujuci zakon?

friendly_napier

Policajti nedodrzujuci zakon?

Príspevok od používateľa friendly_napier »

Ahoj vsetkym!
Policajti kamaratovi vratili ziadost o sk. A tym ze ma doplnit odovodnenie... no podla ktoreho zakona??? Podla §16 splnila vsetky poziadavky a podla § 17 ods. 1 uviedol vsetky potrebne udaje. Podla zakona 190/2003 moze policajny utvar -§ 17 ods. 6 ziadat dolpnenie v pripade ak ziadatel nieco neuviedol, co je v §17 ods. 1 stanovene. Teda na zaklade ktoreho § zakona 190/2003 policajny utvar vlatne kona!? Konaju protipravne?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

§17 odsek 1, pismeno d a § 16 pismeno h, co ti mam nato povedat. Tieto ustanovenia su take nekonkretne, ze dovoluju aby si policajt na zbraniach vykladal zakon, ale aj posudzoval tvoju ziadost ako chcel vo svoj prospech, resp. v tvoj neprospech.

Pani, treba to zdruzenie ako sol!
friendly_napier

Príspevok od používateľa friendly_napier »

§16 je o tom ze ,,komu vyda,, a §17 ods. 6 hovori ze kedy mozu ziadat doplnenie. Ked vsak uz napisal nejake odovodnenie - a to hocico- podla zakona nemozu ziadat doplnenie nakolko uz splil podla § 16 vsetko. Podla zakona nie je definovane ze co vlasne je miera podla ktoreho sa preukaz vydava a to ze kto vlastne rozhone o tom co patricne odovodnenie je. Ideme napisat staznost ministerstve vnutra, ze odovodnenia ziadatelov o ZP posudzuju prislusnici PZ podla vlasnej a nie podla zakona, co ukazuje podla mna na to ze prekracuju svoje pravomoci-neriadia sa podla zakona ale vlastne robia veci po svojom.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Prajem GL, ale pochybujem, ze uspejes. Musel by si ich dat na sud a tam by to aj snaaad slo pri dobrej konstelacii hviezd. Totizto ja osobne oddelenie kontroly KR PZ (nepovazujem za nestranne a nezavisle). Ale skusit to mozes.

Pozor, inspekcia MV sa zasa zaobera inymi vecami (Trestna cinnost prislusnikov PZ).

Daj potom vediet ako si dopadol, nech aj ostatni mame motivaciu :lol:.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

ja si myslim, ze tam uspeje, kludne jednu kopiu staznosti posli aj na prokuraturu, kde sa tym zaoberat musia.
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

Myslim ze MINV ti povie to co oddelenie,pretoze ked som pisal nejaku otazku tak ODE volalo na moje oddelenie...smerodajne bude ich pisomne zamietnutie ziadosti,co zvyknu vyriesit nie zamietnutim ale iba skrtnutim,takze si treba stat za tym a mozes sa potom odvolat voci rozhodnutiu v zmysle zakona o spravnom poriadku...
Pri posudzovani ziadosti maju podla mna neprimeranu ale zakone opravnenu svojvolu,a stazovanim sa na ich ziadost o doplnenie asi nic nezriesis...jedine potom nesuhlasit spisomnym zamietnutim...
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

moj nazor, zober B-cko, daj tam odovodnenie, ochrana osoby a majetku, ked ti ho daju, ihned das ziadost na A-cko a nemozu sa vyhovarat, pretoze zakon povazuje obe skupiny za rovnocenne a oni su viazani svojim spravnym rozhodnutim... ak by si isiel az na spravny sud, neviem si predstavit argumentaciu PZ
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Môžeš to spraviť ako radí Lord. Nie je to zlý nápad. Len buď potom pripravený, že ti napríklad o pár dní príde kontrola checknúť uloženie zbraní, alebo nákupko ti budú vydávať dva týždne, alebo sa dočkáš podobných lahôdiek.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
MASH4077
prispievateľ
Príspevky: 301
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa MASH4077 »

petern napísal:Ahoj vsetkym!
Policajti kamaratovi vratili ziadost o sk. A tym ze ma doplnit odovodnenie... no podla ktoreho zakona??? Podla §16 splnila vsetky poziadavky a podla § 17 ods. 1 uviedol vsetky potrebne udaje. Podla zakona 190/2003 moze policajny utvar -§ 17 ods. 6 ziadat dolpnenie v pripade ak ziadatel nieco neuviedol, co je v §17 ods. 1 stanovene. Teda na zaklade ktoreho § zakona 190/2003 policajny utvar vlatne kona!? Konaju protipravne?
Zákon 190... musíš posudzovať komplexne (aj spôsobilosť a spoľahlivosť...)

to lord :shock:
jack :?: :wink:
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

§ 22

Rozšírenie zbrojného preukazu:

Policajný útvar, ktorý vydal zbrojný preukaz, vyznačí ďalšiu skupinu v zbrojnom preukaze na základe písomnej žiadosti, ak žiadateľ spĺňa podmienky ustanovené týmto zákonom na vydanie tejto skupiny zbrojného preukazu.


Takze, policajt mu vydal ZP sk. B iba na odovodnenie "ochrana osoby a majetku". Uznal tak existenciu dovody na drzanie zbrane. Cim sa musi preukazat aby mal A-cko? Musi byt podnikatel, sudca, prokurator?

Nehovoriac o tom, ze sa hromadne porusuje aj toto ustanovenie Spravneho poriadku:
§3
...
(4) Rozhodnutie správnych orgánov musí vychádzať zo spoľahlivo zisteného stavu veci. Správne orgány dbajú o to, aby v rozhodovaní o skutkovo zhodných alebo podobných prípadoch nevznikali neodôvodnené rozdiely.


Ja mam napriklad A-cko a stacilo mi len "na ochranu osoby a majetku". Ak by sa aj vymenilo osadenstvo a pri predlzovani by mi chcel policajt robit problemy a zostal by sucasny nezmeneny stav, tak tymto ho mozem poslat kade lahsie.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Lord napísal dobrý návod.

Naozaj sú okresy, kde už len z čistého zvyku neradi vidia na žiadosti písmeno A.

Ak je inkriminovaný okres naozaj skostnatelý- treba požiadať o B skupinu. (to radí aj kamoš z oddelenia zbraní)

Po pár mesiacoch je možné pokojne zažiadať o rozšírenie na A.

A stačí napísať kratučký dôvod: "ochrana vlastnej osoby, rodiny a majetku"
Pokiaľ žiadateľ splňa zákonom stanovené požiadavky- aj ústava jasne hovorí v prospech žiadateľa. (to je z úst pracovníka na úseku zbraní KR PZ)
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

to "po par mesiacoch" by som kludne skratil na "v momente, ked mam v rukach zbrojak".
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

tych par mesiacov preukaže, že si sa osvedčil, že nebol zaevidovaný žiaden problém- prípadne medzičasom oznámiš na Polícií napr.priestupok proti obč.spolunažívaniu(bol si napadnutý) a tým máš betonovo odôvodnenú potrebu "nosiť" zbran v zmysle A.skupiny
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Nechcel som reagovať do starých, pozabudnutých tém, tak pridám svoj názor tu. Konkrétne k téme veku a žiadosti o A-čko. Som taktiež študent a vážne uvažujem nad podaním žiadosti o zbroják. Dovody? Lebo ma zbrane bavia a zaujímajú a chcem sa tomu venovať ako koníčku, v neposlednom rade na svoju ochranu. Neviem prečo sme my mladší, študenti považovaní zs nespoľahlivých. Reči typu "nechá ho frajerka tak vystrieľa polku školy" odmietam, skor prepne nejakemu panovi v rokoch, keď mu manželku pretiahne sused, kamarát, poštár... Vo veku 21 rokov u študenta VŠ je to druhý, tretí ročník a aspoň ja driem v škole preto, lebo mám nejaké ciele a preto aby som v živote niečo dokázal a aby som vedel v budúcnosti zabezpečiť po stránke finančnej svoju rodiny a preto asi nemám v pláne sa hrať na pištoľníka z divokého západu a zničiť si život sedením v chládku. A hlavne chcem sa toho vobec dožiť, pretože v dnešnej dobe zapichnú človeka aj za 10 korún. Ďalšia vec, keby som už bol vymetený a mal by som v pláne niekoho zabiť, tak by som si asi ako študent nekupoval a nevybavoval zbraň za také peniaze, ale je veľa "lacnejších" sposobov ako niekoho odpratať zo sveta. To som uviedol len ako príklad.

Svojim príspevkom som chcel povedať, že keď som študent automaticky neznamená že som aj debil, že mám takisto právo na ochranu svojho života a že nemusím byť podnikateľ na to, aby som mal patent na rozum.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"