Glock a záruka.

fakestring
prispievateľ
Príspevky: 135
Registered for: 14 years 2 months

Glock a záruka.

Príspevok od používateľa fakestring »

Ako je to u nas zo zarukou - v Cesku je to 5 rokov, u nas mi v kazdej predajni vravia, ze len 2 roky. Ale tusim aj tu niekde na fore som nasiel nejake naznaky 5 rokov - alebo sa nieco zmenilo tak, ze v minulosti bolo 5 a teraz je len "standart" 2 podla nasich zakonov?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

zakonom je chranena minimalna zarucna doba.
fakestring
prispievateľ
Príspevky: 135
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa fakestring »

Takze ako - u nas sa ziadna 5-rocna zaruka nekona, ak tomu dobre rozumiem. Alebo samotny Glock sa sprava ustretovo aspon do tych piatich rokov?
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa dirty harry »

Myslím si, že ak výrobca deklaruje záruku 5 či 7 rokov, povinnosťou každého predajcu je v tejto lehote záruku uznať bez ohľadu na 2 ročnú všeobecnú záruku v rámci EU. Ak predajca tvrdí niečo iné, tak potom je treba upovedomiť priamo výrobcu, že ten či onen predajca nedodržuje a nectí výrobcom stanovenú a garantovanú záruku.
Je to veľmi jednoduché, už som sa s podobným postupom stretol, a predajca vééééééélmi rýchlo pozmenil rétoriku.
Svoje práva v tomto bezprávnom štáte si treba často pracne vydobyť.
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa siver »

K môjmu novému Glocku bol pribalený záručák na 2 roky, vystavený priamo od BWARMS.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Záručnú lehotu garantuje na 2 roky náš zákon a uplatňuješ si ju u predajcu.
Predajca na základe garancie výrobcu Ti môže dať zmluvne aj dlhšiu záručnú lehotu, alebo máš dlhšiu lehotu garantovanú priamo výrobcom. Potom si ju už uplatňuješ u toho, kto Ti ju dal - teda buď u predajcu, alebo v sevisnom stredisku výrobcu.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

V CZ daval udajne Strelecky servis zaruku 5 rokov na G.
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa tompek »

ak by som si doma nahodil novú stojinu, príp. spúšťovú pružinku, neprídem o záruku?
V záručnom liste má dovozca takú formulku...Dík
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

Záručné doby stanovuje § 620 Občianskeho zákonníka, ktorý tiež určuje, že na žiadosť kupujúceho musí predajca vystaviť záručný list.
Záručný list musí obsahovať meno a priezvisko, obchodné meno alebo názov predávajúceho, jeho sídlo alebo miesto podnikania, obsah záruky, jej rozsah a podmienky, dĺžku záručnej doby a údaje potrebné na uplatnenie záruky.
Ak záručný list obsahuje aj zoznam servisných opravovní, prípadnú reklamáciu je možné uplatniť práve v nich.

AKO REKLAMOVAŤ

V prípade, že sa na výrobku vyskytne vada, ktorú ste nezavinili, doporučujeme ho reklamovať.

Partnerom pre vybavovanie reklamácie je vždy predajca, ten má konečné slovo pri rozhodovaní o vybavení reklamácie.
S výnimkou prípadov, keď je na vykonanie opravy určená iná osoba reklamáciu môžete uplatniť v ktorejkoľvek prevádzkárni, v ktorej je prijatie reklamácie možné s ohľadom na sortiment predávaného tovaru alebo poskytovaných služieb, prípadne aj na mieste, odkiaľ riadi svoj podnik
Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom.
Predávajúci alebo ním poverený pracovník by mal o reklamácii rozhodnúť ihneď, v zložitých prípadoch do troch pracovných dní. Do tejto lehoty sa nezapočítava čas potrebný na odborné posúdenie vady. Vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Po uplynutí tejto lehoty má spotrebiteľ rovnaké práva, akoby išlo o vadu, ktorú nemožno odstrániť. Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave (v zmysle judikatúry sa za takú považuje spravidla vec, u ktorej sa vyskytla taká istá vada po jej aspoň dvoch predchádzajúcich opravách) alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať (posúdenie tejto otázky závisí na okolnostiach konkrétneho prípadu).
Ak predajca reklamáciu vybaví výmenou veci alebo jej časti, začína plynúť nová záručná doba (môže sa stať, že na niektorú časť bude dlhšia záručná doba, ako na ostatné časti)


Add Tompek

Ak vymeníš-presnejšie upravíš výrobok (je úplne jedno, či sa jedná o kvér alebo auto), tak je to zásah do výrobku a tým pádom v zmysle reklamačného poriadku prichádzaš o nárok na reklamáciu...samozrejme v prípade jeho poškodenia.

Veď aj do čiernej techniky nesmieš šáhnuť na jej vnútornosti, nie zo srandy sú tam pečate.
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa jedei105 »

ja si myslim ze ked vada nebude sposobena tym ze tam zle nahodis tu stojinu alebo pruzinu (neviem si predstavit ako) tak by ti zaruku mali uznat. ved glock sam dodava 3 typy stojin…a kompletnu rozborku zborku si tiez mozes spravit bez straty zaruky, ved je to bezny ukon. ty uz mas s tym glockom problem alebo to len tak hypoteticky?
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa tompek »

no, mám od vianoc funglovku, ešte som nestrelil ani náboj :oops: , ale po prečítaní fór som objednával ešte pred kúpou zbrane Ghost rocket ultimate stojinu... ale ako tak čítam papiere, nesmiem zasahovať do mechanizmu zbrane....inak tá spúšť-tak nasucho nieje až taká tragédia, hoci keď po hodinovom sušení prejdem na orange, necítim kde mi presne odpaľuje, čo mám prst znecitlivený...
Používateľov profilový obrázok
jedei105
prispievateľ
Príspevky: 352
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa jedei105 »

kludne si ju tam daj, a keby si ho niekedy musel reklamovat das tam naspat originalnu aby si mal pokoj na dusi.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 10 months

Príspevok od používateľa hornet »

No co, tak v pripade reklamacie tam nahodis origo a bude. Tu nie su ziadne plomby ako v pripade elektroniky, nemaju na to ako prist...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

tompek napísal:no, mám od vianoc funglovku, ešte som nestrelil ani náboj :oops: , ale po prečítaní fór som objednával ešte pred kúpou zbrane Ghost rocket ultimate stojinu... ale ako tak čítam papiere, nesmiem zasahovať do mechanizmu zbrane....inak tá spúšť-tak nasucho nieje až taká tragédia, hoci keď po hodinovom sušení prejdem na orange, necítim kde mi presne odpaľuje, čo mám prst znecitlivený...
ultimate je faj ale rocket http://www.ghostinc.com/category/08_35_rocket/ je lepsi a casom mozno prejdes na zev tech fulcrum spustovy mechanizmus
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa tompek »

Abakan: no máš asi pravdu, ja som kupoval Ghost Ultimate spolu so spúšťovou pružinkou GM Competition- to by mi malo stačiť. Viac od G nepotrebujem, páči sa mi pomaly viac ako S Orange, viac sa neberiem tuniť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"