Frommer Stop. cal 32

Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 14 years

Frommer Stop. cal 32

Príspevok od používateľa wizzard160 »

chcel by som sa spytat ci niekto nevie poradit kde by som zohnal nahradne diely na tuto zbran. je dost stara a raritna a potreboval by som hlavne vytahovak nabojnic ak niekto nieco viet prosim poradte pretoze u nas je dost problem nieco take najst
Za pomoc vopred dakujem
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3130
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

wizzard: raz som pár kusov vyrobil ale nevydržali vela, najslabšie miesto tejto zaujímavej konštrukcie je práve vyťahovač...
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa wizzard160 »

R a nevies nepoznas niekoho kto by v okoli KE vedel nieco podobne vyrobit? To je fuk ze slabe staci ze par vystrelov zbran zvladne ja z nej totiz nechcem strielat len chcem aby bola kompletna (vytahovak mi ohlo smerom von a uzaver sa kvoli tomu neuzavrie uplne a tek ju mam v rozobratom stave) je to totiz pamiatka po dedkovi a chcem ju udrzat aspon ako tak funkcnu (mozno v buducnosti zozenem aj spolahlivy vytahovak clovek nikdy nevie)
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa wizzard160 »

a este jedna vec ten vytahovak bol v pohode a zbran sla bezchybne az kym nesla na tlakovku. po tlakovej skuske sa zacal vytahovak stale viac kazit a po cca 50 vystreloch odisiel uplne :(
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3130
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

no pokial nie je prasknutý a nechceš z nej strielať tak ho nahrej do červena a opatrne vyrovnaj. Ušetríš. Kto si trúfne vyrobiť neviem, ja osobne by som do toho už nešiel, je to hnusná časovo náročná jebabračka s nejasným výsledkom. Buď rád že prežil tormentačky, rotačný záver rád praská v mieste kde končí šnek.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

wizzard160 napísal:R a nevies nepoznas niekoho kto by v okoli KE vedel nieco podobne vyrobit?
Vyrobiť by ho určite vedel p. Norko v PO, len neviem, či by bol ochotný. Zavolaj mu, za opýtanie nič nedáš. Čísla najdeš na http://projektil.szm.com/ - sekcia kontakt.
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa wizzard160 »

vdaka za pomoc :) dufam ze to nejako vyriesim
friendly_bartik

Príspevok od používateľa friendly_bartik »

Wizzard160 nemáš dákeho maďarsky hovoriaceho známeho, ktorý by pozrel maďarské diskusné fóra o zbraniach? Podľa mňa Frommer bude v Maďarsku podobnou legendou, ako v Česku + u nás CZ-27, trh s náhradnými dielmi by tomu mohol zodpovedať... Ja byť v tejto situácii, poprosím pri najbližšom výjazde na WFC v Komárne chalanov organizátorov, či by neboli ochotní na to mrknúť... :wink: [/i]
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa wizzard160 »

no mam kamarata a sme popozerali nejake fora akurat na jednom som nasiel jedneho chlapika ktory tvrdil ze sa frommermi zaobera lenze mi neodpisoval na maily tak preto som sem prisiel ci tu nahodou niekto nema tuto zbran alebo nepozna niekoho z madarska kto sa tymto pistoliam venuje a ma na predaj nahradne diely.
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa wizzard160 »

inak uz som to ohol ako ten vytahovak a ked som skusil len s nabojnicou ako bez vystrelu tak som mal pocit ze funguje lepsie ako predtym (sa mi zda ze pri tej tlakovke ho mierne ohlo smerom von a preto nevedel zachytit nabojnicu a ja som ho teraz ohol tak ako bol predtym a vytahuje ako ma len dufam ze pri vystrele mi ho nezlomi)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3130
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

no neviem, ak už strielať tak radšej selliery z novej produkcie, tie staršie ešte z berdanom by som neriskoval, majú tvrdšiu mosadz a určite neskúšaj selliery s čiernou zápalkou, nemám to síce potvrdené ale mali by mať vyššie tlaky a sú určené pre škorpiony.
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa wizzard160 »

myslis ceske sellier&bellot? ak ano mam fungl novu krabicku a prave pri nej mi ohlo vytahovak (aj ked som si takmer isty ze sa ohol po naraze o vzpriecenu nabojnicu) skusal som aj prvy partizan ale nemal dost energie na uplne otvorenie zaveru tak teraz mam 25 partizanov ktore mozem akurat tak vyhodit do kosa ( pri partizanovi sa mi stalo ze mi kusok medi sa dostal medzi nabojnicu a stenu nabojovej komory a som ju musel doslova vytlacit nasilim von) inak ja som mal frommera v oprave uz a mi dali podlozku pod utahovak no a teraz po tom co som ho ohol sa zda funguje aj bez nej tak uvidim ako dopadne ostra skuska ale na strelnicu chcem ist az ked budem mat aj nejaku normalnu zbran ( bol som tam dva krat s frommerom a dva krat sa mi cca po 20tich vystreloch pokazil tak sa tam uz hanbim zase len s nim ist :D )
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa wizzard160 »

a chcem sa spytat dal som si obrazok do profilu, to prebieha nejakym schvalovacim procesom??? lebo sa mi nic neukazalo este
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3130
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

fromer je zaujímavá slepá ulička vývoja krátkych zbraní, pri správnej konštelácii výkonu náboja, kvality materiálu hilzne a sadnutia tolerancií súčiastok ktoré sú zodpovedné za časovanie záveru pri cykle je s ním velmi príjemné strielanie. Zatial som sa však nestretol s kusom kde by k správnej konštelácii došlo a zbraň vydržala aspoň tisícovku výstrelov :) jj, mal som na mysli české s&b, festovne namaž púzro záveru jak sa kĺže v tele zbrane, keď ti kuše hilzne tak je možné že záver sa pohýna priskoro, alebo neskoro. Skús bez náboja drevenou varechou zatlačiť na lauf celý komplet do zadnej polohy a pomaly púšťaj dopredu. Sleduj cez okno kedy dochádza k vypusteniu záveru a či v tom momente už trčí vyhadzovač z čela záveru, môže byť krátky a nepostrčí hilzňu dostatočne.
Používateľov profilový obrázok
wizzard160
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa wizzard160 »

no skusil som s nabojnicou naprazdno a som z celej sily potiahol zaver aby som co najviac nasimuloval vystrel a nabojnica preletela cez pol izby (inak som total novacik co sa tyka zbrani som ziskal zp len cca pred mesiacom a medzi tym skusky ktore ma doteraz trapia tak som sa tomu velmi venovat nemohol a teda ta hilzna to je ta zarazka na dne nabojnice o ktoru ten vytahovak taha nabojnicu z komory?? no a co teda je ten lauf tiez inak ja pouzivam na osetrenie zbrane UN OLEJ tak nvm ci je to dost kvalitny osetrovaci prostriedok a vzdy po strelani som ju rozobral a setky casti naolejoval a do sucha vytrel tak dufam ze som to robil spravne)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"