Nálepky zákaz vstupu so zbraňou

Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Zbran nosis skryte a pokial tam nemaju detektory, nikto nezisti, ze ju mas pri sebe 8)
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Akademicka poda ma specificke pravidla.
Dokonca aj policia tam nemoze svojvolne zasahovat.
Musi mat vzdy suhlas Rektora ci Dekana.
Aspon tak to tak bolo.
Teraz neviem ako to je.

Raz si pametam ako nabehli kuklaci do budovy Fakulty MTF v TT a mali stoho potom opletacky, lebo nemali povolenie od Rektora.
Neviem ako to skoncilo, ale urcite ich nezavrali. :wink: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

zákona č. 131/2002 Z.z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov
§ 4
Akademické práva a slobody, akademická pôda

1. Členom akademickej obce FPV sa zaručuje sloboda vedeckého skúmania a uverejňovania jeho výsledkov, právo vyučovať a vzdelávať sa, právo voliť akademické samosprávne orgány a byť do nich volený, právo zastávať a vyjadrovať rôzne filozofické názory, náboženské vyznania, právo užívať akademické insígnie a znaky a právo vykonávať akademické obrady.
2. Využívanie a uplatňovanie týchto práv a slobôd musí byť v súlade zo zásadami demokracie a humanity.
3. Ochrana akademických práv a slobôd je vecou cti každého člena akademickej obce.
4. Akademickú pôdu FPV tvoria priestory, ktoré fakulta využíva v zmysle práva hospodárenia s majetkom a objekty užívané fakultou na základe prenájmu od iných organizácií a inštitúcií.
5. Akademická pôda je nedotknuteľná s výnimkou prípadov ohrozenia života, zdravia a majetku. Vstup orgánov činných v trestnom konaní na akademickú pôdu v prípade dôvodného podozrenia zo spáchania trestného činu povoľuje rektor alebo ním poverený prorektor alebo dekan.
6. Politické strany a politické hnutia nesmú na akademickej pôde vykonávať svoju činnosť, ani vytvárať svoje organizačné jednotky a propagovať ich.
7. Na fakulte môžu pôsobiť odborové organizácie a v súlade so všeobecne záväznými predpismi a s vedomím dekana môžu na fakulte pôsobiť občianske združenia a nadácie.
Tak tu to mas cierne na bielom.
inspiring_kilby

Príspevok od používateľa inspiring_kilby »

neviem ci som to dobre pochopil, takze na akademickej pode je dovolene civilnym osobam nosenie strelnej zbrane a ten paragraf sa vztahuje len na zasah organov cinnych v trestnom konani? Dolezite je pre mna hlavne to, ci je povolene to nosenie zbrane, pretoze do teraz som to bral ako samozrejmost :shock:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5617
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Contrafactor napísal:Jedna vec sú nejaké hypermarkety, kde tieto nálepky možno brať ako odporucania, nie prikaz. Vedel by mi tu niekto povedat ako je to s nosenim zbrane na akademickej pode??? Lebo v sucasnej dobe je jedna z mojich aktivit aj studium na VS a ktosi mi spominal, ze tam by som so strelnou zbranou chodit nemal. Som nad tym rozmyslal, zakon mi predsa na zaklade ZP sk. A umoznuje zbran nosit a pravidla VS predsa nemozu stat nad zakonom. Ako to vlastne je??? dufam ze sa najde niekto, kto mi to objasni blizsie.
Neviem na akú výšku chodíš, ale na jednej strane stojí školský poriadok, ktorý zbrane neraz explicitne zakazuje a teda ak tento zákaz porušíš, tak ťa môžu riešiť orgány školy v rámci disciplinárneho konania a môžeš niesť následky. Na druhej strane, aj v škole, ak máš zbraň, tak ju musíš nosiť skryte. Na VŠ niet nikoho, kto by bol opravnený ťa prehľadávať, čiže pokiaľ zbraň nikomu neukazuješ, nemôžu ťa riešiť, lebo nemajú ako dokázať svoju domnienku, že pod vydutým pulóvrom máš predmet, ktorého nosením na pôde školy porušuješ školský poriadok. Takto nejak by to aspoň malo byť na mojej súčasnej a aj minulej škole. Inde to môže byť aj tak, že univerzitné regule nosenie zbrane do školy nijak neobmedzujú. Neviem. Treba si to vždycky naštudovať.
inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

cenzúrované
Naposledy upravil/-a inspiring_mendeleev v 07 Apr 2008, 15:00, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

co je akademicka poda stat v state???!!! Ale co sa cudujem,ked zakony vymyslaju ludia,ktory o tych veciach nemaju ani sain.
inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

Ako vidim, moja úvaha o nadradenosti zakona nad inymi internymi pravidlami je správna. Lebo zbran napriek takemuto zakazu nosievam aj na fakulte (na to vlastne ZP mam - "na ochranu života, zdravia a majetku"). Pochopiteľne je nosená skryto a nejaký senilný vrátnik nech si myslí čo chce že tam mám. Na FiF UK, kde študujem je to údajne zákazané, ale popravde bez zbrane sa ani nepohnem a výnimky robiť v tomto nemienim.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Ale ludom to nevysvetlis. Kto bude chciet zobrat zbran na skolu so zlym umyslom, tak ju tam zoberie aj keby co bolo. A ked niekto nosi zbran na ochranu zdravia a zivota, co koho do toho. Na margo este jedna vec, ktora sa rozoberala aj na ceskych strankach Gunlexu, keby mal aspon jeden rozumny student pri sebe zbran, ked sa stala ta tragedia na Virginskej univerzite minuly rok, nemuselo to tak hrozne dopadnut. A to je fakt, nie paranoja.
inspiring_carver

Príspevok od používateľa inspiring_carver »

Ako som pozeral správy o masakroch na amerických školách, presne na toto som myslel. Čo keby tam bol aspoň jeden človek, ktorý by mal zbraň a postavil by sa tým psychopatom?? Bol by to asi krátky proces a masaker by skončil skôr ako vôbec začal. Lenže ako píšeš, toto ľudia nechcú vidieť a pochopiť. Lebo zbraň v správnych rukách a pri primeranom výcviku je veľmi účinný nástroj na obranu životov a práva.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa djuri »

s tymi skolami a mhd je to podla mna diskutabilne..pretoze kupou listku na mhd v podstate clovek uzatvara zmluvu s prepravcom a tym suhlasi s prepravnym poriadkom..obdobne pri zapise do skoly..moj nazor
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5617
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa Jack »

Páni, celé je to len akademická debata. Peter Bezo má pravdu. Zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať. Ak vám tá zbraň nevypadne, alebo ju nevytiahnete, tak nik nemá ako dokázať/dosvedčiť tvrdenie, že ste mali v škole strelnú zbraň.
:lol:
Vzťah študent - škola nie je upravený len zákonom, ale aj ďalšími internými predpismi (študijny poriadok, školský poriadok...). Zápisom deklarujete nielen svoju vôľu nastúpiť do ročníka, ale akceptujete aj podmienky, ktoré škola stanovuje. Je to rovnaké ako pravidlá vo futbale. Chcete hrať, tak môžete, ale nie rukou, lebo zato bude postihnutí.
:D
Tieto pravidlá (ani v škole ani vo futbale) samozrejme nestoja nad zákonom, ale to neznamená, že ak vás vylúčia zo školy, budete sa môcť oháňať zákonom. Škola má totižto právo určiť si podmienky, za akých okolností a komu poskytne vzdelanie (tie samozrejme nesmú byť v rozpore so zákonom) a tiež má právo tieto podmienky meniť, poskytovať z nich výnimku, alebo trvať na potrestaní v prípade ich porušovania. Preto ak škola zbraň zakáže, tak je jedno, akú máte skupinu ZP, jednoducho riskujete vyhadzov vo školy (lebo ste porušili pravidlá stanovené školou), no neriskujete napríklad zabavenie ZP alebo zbrane (lebo ste neporušili zákon).
:roll:
Myslím, že takto nejak by to malo byť. No ak sa náhodou mýlim, tak nech ma opraví niekto naozaj kvalifikovaný, kto nevarí len z vody. Najlepšie Panzer.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Jack, uplne s tebou suhlasim, co si napisal, skola sa svojim poriadkom brani, aby studenti so sebou nenosili zbrane, ci uz chladne, plynovky alebo strelne zbrane. Je to myslim si, ze racionalne riesenie, ako to osetrit pravne. Ale mam ten nazor, ze pokial je zbran nosena skryte a nikto o nej nebude vediet, ze ju mam, v pripade NO ju v tej skole vytiahnem (vid Univerzita vo Virginii) a budu ma chcet kvoli takej situacii vyhodit, nech tak urobia... Mna skor zarazilo, ze na to, aby na akademicku podu vstupili organy cinne v trestnom konani v sluzobnej veci musia mat povolenie od rektora alebo dekana... :shock: :shock: :shock: Preboha, ved co su rektory a dekani BOHOVIA???
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Osobne som zatial este nikde nevidel nalepky, ktore by zakazovali vstup so zbranou. Nejake preciarknute Beretty alebo neidentifikovatelne pistole umiestnene v zakaze statia podla mna znamenaju, ze majitel objektu si vnutri nepraje ich pouzivanie. Vedla byva zvycajne preciarknuty mobil, zmrzlina alebo kolieskove korcule. Predpokladam, ze takmer kazdy ma mobil a takuto nalepku nechape ako zakaz vstupu s mobilom ale ako zakaz pouzivania, ja to teda aspon tak chapem. Neviem ako vy, ale ja nosim zbran tak, aby som na nu nijako neupozornoval, ak sa mi zda, ze mi niekde napadne vytlaca oblecenie, tak si zoberiem mensiu alebo ju supnem do ineho puzdra. Nejake zakazy statia s pistolou a preciarknute Beretty neriesim vobec, rovnako prepravne poriadky, akademicke pody a pod. V zakone je jasne uvedene, kam sa so zbranou nesmie, a to respektujem.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Akademicka poda ma specialny statut, ano je to nieco ine a specialne.
Je to preto aby vlada (polityci) nemohla podla svojej vole ovplivnovat a zasahovat do akademickych kruhov,mylim to tak aby Univerzity neboli spolitizovane atd....
Napísať odpoveď

Návrat na "Nutná obrana - krajná núdza"