Plastove vnutorne puzdro

inspiring_roentgen

Plastove vnutorne puzdro

Príspevok od používateľa inspiring_roentgen »

rad by som si vypocul vas nazor a skusenosti s vnutornym plastovym puzdrom

chcem puzdro co sa bude dat relativne lahko odlozit a potom znova zalozit spat do nohavic
uvazujem nad kupou modelu Infidel Obrázok http://www.comp-tac.com/product_info.php?products_id=68 s opaskovou sponou a Shirt Tucker Strut
na zadnu stranu by som tam dal tu ich "kozusinku z krtka" http://www.comp-tac.com/product_info.ph ... cts_id=104

akurat sa bojim ako sa to bude nosit v lete v nohaviciach
islo by o semicompact zbran G19/P30
inspiring_roentgen

Príspevok od používateľa inspiring_roentgen »

zmenil som nazov topicu, mozno si to skor niekto vsimne :roll:

alebo to naozaj este nikto neskusal ?
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Ja osobne veľmi momentálne rozmýšľam nad plastovým vnútorným púzdrom od fobusu - http://www.fobusholster.com/catalog/Ins ... -51-1.html - čo na to hovoríte? mne sa to veľmi pozdáva a chcem sa spýtať, že kde by som si toto mohol u nás objednať? Pretože vo väčšine obchodov počuli len o vonkajších plastových puzdrách od fobusu a tak zháňam miesto kde by to u nás mali na ohmatanie.
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 29 Okt 2013, 18:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Mojich 5 (euro)centov :wink:

Comp-Tac Infidel - svojho času môj favorit, bol som len krok od jeho kúpy. Modularita a možnosť "tucking"-u ma lákali. Nakoniec som ho nekúpil z dvoch dôvodov - kvôli cene a nemožnosti vyskúšať si ho pred kúpou naživo.

Fobus IWB- zavrhol som ho už dávnejšie potom, čo som si ho (tuším) v Pyre ohmatal. Dôvody opäť dva:
- nemá tzv. 'sweatshield', čiže puzdro neizoluje záver zbrane od tela;
- spôsob uchytenia vo mne nebudil dôveru. Klip má síce tvar "C", ale na primerane široký a tuhý opasok by puzdro asi nešlo rýchlo nahodiť, len navliecť ako klasické puzdro s prevlekmi. Na úzkom opasku by zase poriadne nedržalo. Naviac istotu uchytenia spodného háku môže imho dosť ovplyniť materiál a hrúbka gatí v mieste úchytu.
Fobus mi prišiel aj trocha tvarovo atypický a zbytočne hrubý, ale to bol možno len pocit.


Ja som po 2 rokoch nosenia koženého IWB pred pár týždňami presedlal na
Blade-Tech Phantom IWB a som zatiaľ maximálne spokojný. Už len snáď možnosť "tucking"-u mi na ňom chýba.
Dôvody boli tentoraz tri :wink: :
- cena - za cenu jedného kvalitného kydexového puzdra mi v balíku od Brownells došli 3 puzdrá (aj s príjemným bonusom);
- veľmi dobré referencie užívateľov kde-tade na webe, napr. aj tu;
- možnosť vyskúšania (Marek, ďiki! :wink: )

Kúpil som aj OWB Blade-Techa (s pádlom a prevlekmi) a zatiaľ sa mi páči o dosť viac než môj pádlový Fobus, s ktorým som bol mimochodom doteraz spokojný. Holt, vývoj nezastavíš :roll:
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1087
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa Ravenn »

yarco, myslis "to" kozene puzdro co mam teraz doma ? To sa nosi skvele komfortne, nikde netlaci...ja som s nim spokojny :)


osobne si neviem prestavit tvrdy plast, koza mi prijde lepsia na telo, v com je ten plast (okrem ceny) lepsi ? Jedine co mozno moze byt, ze tvrdy plast sa nesplosti, drzi tvar a teda je mozno rychlejsie tasenie... ?
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

vyskusal som kozu, nylon aj plast a rozdiel v komforte som nebadal. plast mi pride najbezpecnejsi. preto som skoncil u Phantomu :D
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ravenn:
Presne to :wink:
Veď keby sa nedalo aj naďalej pokojne nosiť, nepredal by som ti ho. Ale ako som spomínal, po čase už trocha stratilo pevnosť. A je na ňom pri tasení trocha menej priestoru na prsty pod lučíkom.

Čiže presne ako píšeš - "plast sa nesplosti, drzi tvar". A nejde ani tak o rýchlosť tasenia, ale hlavne o pohodlie a bezpečnosť zapuzdrovania. Hlavne v pokročilejších štádiach života koženého puzdra je dobré na toto dávať pozor.

ad "lepsie na telo"
Dobre urobené puzdro prilieha na telo zaoblenými plochami, nie hranami. Takže v mojom prípade (teraz nosievam tielko 7x365) je jedno, z akého materiálu je tá plocha.


Presne ako Marek - nosil som nylon, kožu aj plast.
Nylon je síce príjemný na holé telo, ale absolútne nedrží tvar a je to taký zberač potu. Ako dočasné alebo príležitostné riešenie fajn, inak nič moc.
Kožené puzdro (dobre urobené) je imho skoro rovnako dobré ako kvalitné plastové/kydexové, ale má menšiu životnosť a z pochopiteľných dôvodov nemôže ísť do takých malých hrúbok materiálu, ako to dokážu niektoré plastové/kydexové.

Preto som (nateraz) skončil u Phantomu :D
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

este ma napadla kombinacia koza navrch, vnutri plast...to by mohlo byt fajn. ale pre mna komfort rovnaky pri oboch. koza sa mi viac na spotenom tele posuvala
inspiring_roentgen

Príspevok od používateľa inspiring_roentgen »

pytal som sa na vas nazor prave z tychto dovodov.
- leto a koza; da sa to riesit vnutornou stranou z konskej koze ktora nesaje ako kravska, ale tieto puzdra stoja dvojnasobok kydexov
- hrubka puzdra (pri vnutornom na tom zalezi) kvalitne kozene puzdro s vystuhou, aby sa dalo zapuzdrit je vzdy sirsie ako plast
- najprv som uvazoval aj nad kombinaciami, z vnutra koza, z vonka kydex, ale ked som si predstavil ze ta koza je plochou 2-3x vacsia ako bezne puzdro, tak som to koli letu zavrhol
- a tiez som chchel puzdro co sa bude dat "lahsie" vyberat a znova zakladat

dlho sa nikto v tomto vlakne neozval, tak som popreliezal zahranicne fora a kupil som ten Comp-Tac Infidel
kupil som si aj tu ich "kozu z krtka", lebo som si myslel, ze to bude potrebne aby plast menej "tlacil", ale nakoniec skoncila niekde v sufliku

s puzdrom som spokojny
prekryva cely zaver
Obrázok
zbran drzi aj ked je puzdro dole hlavou
Obrázok
detail na sponu
Obrázok
Naposledy upravil/-a inspiring_roentgen v 11 Sep 2011, 11:57, upravené celkom 1 krát.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Ja mám C-TAC do Comp-Tac na M&P. Sú tam klasické klipy, ktoré sa dávajú k týmto púzdram.

Veľmi dobré púzdro, najviac sa mi páčí, že sa v dosť širokom rozsahu dá nastaviť sklon a "hĺbka" (ride height). Dobre nastaviteľná je aj sila, ktorou sa zbraň v púzdre drží. Pri kvalitnom koženom opasku klipy držia dobre. Potom som ale kúpil trošku menej kvalitný, a stalo sa, že počas dňa sa zadný klip uvoľnil, čo by asi výrazne sťažilo rýchle tasenie.

Rozmýšľam, že si také púzdro kúpim ja na XDM, alebo to možno bude Minotaur/Spartan, ale určite s C klipmi.

edit: Kým som napísal príspevok, ty si postol, že už púzdro máš. :)
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa siver »

berserker: a vedel by si napísať, kde si kupoval to puzdro od Comp-Tac? Priamo od výrobcu alebo to predáva aj niekto u nás.
Tie puzdrá sa mi celkom pozdávajú.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Priamo od výrobcu cez ich webstránku.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

siver: a vyskúšaj aj Ebay, ak máš bežnú zbraň, tak tam na ňu púzdro asi bude.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, jedno z mojich najoblubenejsich (a tych co momentalne najcastejsie nosim) je Galco Gunleather KingTuk IWB, zvnutra je koza, da sa vcelku lahko nahodit/zhodit a zaroven na opasku/nohaviciach drzi vyborne, a Glock v nom sedi uplne dokonale (samotnu zbran drzi 'puzdro' z pevneho plastu) - pevne a zaroven nie extremne, a je to najpohodlnejsie IWB/tuckable co poznam/mam.

Obrázok
Obrázok

Obrazky su z http://www.lapolicegear.com/galco-kingt ... lster.html to co mam ja na glocka ma len o malicko odlisny tvar/kopiruje glocka, vid napr:
http://www.youtube.com/watch?v=UaKggwwuJY0


Gunslinger
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."