Plastove vnutorne puzdro

Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Ja mam nastastie hlavnu postu/colnicu hned vedla roboty, takze ja som to bol vybavit osobne, a za 20 minut som siel odtial spokojny.
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa siver »

Našťastie obidve zásielky stihli prísť do Vianoc - takže aj mne niečo Ježiško priniesol :D
Popri všetkom ostatnom som si objednal aj dve vnútorné puzdrá zhruba v rovnakej cene ale od iného výrobcu. Pri výbere som sa riadil aj recenziami spokojných užívateľov :wink:

Tu sú nejaké prvotné fotky:
Obrázok
Ako som už písal, púzdra majú skoro totožnú cenu ale balenie pri púzdre od Galka je dve triedy na vyššej úrovni.

Obrázok

Prvý dojem:
Balenie - vyhráva Galco.
Kvalita spracovania - myslím, že je zhruba rovnaká. U Galka som prekvapený kvalitou tej kože.

Zatiaľ som ich nemal možnosť veľmi nosiť.
Blade-Tech som mal na sebe asi 2 hodiny počas predvianočného nákupu. Takže som otestoval aj jazdu autom. Dá sa u neho dobre nastaviť sklon i zovretie zbrane. Povedal by som, že púzdro nie je nepohodlné ale ... sem tam som ho musel napraviť, hlavne pri nastupovaní a vystupovaní z auta.
Galco som zatiaľ neprevetral, len som ho skúšal doma asi 1/2 hodinku. Skúšal som aj sedenie v aute. Puzdro sedí na tele super ani sa nepohne - ale tento krátky testík zatiaľ o ničom nehovorí.
S puzdra Galco sa samozrejme horšie tasí, treba na to dosť razantný pohyb. Je to dané jeho konštrukciou, nedá sa nastaviť sila zovretia (ktorá je značná) ale myslím si, že sa to trochu polepší používaním.
Vyskúšam ich používať a po nejakej dobe dám vedieť, ktoré sa mi viacej osvedčilo.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Siver, ako si spokojny s tym Galcom? Velmi nad nim rozmyslam a nejake dojmy by sa hodili :)
Dik
Používateľov profilový obrázok
siver
prispievateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: 14 years 5 months

Príspevok od používateľa siver »

Spokojný :wink:
Už vyše mesiaca ho nosím. Kedže som ešte nemal iné vnútorné púzdro, viem ho porovnať iba s Blade-Tech.
Puzdro je veľmi stabilné, zbraň je stále na tom istom mieste. Treba mať ale dobrý opasok, pretože má tendenciu sťahovať nohavice, je trocha ťažšie. Ja som to tiež musel riešiť kúpou nového opasku, teraz je to podstatne lepšie ako pred tým. Opasok musím mať ale dostatočne stiahnutý.
Púzdro je pohodlné a zbraň (G19) ma netlačí. Chvíľu ale trvalo kým som našiel správny sklon a polohu na opasku. Sklon sa dá regulovať prehodením spony o jednu alebo dve diery vyššie. Iba pri dlhšom sedení v kancelárii si povolím opasok o jednu dierku. Ale nie preto, že ma tlačí zbraň - ale preto, že mi opasok nejako tlačí pneumatiku na bruchu (v poslednej dobe sa začala nejak nafukovať :evil: )
Naozaj dobre maskuje, že na páse nosím zbraň. Ja som doteraz nenosil, začal som len teraz a v podstate som nemusel vôbec meniť šatník. A to vôbec nenosím nejaké široké (voľné) a dlhé oblečenie. Som dosť vysoký (192cm) a mám problém kúpiť niečo dlhšie. Veď z toho dôvodu som zavrhol nosenie vo vonkajšom púzdre.
Ako som predtým písal, že sa z neho horšie tasí zbraň ako z Blade-Techchu. Tak aj toto sa medzičasom nosením púzdra polepšilo. Púzdro trocha povolilo a už je to omnoho lepšie. Ale nedá sa to porovnať s tým B-T, asi iba v tomto predčí Galco.
Takže momentálne nosím na 95% Galco. Blade-Tech si beriem len keď si oblečiem športové turistické nohavice, neviem pri nich použiť širší opasok.
Ešte na jednu vec upozorním. Ja mám na Glocku vymenené mieridlá. Mám Heinie a tie majú ostrejšie hrany na muche. Tá hrana drhla o plast a odoberala materiál z jednej časti puzdra. Už to prestalo - len vo vnútri puzdra zostala ryha. Ale ak máš origoš Glock mieridlá alebo hladkú muchu bez drážok, tak sa ťa to netýka.
Celkovo ale môžem to púzdro odporučiť - ak si ochotný trocha viac zainvestovať.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa limo222 »

Dakujem velmi pekne za takyto obsiahly popis :)
Vidim to tak, ze mi pribudne dalsie puzdro do zbierky ;))
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."