GRAND POWER P9M

DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Vsak on nepise o pouziti streliva vz.82. Z CZ 82 moze kludne strielat celoplaste alebo olovo od Mongela. Tym mas vyrieseny odraz striel. To ze ma makarov mensiu energiu je pravda ale prave to z neho robi strelivo do mesta. Luger v pohode urobi cisty priestrel a leti dalej s dostatocnou energiou, na to aby dalej zabijal. To su hodne nebezpecne vlastnosti pre obrancu. Primarnemu cielu je odovzdana len mala cast energie cize nedochadza k vyuzitiu potencialu strely. Preco asi policajne zlozky nosia v vacsine civilizovaneho sveta strely s riadenou deformaciou ci fragmentaciou? Oproti tomu strela z makarova odovzda primarnemu cielu vycsiu cast svojej energie vdaka tomu aky ma tvar a pociatocnu energiu. Tym padom ma vyssi ucinok na ciel a nedochadza k takemu vysokemu ohrozeniu v pripade priestrelu.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

Ok, ale vzhladom k nicku, ktory to pisal, predpokladam, ze pracuje o OZ a tam su preve naboje vz82, vychadzal som z tohoto faktu
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa DUSO »

igoros:
Znie to logicky ale stale je to len predpoklad na zaklade ktoreho zdupes makarova pod ciernu zem. Aspon tak to posobilo na mna. Ber do uvahy, ze to tu citaju aj strelci co prave zbieraju nejake skusenosti. Podla mna by sa prave v tomto mal upravit zakon. Povolit lugerove strelivo so strelou s riadenou deformaciou. Malokto by potom pouzil na obranu celoplast. Iba ak na medveda.

Myslim ze za sucasnej legislativy u nas, je na obranu v meste vhodnejsi makarov.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

DUSO napísal:Povolit lugerove strelivo so strelou s riadenou deformaciou.
Dovolim si ta trocha poopravit:
Povolit na obranne ucely strelivo so strelou s riadenou deformaciou.

Expanzne strelivo vratane 9mm Luger uz povolene je, ale bohuzial len na sportove ucely.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa miro285 »

expanzné strelivo je povolené aj na nosenie, ak ale nemá dutinu, ktorá spôsobuje jeho deformáciu..
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa DUSO »

yarco napísal:
DUSO napísal:Povolit lugerove strelivo so strelou s riadenou deformaciou.
Dovolim si ta trocha poopravit:
Povolit na obranne ucely strelivo so strelou s riadenou deformaciou.
Ano yarko dakujem, presne tak som to myslel.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa R »

Igoros: s tými 21 odrazmi to myslíš vážne ?
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa igoros »

bol to projektil vz.82, nebol som osobne pri tom (nastastie), ale mam to zo zdroja, ktoremu nemam dovod neverit
Používateľov profilový obrázok
Dannyk
občasný prispievateľ
Príspevky: 99
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Dannyk »

postreh majitela> ryha po obvode nabojovej komory sa rychlo zanasa a zhorsuje vyhadzovanie nabojnic
Používateľov profilový obrázok
zandar
prispievateľ
Príspevky: 111
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa zandar »

..ano pouzivam aj vz. 82, ale do PM Makarov len celoplaste bo by uz bolo po vyvrte ;) no a na ucinok Ti dam porovnanie, pri obranej strelbe si vacsinou do vzdialenosti 10 m spravidla od 1 do 5 metrov, daj si dreveny klat na vzdialenost 10 m a skus do neho luger a maka, ti garantujem ze mak ho vyvali, teda Ta pri zasahu posadi na rit a luger sa do neho zavrta, teda Ta prestreli ;) a ja potrebujem aby sadol len jeden utocnik a nezucastnená osoba za nim bola OK :D asi tolko :roll:
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Moj nazor je podobny,pokial nieje v raži 9 luger pouzita strela s riadenou deformaciou je klasicky Makarov celoplast učinnejsi ako luger.Bolo popisanych vela prikladov ze luger ma cc 450j,pokial trafi v tele makke casti vyleti von,moze zranit nezucastnene osoby a bere zo sebou energiu 300-350J.Strela Maka je oblejsia a skor odovzda aspon 250J.Samozrejme nikomu neberem jeho nazor :wink:
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Balistik, ano to mas pravdu, ale iba do vtedy pokial nie je v lugri pouzity kolomy kuzel. Potom bude asi luger na tom lepsie. Ci nie?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3293
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Komolý kužel a subsonik :wink:
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Jasne ze subsonik, to je taka milucka chutovecka. :wink:
Teraz som si vsimol, ze hore som napisal ,,kolomy,, kuzel. Hm taky fakt nepoznam, samozrejme som chcel napisat komoly kuzel. :)
Používateľov profilový obrázok
zandar
prispievateľ
Príspevky: 111
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa zandar »

..jaj toto strelivo by bolo najsamveru pecka ;) netreba ani prezbrojovat :D staci vymenit strelivo

http://www.hipowersandhandguns.com/Comp ... rovetc.htm
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"