Optika pre semiautomat

Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Je to jednoduche. Napis maximalnu sumu,ktoru mozes/chces investovat. V ramci toho sa da vybrat/poradit kukatko s najlepsim vykonom za tie peniaze.
eager_lederberg

Príspevok od používateľa eager_lederberg »

Okolo 1000 E +-.
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

SIGHTRON 3.5-10x56 IR s osvetlenym bodom nic lepsie podla mna v tej cene nieje cena na SK 965 EUR
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Za tu cenu je uz aj Kahles KXi 3,5-10x50 s osvetlenym bodom a "trosku" inym sklom. A za nejaku tu stovku navyse je aj spickovy Kahles CSX 2,5-10x50, co je zase vyssi level.
eager_lederberg

Príspevok od používateľa eager_lederberg »

Pozeral som narychlo do Kettner a upravujem cenu na cca 1400 E.
Asi som to trocha podsadil ?!
eager_lederberg

Príspevok od používateľa eager_lederberg »

Aky nazor na DOCTER unipoint 3-12x56 versus KAHLES Helia CSX 2,5-10x50 ??? Ten Docter ma prijemnu cenu....
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

migi: Ako spomenul lovec odporuca sa na zbran dat optiku v cca podobnej cenovej hladine, a setrit na optike pre kvalitnu zbran je ako si kupit spickove auto a potom nan dat najlacnejsie pneu ake clovek najde. Bude to fungovat? Aspon na cas by malo. Odvezie ho z bodu A do bodu B? Ano. Ale bude to komfortna jazda? Vydrzia tie gumy ked nimi strajchnes o chodnik? Bude sa dat spolahnut v krizovej situacii? atd...

Ten Kahles CSX 2,5-10x je celkom dobrym kompromisom, ale ak naozaj planujes 60% pochodzky, tak zvaz ci aj tych 2,5x nebude pre teba moc (ci radsej potom nejst do nejakej 1-4x pod. - a nech potesim joza456, kludne by sa dal zvazit aj Sightron 1.25-5x20 :-)

Drzim palce pri vybere,


Gunslinger
eager_lederberg

Príspevok od používateľa eager_lederberg »

Kupujete Kahles doma, či hen u susedov ? Aka sa da na CSX urobit cena ?
Bral to niekto v poslednej dobe ? Dik za info.
inspiring_wescoff

Príspevok od používateľa inspiring_wescoff »

to Gunslinger: ja som si vybral svoj vytuzeny 6-24x50 ale ja som mal ine poziadavky kedze sa chystam na APSS, momentalne s mojim doslo neikolko dalsich modelov aj nizsich rad a vsetky maju IMHO rovnako cire sklo, celkovo spracovanie je kvalitne splnajuce dnesne standardy tych lepsich znaciek, ale samozrejme SIGHTRON nieje konkurenciou pre ZEiss a Kahles
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

migi napísal:Kupujete Kahles doma, či hen u susedov ? Aka sa da na CSX urobit cena ?
Bral to niekto v poslednej dobe ? Dik za info.
Do 1400€ sa s tym CSX v pohode zmestime. Samozrejme zaruka a vsetko okolo toho. Napis mi PM.
Na Docter zabudni, robia vynikajuce kolimatory,ale ich lovecke puskohlady su pozadu. Uzsie zorne pole a celkovo su take nejake tazkopadne.

edit: myslim, ze niekde vyhrabem aj Z6i 1-6x24 (do 1200€).
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Dátum registrácie: 16 years 3 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Gunslinger: z tymy gumami to uz nie je celkom pravda,,, niekedy znackova draha je horsie ako NO NAME - vlastna skusenost a aj inych prirodzene ...
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, maly update - zrovna som dovolal so Swarovskim a moc ma nepotesili - chcel som na tej mojej Z6i 1-6x vymenit osnovu LD-I za BR-I (BR-I je balisticka osnova ktora ma prenasacie body na strelbu do cca 600m), ale vraj to nie je mozne. :evil:

Odporucili mi kupit si novy s BR-I a ten s LD-I predat... (na take nieco by som fakt sam neprisiel... grrrr...)

Pre zaujimavost - tu je Z6i v akcii (na IPSC 3gun je Swaro Z6i 1-6x s akoukolvek osnovou uplne dokonaly):

http://www.youtube.com/watch?v=TpY68W6yXmY


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Hm, nehovorim,ze by som to pretlacil na 100%,ale vies.....keby si sa obratil na svojho autorizovaneho predajcu.....napis mi PM,kolko chce za ten Swaro,mal by som na to mozno cloveka a potom mozeme poriesit ten s BR-I.... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

lovec: Dik, myslel som na teba ale nechcel som ta s tym otravovat. Kazdopadne asi este pockam na IWU (a pozriem si BR-I nazivo ze ci naozaj ma nejaky vyznam prejst nan) a ak ano mohli by sme take nieco spachat :wink:

Inak, povodne som planoval ho mrsknut na ten novy HHA Optimizer a vybavene (na tom videu je na konci - ma kolecko na lavej strane, povodne je sice urceny pre predovky ale to je v podstate jedno a da sa mrsknut na cokolvek):

http://www.youtube.com/watch?v=dkEkItenWhg


Gunslinger
infallible_lewin

Príspevok od používateľa infallible_lewin »

O Kahles by som mal zaujem aj ja.Konkretne o CSX 3-12x56.Za aku cenu by si ho vedel zohnat? :?:
Napísať odpoveď

Návrat na "Puškohľady, ďalekohľady a kolimátory"