Strelecké kurzy
Strelecké kurzy

Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 06 Jún 2020, 01:08

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 287 z 288
 [ Príspevkov: 4320 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 284, 285, 286, 287, 288  Ďalší

Veci "od veci"

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: Veci "od veci"
PoslaťNapísal: 19 Máj 2020, 11:16 
expert

matus69 píše:
Pohlad na repku z druhej strany

Matus si ma rozosmial, ze pohlad z druhej strany :lol: :lol: :lol: - ale nic v zlom...

Polnoservis a.s. je najvecsi vyrobca repkoveho oleja u nas a rovnako najvecsi poberatel dotacii.... Takze ti si zaplatia aj vedecke studie o tom aka je repka super, eko bio a neviem co... Polnoservis sa naposledy aktivne zucastnoval debaty ako je novy benzin E10 neskodny pre motory aj ked ti kazdy vyrobca a servisak auto povie opak... https://www.polnoservis.sk/sk/

PoslaťNapísal: 19 Máj 2020, 13:16 
častý prispievateľ

keby som tu dal video ako zlocinec niekoho zavrazdi, automaticky to znamena, ze s tym suhlasim?

PoslaťNapísal: 19 Máj 2020, 13:33 
expert

Vsak ti pisem, ze nic v zlom.... :lol: :idea:
Panko ma pobavil ako tu repku obhajuje.... Takto sa bil aj za pancovany benzin... :wink:

PoslaťNapísal: 19 Máj 2020, 15:10 
častý prispievateľ

Po siedme: Autor toho článku pekne odrbáva, zavádza a prekrúca.. Nariadenie prikazuje pestovateľovi komunikovať so včelármi, nie opačne. Ale nie vyvesením na obecnej tabuli deň pred postrekom. Včelár nemá povinnosť behať po poliach a doťahovať sa s agronómami a traktoristami. Hoc aj to sa deje, aspoň mne... Niektorí kolegovia sa nebabrú a rovno políciu volajú.. Postrekovať sa má len v noci, no mnohí serú aj na to zvysoka. Toto nie je pohľad z druhej strany. To čo popísal pánko je pohľad človeka, ktorý sa bojí že sa mu zastaví tok peňazí z eu fondov a kšefty s biopalivami mu zakapú..
Ešte taký malý dotaz.. Chovatelia - pestovatelia okupanti, ktorým náš socialný štát dal do prenájmu našu pôdu, mám na myslí nemenované Dánske, Holandské a Talianke farmy ktoré si svoje zmesky nechávajú nosiť z EU a mimo EU. To u nás vypestované beztak končí nich.. Čiže aj tak sa sem GMO hybridy z bohvie čoho prinesú na výkrm. Tu sa to pri našej lacnej pracovnej sile vykŕmi a putuje v živom stave na západ. Ku nám už príde len odpad v podobe potravín a výrobkov, ktoré by Nemčúr ani psovi nedal. Mal som možnosť komunikovať s pár pracovníkmi jednej takej NL farmy, o tom ako to funguje.

PoslaťNapísal: 19 Máj 2020, 15:15 
expert

Tomas120 vitaj v EU aj s jej benefitmy pre vychodne gubernie.... :idea:

PoslaťNapísal: 19 Máj 2020, 15:51 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Ked uz spominate - vsimol som si, ze v okoli mojho mesta zacali skupovat hospodarsku podu rakusania. Beru vsetko - ornu, pasienky, lesy.. Nahoda, alebo sa to deje aj inde? Podla katastra to zacalo okolo 2018 a stale prikupuju.

PoslaťNapísal: 19 Máj 2020, 16:09 
častý prispievateľ

erebos píše:
Tomas120 vitaj v EU aj s jej benefitmy pre vychodne gubernie.... :idea:

Nech žije SojuzEu, na večné časy a nikdy viac :obscene-buttred:

PoslaťNapísal: 19 Máj 2020, 17:30 
častý prispievateľ

matus69 píše:

používate ju niekto na vŕtanie, závitovanie?

PoslaťNapísal: 19 Máj 2020, 21:15 
moderátor
Obrázok užívateľa

vydriduch píše:
Ked uz spominate - vsimol som si, ze v okoli mojho mesta zacali skupovat hospodarsku podu rakusania. Beru vsetko - ornu, pasienky, lesy.. Nahoda, alebo sa to deje aj inde? Podla katastra to zacalo okolo 2018 a stale prikupuju.

Zrejme aj inde. Pred časom som čítal, ako nerentabilnú prasačiu farmu museli slovenskí majitelia pustiť. Predali ju tuším dánskym podnikateľom, ktorí v podstate pokračovali na rovnakom mieste v rovnakom podnikaní, akurát s dotáciami počítanými pre spoločnosť sídliacu v Dánsku, teda s podstatne vyššími, než by mohla pýtať slovenská firma. Naozaj v tejto problematike nie som doma, nechcem šíriť hoaxy a ak o tom ktosi vie viac, pozorne si ho vypočujem. Ak ale funguje takýto model, je to ďalší argument poukazujúci na chápanie rovnosti v prostredí EÚ.

PoslaťNapísal: 20 Máj 2020, 07:43 
občasný prispievateľ

Základ je, že celé im to financuje ich štát. Pekne to vidieť na listoch vlastníctva, kde všetky dánske firmy sú založené u jednej banky. V začiatkoch dostavali úvery s 2% úrokmi kde po splnení požadovaných ukazovateľov im bonifikovali polovicu.(v časoch keď u nás bol bežne úrok násobne viac) Neoverené mám, že ich materská krajina im dotácie dorovnáva na ich domácu výšku. Ďalšia vec je čo si môžu dovoliť. Známemu sa v jednej firme sami priznali, že u nás je to úplný Hawai, u nich by ich úrady zožrali. Ďalší chlapík mi hovoril, že kontrolórom jednoducho odmietli vstup do chovu ošípaných lebo"kontrolované prostredie, bla bla".

PoslaťNapísal: 21 Máj 2020, 22:37 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

Toto keby sa podarilo ...:
Minister životného prostredia chce presadiť, aby bola včela chráneným živočíchom
... bolo by fajn:
"obmedziť chemizáciu polí a aj čas, kedy sa postrekuje"

PoslaťNapísal: 23 Máj 2020, 19:51 
častý prispievateľ

Greenie: Ono to tak úplne nie je výhra. Nepoznám presné znenie, ako to bude zadefinované v zákone, ale už dnes sa predpokladajú isté problémy v prípadoch ako je utratenie včelstva kvôli nebezpečnému ochoreniu. Zase sa všetko bude obchádzať, zatajovať a ututlávať... pravdepodobne sa bude musieť kvôli tomu meniť aj vet. zákon, z čoho tiež moc nadšení nie sú viacerí.. Mňa osobne zaujíma či bude ministerstvo brať do úvahy aj to, keď medveď - najchránenejší tvor v celej galaxií spôsobí škodu na ďalšom zákonom chránenom živočíchovi. Ako sa tento fakt premietne do následného odškodnenia - ak vôbec.
Úplne by stačil totálny zákaz niektorých ťažkých pesticídov a tvrdý postich pri ich zistení.. čo prinesie toto do praxe, to ešte nikto nevie..

PoslaťNapísal: 25 Máj 2020, 11:05 
moderátor
Obrázok užívateľa

greenie:
Len aby to nedopadlo úplne opačne a nespustilo to postupnú likvidáciu drobných včelárov.
Kľudne sa môže stať, že po novom bude včelár na chov chránených živočíchov "potrebovať" viac papierov, viac razítok a viac pravidelných kontrol úradníkov. :?

PoslaťNapísal: 25 Máj 2020, 13:58 
moderátor
Obrázok užívateľa

Pre mňa je kľúčová posledná veta z Tomášovho príspevku, pretože presne toto počúvam asi od každého včelára, s ktorým som sa v posledných rokoch bavil na túto tému...
:!:

PoslaťNapísal: 25 Máj 2020, 21:47 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Citácia:
Pred 50 rokmi bolo asi 50 miliónov včelstiev, dnes je ich asi 100 miliónov. Za posledných 15 rokov stúpol počet včelstiev aj na Slovensku, z 250-tisíc na 300-tisíc. Stúpa aj priemerná produkcia medu,“ mieni.

To naozaj? Ja som bol v tom, ze vcelstva na Slovensku su v ohrozeni..
https://zurnal.pravda.sk/spolocnost/cla ... iu-hrozbu/

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 287 z 288
 [ Príspevkov: 4320 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 284, 285, 286, 287, 288  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 4 hostia