Problém s nábojkami UMAREX

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
inspiring_raman

Problém s nábojkami UMAREX

Príspevok od používateľa inspiring_raman »

Mohol by som poprosiť o radu? Pri nábojkách UMAREX NV120 mg, keď obtahujem uzáver, a nábojku by malo vyhodiť a druhú nabiť, VŽDY sa mi zbraň zasekne, pričom jedna nábojka sa zasunie do hlavne asi z 1/2 a druhá sa zasekne v komore.
Je len zvlášte, že pri slepých UMAREX sa mi zbran ešte nezasekla. Nejaké rady prosím :) Inak mám plynovku Ekol Firat 92 compact.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Trošku nezrozumiteľne napísané, čo rozumieš pod hlavňou a čo pod komorou? Nemáš foto?
Ak podáva dve, možno to chce zľahka nábojky namazať - iba tak otrieť mastnou handrou...
inspiring_raman

Príspevok od používateľa inspiring_raman »

sorry za nezrorumiteľnosť :oops:
jednoducho, prvú nábojku nabije normálne, lenže po opatovnom nabití by malo prvú nábojku vyhodiť, tú nevyhodí a druhá sa zasekne za ňou.
Pre lepšiu ilustráciu je tu link na foto:
http://uploading.sk/informace/obrazek/a ... g-0376.jpg
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

vyťahovač vzal ďas...
inspiring_raman

Príspevok od používateľa inspiring_raman »

lenže pri slepých nábojkách to funguje na 100% a zbraň je úplne nová :?:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Skús poriadne vyčistiť komoru - kefkou. A jemne namazať olejom.
inspiring_raman

Príspevok od používateľa inspiring_raman »

Zbraň vyčistená, namazaná a stále zasekáva, podľa môjho môže byť problém v nábojkách, pretože tie NV nábojky UMAREX čo mám, sú o pár desatín milimetra kratšie a užšie ako slepé UMAREXI.
Skúšal som aj značku VADIE, s CS nábojkami zbraň ide na 100%, pri NV nábojkách zasekáva každá nábojka.
Skutočne som z toho už na hlavu :(
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

...
Naposledy upravil/-a 71Jany71 v 17 Mar 2011, 16:45, upravené celkom 1 krát.
inspiring_raman

Príspevok od používateľa inspiring_raman »

Ale je možné aby nešli len nábojky s NV, pričom slepé idú v pohode? Ako podľa môjho názoru keby bol zlý vyhadzovač, tak nevyhadzuje žiadne nábojky a zbraň by letela na reklamáciu, lenže ostatné idú.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa miro285 »

Skús kúpiť krabičku alebo pár kusov NV Umarex z nejakej inej série a keď sa to bude opakovať, tak pištoľ reklamuj, lebo taká pištoľ je ti potom na 2 veci..
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3107
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa R »

vyťahovač... zlý uhol alebo slabá pružinka, ak je vyšší tlak pri výstrele sa nábojka trochu šprajcne a vyťahovač preskočí cez okraj, s poplašnými to nerobí bo majú nižší prac. tlak.
inspiring_raman

Príspevok od používateľa inspiring_raman »

skúsim kúpiť dačo z inej série a keď nepôjde, tak reklamovať, ďakujem za rady :)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

R: Si si isty, ze maju poplasnaky nizsi tlak? Lebo ja si myslim, ze to je skor opacne :lol:, mozno ta plynova nabojka nevyvinie potrebny tlak (Neviem aky prach v tom pouzivaju) a z toho pramenia popisovane problemy.

Zbrani moze vadit aj dlzka a tvar prednej casti nabojky (Ako spomina), konkretne s tym typom nabojky moze mat nabehovy kuzel problem, ako by som to nazval, cely ten proces prebitia potom nemusi prebiehat tak, ako to konstrukter zamyslal :).
vigorous_diffie

Príspevok od používateľa vigorous_diffie »

ja mam tiez EKOL FIRAT 92COMPACT a zasekava aj poplasne aj plynove,tiez UMAREX.
friendly_feistel

Príspevok od používateľa friendly_feistel »

Chcel by som sa spýtať možno primitívnu otázku, plynové pištoľové náboje pasujú aj do revolveru?
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"