Väzenie alebo pokuta?

niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Registered for: 14 years

Väzenie alebo pokuta?

Príspevok od používateľa niko »

Jeden moj kamos z Rakuska urobil nejaky dopravny priestupok a vyrubali mu pokutu cca 300 €. No dali mu moznost miesto platby ist na 48 hodin do väzenia. Kedze je chlapec sporonlivy, bere dovolenku a ide si dobrovolne posediet. No ked som hovoril s inymi Rakusanmi, tvrdili, ze nabuduce radsej zaplati aj 1000 € len aby tam nesiel. Vraj je to hrozna skusenost.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Ja tomu nejako nechápem, prečo ho nedajú radšej 48 hodín chodníky zametať? čo má štát z toho, že bude 2 dni sedieť? Podľa mňa len čistú stratu čo ho tam musia nakŕmiť a upratať po ňom celu...ale ak sa mýlim tak ma opravte, rád sa poučím.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

asi si tak trochu zdeformovany filozofiou nasej policie. A sice, ze musi ist vyslovene o ekonomicku zalezitost. Ale ked niekto stravi 2 dni v base, potom je to mozno pre neho daleko odstrasujuce zopakovat dany preslap ako keby zaplatil penaznu pokutu. A v konecnom dosledku to moze byt vlastne aj ekonomickejsie.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

A finančná pokuta nieje ekonomická záležitosť? No ja neviem, ale keby ma poslali zametať ulicu pred môj dom/školu/robotu alebo iné miesto kde sa zdržujem tak neviem či by to nemalo na mňa odstrašujúcejší účinok ako 2dni v base, nech to tam vyzerá akokoľvek(bavíme sa o EU, nie Thajsku alebo Egypte). Alebo nech nedávajú na výber, resp progresívne pokuty ako to má Škandinávia, lebo zaplatiť 300E pre niekoho v limuzíne...škoda reči o odstrašujúcom pôsobení.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

3500korun napísal:Ja tomu nejako nechápem, prečo ho nedajú radšej 48 hodín chodníky zametať? čo má štát z toho, že bude 2 dni sedieť? Podľa mňa len čistú stratu čo ho tam musia nakŕmiť a upratať po ňom celu...ale ak sa mýlim tak ma opravte, rád sa poučím.
Ono sú basy a basy. Odporúčam Ústav na výkon väzby Prešov. Namakaný borec, výpalník, ma po pár mesiacoch väzby požiadal o udelenie súhlasu na poskytnutie duchovných služieb. Inak povedané o súhlas s návštevou kňaza. Každý sa odtiaľ snaží dostať do KE, že tam je to o čosi lepšie. Keď som sa pýtal, že v čom, tak mi bolo povedané, že o.i. v PO im na celách púšťajú len Radio Regina :? a v KE je možný výber z viacerých staníc :D.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Áno, ale 2 dni by som vydržal počúvať aj Rádio Lumen. Za rýchlosť ma (snáď) nepošlú sedieť na pol roka k Regine.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

3500korun napísal:Áno, ale 2 dni by som vydržal počúvať aj Rádio Lumen. Za rýchlosť ma (snáď) nepošlú sedieť na pol roka k Regine.
Hja, keby to bolo len o tom rádiu :D.

Bol som raz dávnejšie ako dozor pri návšteve v béčkovej väzbe. Dievčina doniesla čerstvo zabasnutému priateľovi o.i. aj spodné prádlo. Príslušník na jej strane plexi toto prekontroloval a potom prehodil na druhú stranu. Pristálo borcovi priamo na hlave. Obaja sa rozplakali a dievčina plakala ešte aj pri bráne. Nepáčilo sa mi to, ale kompetencie zasiahnuť som nemal. Vedel som však, že tam by som nechcel stráviť ani deň :? .
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Ja som vo väznici nikdy nebol a dúfam, že ani nebudem. No je mi jasné ako to tam asi musí vyzerať. Ale teraz sa bavíme o tom ísť tam na 2 dni. A povedz mi úprimne - podľa teba, stihne sa tam za 2 dni udiať niečo také čo by vo mne zanechalo natoľko hlbokú stopu, že do smrti budem jazdiť podľa predpisov? (Alebo by som bez mihnutia oka zaplatil 1000E ako písal Niko) Ja potom prestanem mudrovať, sľubujem :)
Používateľov profilový obrázok
kamov
prispievateľ
Príspevky: 326
Registered for: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa kamov »

niko, ked pride kamos z basy daj sem postrehy, ci mu to stalo za tych 300 €
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 24 Nov 2013, 22:01, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Ja ti neviem. Aby to nebolo za tie dva dni, ako v tom kreslenom vtipe

Obrázok

Ja by som to neriskoval. Súdil som chlapíka, ktorý nútil bitkou spoluväzňa (vybil mu dva zuby), aby ho orálne ukájal. Ďakujem, neprosím.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Vďaka za objasnenie :idea:

A čo si myslíte o tých verejnoprospešných prácach a odstrašujúcom účinku?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

mna by to tiez zaujimalo, lebo som sa bavil s jednou pani, ktora pracovala ako psycholog v zvjs a pracovala s muklami velmi vela a este s jednym chlapikom co robi bachara a obaja mi povedali, ze rodeo v sprchach ani nasilie ake vidime vo filmoch sa u nas nedeje.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa Panzer »

V našom súdnom districte som zaregistroval za tie roky len tri prípady zadokumentovaného násilia vo VTOS a väzbe. Jeden orál, jedna nakladačka pre cigaretu (spôsobená ťažká ujma) a jeden šikan. Čo ale neznamená, že sa tam nič viac nedeje. Len to môže byť latentné.

Ad trest povinnej práce

Podľa mňa dobrý inštitút a u nás v PO aj dosť využívaný. Nejde ani tak o nejakú hanbu, pretože na rozdiel napr. od štátov nebeháš s metlou vo veste s nápisom väzeň. Skôr je to dobrá pomoc napr. pre obce, ktoré zadara získajú pracovnú silu pre rôzne práce v prospech obce.
Používateľov profilový obrázok
TURBIAK
častý prispievateľ
Príspevky: 2007
Registered for: 16 years 4 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa TURBIAK »

Panzer: Tusim ze by som tam spachal Harakiri :shock:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"