Webforum - zbrane, strelivo

Strelecké kurzy
Aktuálny čas je 24 Okt 2019, 03:50

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1228 z 1256
 [ Príspevkov: 18827 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 1225, 1226, 1227, 1228, 1229, 1230, 1231 ... 1256  Ďalší

Z dennej tlače

Autor Správa
Zbrane Brownells
 Predmet príspevku: Re: Z dennej tlače
PoslaťNapísal: 13 Júl 2019, 10:46 
častý prispievateľ
Obrázok užívateľa

https://www.hlavnydennik.sk/2019/07/12/ ... eja-kisku/

Horší ako mor a ostatne božie tresty je samoľúby zakomplexovaný pokrytec !

PoslaťNapísal: 13 Júl 2019, 14:43 
expert
Obrázok užívateľa

erebos: budem ti oponovať, práve za bývalého režimu psychiatri x krát pochybyli a pustili na slobodu devianta, ktorý zase útočil a vraždil. V takýchto prípadoch sa súd VŽDY opiera o odborné odporúčanie znalcov.
Z mojej praxe poznám, že sú znalci a znalci. Taktiež ako právnici - aj znalci sú schopní podať protichodné znalecké závery, z ktorých ťažia hajzli.

PoslaťNapísal: 13 Júl 2019, 17:32 
expert

Peterson : berem... Ale musis uznat, ze pocet nebezpecnych deviantov pustenych bez dozoru do spolocnosti bol za byvaleho rezimu neporovnatelne nizsi ako je dnes. Mozme povedat, ze za byvaleho rezimu sa obcas vyskytol exces. K dnesnemu stavu sa radsej vyjadrovat nebudem...

PoslaťNapísal: 13 Júl 2019, 20:20 
častý prispievateľ

Nemali tento problem riesit detencne zariadenia? Zakon na to mame uz pomaly 15 rokov, ak nie viac, ale len teraz ho tusim stavaju v Hronovciach a popri tom sa dohodaju o kompetenciach zdravotnictvo, MS (ZVaJS) a MV.

PoslaťNapísal: 14 Júl 2019, 09:37 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Detencny ustav Hronovciach - planovane dokoncenie 2021
https://m.facebook.com/logged_out/watch ... 6386789367

PoslaťNapísal: 14 Júl 2019, 12:47 
moderátor
Obrázok užívateľa

Erebos, ja som hovoril primárne o tom, že či by bol november a po ňom amnestia alebo nie, Cifra by sa bol dostal von tak či tak a tak či tak by zrejme mohol spáchať, čo spáchal. Že si chceš kopnúť do Havla, je tvoja vec, ale vzhľadom na to, čo pobehovalo po svete prepustené z výkonu trestu v osemdesiatych a druhej polovici sedemdesiatych rokov, bol by som veľmi opatrný, než by som si dovolil tvrdiť, že za niečo z toho môže amnestia. Tá to všetko urýchlila, na slobodu vychŕlila kopu ľudského odpadu naraz. Ale hentakí devianti tu boli predtým a boli (by) tu aj potom. Skôr inklinujem k Petersonovmu názoru, že sú psychiatri a "psychiatri", sú znalci a "znalci", atď. Od toho sa mnohé odvíja.

V čom by ale možno justícia za socíku zafungovala efektívnejšie, že po tej sexuálne motivovanej vražde by sa už o Cifru "postarala" definitívne a nemusela by sa oň dvadsať rokov starať spoločnosť niekde v base a teraz zase niekde v liečebni (pričom ma veľmi zaujíma režim, ktorý tam má!). Ani toto si však nedovolím tvrdiť so stopercentnou istotou, vzhľadom na to, že ani za socíku takéto hovädá nekončili automaticky s motúzom na krku.

PoslaťNapísal: 14 Júl 2019, 15:33 
častý prispievateľ

Lahvel ponovembrová zrúda vypustila vďaka amnestií do spoločnosti zmrdov ako Dinič, Polgáry, Kajinek, Oplíštil- pedofil, Slovák, Marčík a kopu ďalších.... Ja si rád kopnem do toho ponovembrového opilca čo vypustil do ulíc 23.tisíc kriminálnikov, z toho kopa boli recidivisti a násilníci. A to len tak od stola. Glorifikácia Lahvela a zľahčovanie dopadov amnestie je to posledné čo si ten človek z historického kontextu zasluhuje..

PoslaťNapísal: 14 Júl 2019, 15:45 
moderátor
Obrázok užívateľa

Tomáško, ešte, že si tak celkom nepochopil, o čom je reč. Daj ešte tú, ako nám zbrojný priemysel celý poslal do útlmu. A kto ti nezatlieska, ten je isto havlista a pravdoláskar a slniečkar a... a... a... a!
:mrgreen:
Keby si menej prskal a viac uvažoval, možno by si prišiel na to, že tebou vymenované "esá" by sa dostali von aj bez Havla. Akurát o čosi neskôr a hlavne nie naraz. Vieš ale o čom je tu reč? O tom, že spoločnosť si akosi nevie rady s hovadami kalibru Cifra. A to do istej miery platilo za socíku a dnes to platí hádam dvojnásobne.
:idea:
P.S.: Neviem, či si podobne ako niektorí pisálkovia nepletieš Diniča s Danišom, resp. bratov Diničovcov s Danišovcami, ale to je skôr detail... tebe je to asi aj tak jedno, hlavne, že si si odpľul.
:wink:

PoslaťNapísal: 14 Júl 2019, 18:17 
častý prispievateľ

Ale Jack, no tak, za tie roky ma máš za ikvača čo si nevie prečítať text s porozumením? Dobre viem o čom je reč a evidentne som aj dobre odhadol medzi riadkami tvoju akúsi blahosklonnosť voči Vašíkovi Lahvelovi. Absolútne s tebou nesúhlasím s argumentom /a to bol vlastne dôvod , prečo som zareagoval na tvoj text adresovaný erebosovi/ "tak či tak by sa dostali von". Každý jeden deň navyše strávený v base z hore uvedených existencií a ďalších, mohol zachrániť životy nevinných ľudí. Vypustiť na slobodu 23.tis. kriminálnikov bez rozmyslenia a zváženia eventuálnych dôsledkov, len preto že medzi nimi plávalo pár politicky nespravodlivo odsúdených väzňov, na základe obmedzenosti jednej osoby s prechlastaným mozgom, za cenu ktorú história už pozná - je pre mňa trochu silná káva. Nemyslíš si? ja vidím veľký rozdiel v tom, či sa do spoločnosti vypustí postupne pár existencií z výkonu trestu, alebo sa celoplošne otvoria všetky brány a bez rozdielu sa vypustia dve desaťtisíce kriminálnych živlov na základe sprostosti jedného človeka....
O ďalších politický absurdných rozhodnutiach toho Chrchloša na hrade sa nejdem radšej vyjadrovať.
PS: áno sorry, Tuti ho prezývali..

PoslaťNapísal: 14 Júl 2019, 19:27 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

Jack, to s tým zbrojným priemyslom je pravda, i keď nepriamo.
Vtedajší riaditeľ ZŤS Martin a neskorší vládny splnomocnenec, o tom hovoril dopodrobna. Iste, nikto nezakázal fabrike vyrábať. Ale ak vláda nielen že nebojuje za takéto zákazky, ale ani len dokonca neudelí ani štátnu licenciu na vývoz - tak to síce zákaz nie je, kľudne to môžeme nazvať sabotáž.
Hovoril aj o tankoch, čo napr. Lýbia nezaplatila (tuším tretinu) - aj napriek tomu to bol vysoko ziskový obchod. Mala bežať výroba takov pre Sýriu, z čoho zišlo vďaka tlaku USA a Izraela. Na základe toho bol plán výroby na rok 1990 len pár desiatok kusov a taký obrovský prepad z vysoko štvorcifernej výroby bez náhrady...

Veľmi dobre o tom hovoril vtedajší ekonóm prognostik, terajší prezident Miloš Zeman, kedy varoval pred rastúcou spotrebo zahraničných tovarov, vývozom kapitálu ako o krátkodobých efektoch, ktoré sa dlhodobo vypomstia. Volal po podpore vnútorných investícii do podnikov a zamestnaneckých privatizácii, čo sa nestalo a história ukázala, že mal úplnmú pravdu.

K udržateľnosti obchodu so zbraňami: už komunisti v polke 80tych vedeli, že také tempo zbrojárskej výroby nemá zmysel, tak ešte za ČSSR bol v lete 1988 (jún alebo júl, musel by som googliť) prijatý plán konverzie ťažkého strojárstva na civilnú výrobu - malo ísť o stavebné a poľnohospodárske stroje. Plán bol rozvrhnutý na 2 roky, do čoho však prišiel rozpad RVHP, pretrhnutie doterajších obchodných väzieb a bez podpory vlády (v realite sabotovaní vládou) - to fabriky nemali šancu ustáť.

K tej kriminalite po amnestiách mám dva výborné dobové TV dokumenty, ale ako na truc ich neviem nájsť a nie sú ani na YT.

PoslaťNapísal: 14 Júl 2019, 20:20 
častý prispievateľ

Myslim, ze tu trocha prevladol spomienkovy optimizmus. Bolsevici predsa udelovali amnestie kazdu chvilu - obcas sa pokusali napravit vlastne zlociny, ale v drvivej vacsine islo o politicke akty k roznym vyrociam - koniec WWII, VOSR, Stalinova smrt, nastup bolsevickych prezidentov do funkcii a pod. Havlova amnestia bola len jedna z mnohych pred nou. Okrem toho, ti ludia by predsa aj tak isli po case von, akurat nie naraz.

PoslaťNapísal: 14 Júl 2019, 21:27 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

vydriduch
Vyvoz tankov bol vysokoziskovy obchod -naozaj ? kde vsade sme vyvazali tie tanky a vies za aku cenu? cena ktoru nam mali zaplatit za jeden tank nepokryla ani len vyrobne naklady a to nehovorim o nenavratnych dlhoch.

Tomas
Havel pustil z basy 23 000 kriminalnikov -no je to odvazne tvrdenie,tych kriminalnikov bolo mozna 1%-2%,ale ze pomohol niekolko tisic ludom ktori sa dostali do basy pre mensie delikty,no ja neviem -ze by si poznal vsetkych 23 000 osobne tomu neverim.A tych par gaunerov ktori by stejne o nejaky rok boli prepusteni z basy celu amnestiu dojeb....no a ti ostatni boli Havlovi vdacni a tych bolo vela.

PoslaťNapísal: 14 Júl 2019, 22:13 
expert

Jack : tak vies, ze ja si do Havla kopnem vzdy a rad naklko ho povazujem za odpad spolocnosti....

Ja netvrdim, ze by sa Cifra nedostal na slobodu. Ale tvrdim, ze nikto by ho nepustil skor ako si odpyka trest a tvrdim, ze po odpykani trestu by putoval na uzavrete oddelenie z ktoreho by nevysiel bez kastracie a hormonalnej liecby??? Po tom ako by vysiel von by sa o neho zaujimala SNB a monitorovala by jeho aktivity cize je dost mozne, ze by ho zarazili uz pred dokonanim tej vrazdy. Bohuzial zmena rezimu to vsetko utala a Cifra putoval na ulicu bez varovania pre okolie...
Kde berem tu istotu? No za sociku to tak chodilo a okrem toho som sluzil pod ludmi ktori na Cifrovi pracovali... Ja netvrdim, ze nedoslo k omylom pri prepusteni devianta, ale boli ojedinele a zodpovedny si to odniesol. Ked uz nie trestnopravne tak sa oi neho postarala strana... A preto si dal kazdy psychiater pozor aky posudok spravi...

Dantes : to nie je spomienkovy optimizmus. To su spomienky na realitu. Komunisti nikdy neamnestovali vrahov a pedofilov. Ano amnestie boli, ale nikdy sa neamnestoval hrdelny zlocin, alebo pedofil... Samozrejme neriesme amnestie obesenych sudruhov a obeti mocenskeho boja medzi komunistami.
Vies ja si spominam ako si mal pred potravinami vedla stojanov na bicykle stojisko na kociky. A matky tam bezne nechavali kocik so spiacim deckom. To neni SCI -FI to su spomienky na socik a bezpecnost na ulici...

PoslaťNapísal: 14 Júl 2019, 22:40 
prispievateľ
Obrázok užívateľa

strelec122:
áno vysoko ziskový - taká Sýria za starého Assada platila dobre a načas, vykúpila dokonca aj tie stroje vyrobené v 1990. To čo išlo do RVHP a ZSSR (cca 50% produkcie) bolo refundované inými tovarmi, alebo deblokované neskôr. Ak sa niečo vyplytvalo, tak za Dzurindu premrhaná S300 PMU2, ktorú už zaplatenú/deblokovanú z politického lokajstva odmietol prebrať, a tak šlo 140 mil Skk do... Mohla slúžiť dodnes, kedže stará S300 v Nitre sa už rozpadáva.
VHÚ Praha a Prof. Ing. Ladislav IVÁNEK, DrSc. píše:
Největšího objemu dosáhla zbrojní výroba v ČSSR, jak již bylo uvedeno, v roce 1987, a to cca 29 mld Kč. Tvořila cca 4 % HDP a podílela se téměř 8 % na celkové průmyslové výrobě. Více než polovina směřovala do států Varšavské smlouvy a cca jedna pětina byla exportována do rozvojových zemí. V letech 1984-1988 Československo vyvezlo zbraně a vojenskou techniku za 2,7 mld USD (v cenách roku 1985) a zařadilo se tak na sedmé místo mezi světovými exportéry zbraní.

Za této situace se prosadila orientace na výrazné omezení vojenské produkce v poměrně krátkém časovém období. Šlo zejména o zastavení výroby tanků a bojových vozidel pěchoty i útlumu další vojenské produkce. Bylo stanoveno, že v r. 1992 by se proti r. 1987 měla čs. vojenská produkce snížit o 85—89 %. V České republice měl v období 1987—1992 tento pokles dosáhnout asi 80 % a ve Slovenské republice více než 90 % .

V roce 1990 požadoval zbrojní průmysl na konverzi dotaci ve výši 2 mld. Kčs a na
období 1991—1992, kdy se předpokládalo, že bude konverze kulminovat, další necelé 4
mld. Kčs. Ze státního rozpočtu byla však v roce 1990 deseti zbrojním podnikům vyčleněna pouze celková částka 1,2 mld. Kčs.

Takže mohla za to federálna vláda, alebo nie? Poprosím tvoje tvrdenia rovnako ozdrojovať.

Detto o tých kriminálnikoch je blud, ak ich bolo len 1% z 23000 prepustených, ako je možné že kmininalita stúpla už počas roka 1990 o 9-11% (podľa okresu) a objasnenosť padla z 80% na 50%, nakoľko SNB bol takým narazovým nárastom TČ preťažený. Pojednávala o nej "Správa o stave a vývoji evidovanej kriminality v ČSFR v roku 1990", online ju aktuálne neviem nájsť, ale mala by byť v archíve Poslanecké Snemovny ČR.

Dantes: ja som bol z rodiny "nepriateľov režimu", takže nostalgia žiadna. Len ma trochu škrie to prekrúcanie histórie, ako bolo vtedy všetko fuj a teraz všetko super, teda vlastne sorry: "cool" a "in". Pritom keď pozriem na školstvo, armádu, potravinovú produkciu - kladiem si otázku, kde urobili európski súdruhovia chybu?

Naposledy upravil vydriduch dňa 14 Júl 2019, 23:02, celkovo upravené 1

PoslaťNapísal: 14 Júl 2019, 23:01 
moderátor
Obrázok užívateľa

Tomáško, čo si ty odhadol? Vadí ti kaviareň? Tá, ktorá každého hneď škatuľkuje? Sám si sa práve zachoval presne rovnako. To ja som správne odhadol, ako zareaguješ, keď ti moje reči nebudú pasovať do nejakého rámčeka - to budem hneď havlista. Teda, tvojou rečou som "akosi blahosklonný" voči Havlovi.
:roll:
Takže teraz sa zamysli, čo také blahosklonné som napísal. Aha... nič, iba opakovane konštatujem, že hoci jeho amnestia, tak ako sa udiala, bola kolosálnou chybou, tak väčšina tých kusov, ktoré išli vďaka nej v januári 1990 von, by sa von dostala aj tak a v nových podmienkach by mala El Dorado tak či onak. Čo je blahosklonné na konštatovaní faktu? Ja rovnako tak nemám problém konštatovať, že to bola neskutočná idiotina vypustiť z basy cca 23-tisíc kusov naraz, na Slovensku cca 8-tisíc. Bola to ideologická záležitosť, ktorá neskutočne skomplikovala prácu bezpečnostným zložkám a ktorá zhoršila bezpečnostnú situáciu, hoci aj toto niektorí odborníci spochybňujú. Ale opakujem to tretí raz a hádam to pochopíš: nedá sa domnievať, že keby nebolo amnestie, také hovado ako Cifra by sa nedostalo von a nespáchalo takú ohavnosť. Už si rozumieme? Či furt márna snaha z mojej strany?
8)
Tomáško, za tú dobu, čo sa tu stretávame, si mohol postrehnúť, že razím zásadu "padni, komu padni". Nie som ideologicky nejako afilovaný, nie som člen žiadnej politickej strany, nemám dôvod sa zastávať žiadneho politika. Zvyknem sa zastávať len mojich blízkych, priateľov a ľudí, o ktorých som presvedčený, že za to stoja. Neviem, ako ti to zapasuje do tvojich rámčekov, ale ak chceš vedieť, čo si myslím o takom Havlovi, odpoveď nájdeš aj v jednej skvelej pesničke:
https://www.youtube.com/watch?v=O56HW-2FzKA
:D
Dantes, šak totok. Zabúda sa, zabúda... Pokiaľ ide o sexuálnych deviantov, ani za "socíku" každého páchateľa sexuálne motivovanej vraždy nevešali automaticky do prievanu. A tých amnestií bola kopa. Mimochodom, na jednu takú pustili aj Ctirada Mašína, o ktorom sa tu kedysi viedli búrlivé debaty, čo potom neskutočne ľutovali. Ale to je úplne iná kapitola. V každom prípade, tvrdiť, že keby nebolo tej diletantskej Havlovej amnestie, napríklad taký Rigo by nespáchal všetky tie ohavnosti, alebo, že Tuti s Papasom by nezačali robiť bordel v Bratislave, je - slušne povedané - veľmi odvážne. Tvrdím to v presvedčení, že amnestia ako taká bola správna a nijako sa nevymykala právnej tradícii ani politickej kultúre ČSR/ČSSR. Lenže prejavil sa tu diletantizmus novej kliky, ktorý sa potom ešte veľakrát zopakoval. Totiž vecne správne bolo amnestovať iba politických, ktorých ale v tom čase sedelo už len minimum a potom možno takých, u ktorých jestvovali dôvodné pochybnosti o zákonnosti procesu, resp. stíhania. Preskúmanie by však chvíľu trvalo a Vašek by také (politické) gesto nemohol spraviť hneď v prvom týždni výkonu svojho mandátu. Nehovoriac o tom, do akého chaosu bolo následne uvrhnuté celé čs. väzenstvo...
:evil:
Erebos, v tomto ti odpovedal už Peterson. Aj vtedy sa udialo veľa chýb. Či viac alebo menej ako teraz, je ťažko hodnotiť, keďže vtedy ich bolo možné efektívnejšie ututlávať. Prípadov, keď išli von násilníci (aj vrahovia), lebo im znalci predikovali pozitívnu prognózu a oni potom spáchali ešte väčšie ohavnosti, je, žiaľ, dostatok. Rovnako tak prípadov, keď systém zďaleka nefungoval tak efektívne, ako naznačuješ. Z tých známejších káuz máš napríklad Téglera, ktorý ako neplnoletý sexuálne zneužil a potom zavraždil chlapca. Keďže ako neplnoletý nedostal ani desať, za chvíľu bol vonku. Nie, nikto ho nekastroval a nie, nikto sa oňho po prepustení príliš nezaujímal, hoci v jeho prípade už po prvej vražde o ňom znalci nekonštatovali nič pozitívne. A tak tento polodebil musel vraždiť znova, kým bol stiahnutý z obehu. Našťastie, už natrvalo. Takže toľko k tomu, ako to fungovalo kedysi... Hoci v porovnaní s dneškom to asi bolo o čosi lepšie, ale to už si nedovolím kvalifikovane porovnávať. Minimálne sa však neobjavovali v tlači články, ktoré by čitateľov implicitne navádzali, že pedofilov máme vlastne ľutovať a nemáme ich diskriminovať, ak chcú pracovať s deťmi, napríklad na učiteľských pozíciách.
:wink:

Moderátori: yarco, electron, Jack, igoros

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  Stránka 1228 z 1256
 [ Príspevkov: 18827 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 1225, 1226, 1227, 1228, 1229, 1230, 1231 ... 1256  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť