Je WD40 vyslovene zly na zbrane?

inspiring_chatterjee

Je WD40 vyslovene zly na zbrane?

Príspevok od používateľa inspiring_chatterjee »

Je WD40 vyslovene zly na zbrane?
Ake mate skusenosti, popripade Vase nazory...
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

WDcko pri vyssich teplotach, co pri strelbe rozhodne su, karbonizuje, a nasledne ten karbon potom robi problemy pri chode zbrane, hlavne pripohybe zaveru. Zacne ti ho zadrhavat... Idealny je Concor
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

na temu konzervacia:
ja kazdopadne pred strelbou vytriem zbran do sucha.
Na cistenie mam lepsie skusenosti s WD40 na mazanie som pouzival concor, teraz pouzivam motorovy olej (podla JK) na Sa.58 - odolava vyssim teplotam.
Naboje .22lr do P22 mazem prevodovym olejom Shell Donax je velmi riedky.
Na dlhodobu konzervaciu WD neodporucam. Raz som sa na pol roka vytratil do sveta a pistol som namazal WD 40. V obale WD40 zlepil penu s povrchom pistole. Na dlohodobu konzervaciu je lepsi plne synteticky olej a plasticka vazelina - Shell 8420 ja perfektna a mastny papier. Jednoducho co nemeni casom konzistenciu. Konzervacne oleje (WD, Anticorit...)su casto riedene benzinom a ten nici plastove casti ako obal zbrane, lakovanie pazby atd.
Pre tych com maju trezor na zbrane na chladnom, pripadne vlhkom mieste (nekureny byt, pivnica...) je velmi dobre pouzivat vak sylika gelu (CaSO4) proti vlhkosti.
Používateľov profilový obrázok
Black Powder
moderátor
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 17 years 5 months

Príspevok od používateľa Black Powder »

AKI
Automechanik sa nezaprie.
Mam z WD40 podobnu skusenost. Ono to je v postate mastnejsi petrolej. Pri cisteni zanesenej hlavne mi isla sucha handricka lahsie ako ked som pouzil WDcko, zadrhavalo to. Skoda, ze som si kupil 4 velke do zasoby, snad ich miniem pri opravach aut. Konkor nepouzivam, skusal som, ale nebol som spokojny. Na cistenie teraz pouzivam konzervacnu vazelinu v sprayi.
Vyrobca: Motip, typ: Profesional konzervacna vazelina.
Perfektne rozpusta napeceny prach v hlavni a komore. Staci nastriekat, nechat pol dna, max den posobit a ide to zotriet lahko handrou. Po nastriekani nesteka, ztuhne na mieste nastreku a neodpari sa.
Kazdy si najde nieco, co mu vyhovuje.
Na mazanie potom pouzivam od tej istej znacky teflonovy spray.

nejaky testik olejov je aj v CZ: http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=2580
Naposledy upravil/-a Black Powder v 26 Jún 2007, 14:54, upravené celkom 1 krát.
inspiring_chatterjee

Príspevok od používateľa inspiring_chatterjee »

Podla informaci je v kazdom spreyovom oleji voda.
A to moze sposobovat koroziu.
Ze vraj sa maju pouzivat spreye bez tlakovej naplne na mechanicke stlacanie ktore neobsahuju vodu.

A co poviete na olej Balistol?

Peter
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Nechal som si poradit kombinaciu cistenie - mazanie, lepsie povedane som drzo okopiroval :D :oops: Som spokojny na 101%
WDcko na uvolnenie spiny z hlavne, komory, zaveru, pripadne suciastok a Beretta oil na mazanie.
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

To Black Powder:
k...a nalepka automechanik sa mi nepaci, vyrastal som na drazkovanych otvoroch, ale nejako som do toho spadol kseft je kseft.
K veci. WDcko v podstate nie je spatne na cistenie, ale konzervovat, mazat zbrane na to je nic moc. Casom som skusil vselico, celkom pohodlne je cistenie ultrazvukom. Hlaven na par minutiek do u-pracky a ultrazvuk spravi svoje. Blbe je ze to zreagovalo s pracim roztokom a hlaven nemam ocelovu farbu, ale jemne do cverveno-hneda. Na zahodenie nie je alkalicka ochrana proti korozii. Ziadna mastnota a zbran nehrdzavie, skusal som Prevox od Henkelu.
To Petrovic:
voda udajne ani nevadi. Vo vzduchu jej mas kopec, problem je ked povrch nie je pasivny.
inspiring_jang

Príspevok od používateľa inspiring_jang »

Petrovic: ja tiez pouzivam Balistol. Chlapi ma na treningu poriadne zvozili,ze balistol je suchy, ze si tu pistol doj.bem. Vraj aby som si kupil motorovy olej, a ked to odporucil aj Kuracina, tak som si ho teda kupil. Len mam taky pocit,ze mam este viac zadrziek ako som maval. :? Len testovat som bol iba raz, ked potestujem viac krat, potom budem mudrejsi :wink:
inspiring_chatterjee

Príspevok od používateľa inspiring_chatterjee »

Takze motorovy olej aj na hlaven alebo iba na pohyblive casti zbrane...?

Takze čistit mozem WD40 a kefkamy, potom vytret do sucha a naniest jemny film motorove oleja napriklad Castrol TXT 5W 40?

A na ostatne casti zbrane pouzivat motorovy olej a handričku...?
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Takze čistit mozem WD40 a kefkamy, potom vytret do sucha a naniest jemny film motorove oleja
Alebo zbranoveho, ale tak ako hovoris. WD nechaj par sekund posobit, omotaj handricku okolo kefky inak to bude striekt vsade. Olej aj na hlaven. Zvonku :)
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Praktický test olejov na zbrane bol v Střeleckej revue č. 11/2000 na str. 20-21.

V teste bol ako najlepší vyhodnotený Konkor 101, za ním nasledoval WD40 a tretí bol olej A 88 od fy Molyslip Atlantic z Anglicka. Hodnotiacimi kritériami bola ochrana proti korózii a trecie vlastnosti.

Len pre informáciu, keďže v teste bolo použitých len 5 druhov olejov a teda nemožno hovoriť o jeho veľkej vypovedacej hodnote, si dovoľujem z článku odcitovať záverečnú pasáž textu, keďže posledný odsek prezentuje aj môj názor:
Střelecká revue 11/00 napísal:Z hlediska univerzálnosti použití vede nad všemi ostatními Konkor 101 vyváženou kombinací třecích vlastností a současně velmi dobrou ochranou proti korozi. Olej WD40 má stejnou velmi dobrou konzervační schopnost, ale je o něco horší z hlediska třecích vlastností. Olej A 88 je velmi dobrý co do třecích vlastností, ale jeho konzervační vlastnosti jsou výrazne horší než u Konkoru a WD40.

Platí ale jedno - ať již budete používat jakýkoliv prostředek, podmínkou je vždy nešetřit "lidským sádlem". Tedy věnovat čištení, mazání a konzervaci dostatek času a úsilí. Protože pokud máte zbraň, kterou nosíte denně na těle v pouzdře, vzniká z lidského potu poměrně agresivní mikroklima a pravidelná konzervace je nutná. Prostě, bez "lidského sádla" to nejde.
Používateľov profilový obrázok
TouchHD
občasný prispievateľ
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa TouchHD »

Vcera som si bol zastrielat na strelnici v kastieli Mojmirovce, pan Belak (spravca) je mily chlapik, povysvetloval mi co-to a poukazoval co a ako, ako ozajstnemu zaciatocnikovi, ktorym aj som. Prekvapil ma vsak zaujimavou poznamkou, ked som sa pytal, cim osetruje zbrane, ktore tam aj prenajimaju (konkretne mi dal skusit Sig Sauer, model ani len netusim, beztak som bol dost vyhukany zo vsetkeho), povedal, ze handrou vytriet, olej nepouziva. Neviem si to ani predstavit bez mazania zbrane, povedal, ze ten Sig ma za sebou o dost viac ako 50 000 ran.. Mozno mi len nechcel prezradit svoje tajomstvo :wink:
Ale ako skusenost zaujimave. Vopred sa ospravedlnujem za odbocenie od temy, nechcel som kvoli mojmu "zazitku" otvarat novu.
edit: taketo nieco to bolo, ale o dost starsie. Pamatam si len tu dlhsiu poistku, isla tazko na svoje miesto pri skladani.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

no tén panko sa nezdá ale sa vyzná !!!
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ja pouzivam na vsetko taliansky LUBER spray z ARES-u a vsetko je OK.
A v trezore mam silikonove gulicky - sacky pre pohlcovanie vlhkosti ako spominal AKI. Ale hlavne mam Glock, ktory je stavany na nesetrny pristup :-)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

WD-40 som použival v streleckych začiatkoch aj ja,moc ale neuspel.On poriadne ani nezaneha film,len pekne vonia.Použivam ak sa ku mne dostane max.na hlaven z vnutra.Najlepši pre mna je klasicky vojensky konkor,je vyborny na klzne časti,zaver,uzamykanie hlavne,alebo sním jemne potriet mechaniku.Dalej mam Wurt HHS-2000,je to tekuty olej taky mazlavy.Davam ho len na vedenie zaveru,zamykanie hlavne,zbarn sa chova velmi príjemne,cvaka ako po masle.Len ho neodporučam na mechaniku lebo kolegovi na Sigu X-FIVE mu dolepilo pri vačšom mraze diely.On stym ešte aj hlaven z vnutra nagepsil :roll: Zaver idealny kompromis je podla mojho nazoru a skusenosti konkor.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."