Ktorú zbraň v kal. 22?

floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

Tompek,
Tvoj príspevok ma potešil. Tak nejak to potvrdzuje moje domnienky o "(ne)spoľahlivosti streliva"...

Bum,
áno, na súťažiach sú závady .22 LR časté. Podpisuje sa na tom o.i. aj veľmi jemný úderník športových špeciálov. Nie je žiadúce, aby sa náraz úderníku podpisoval na chovaní špičkovej zbrane, preto je už od výroby čo najjemnejší. Občas sa to potom takto prejaví.
Naposledy upravil/-a floyd v 09 Okt 2012, 22:51, upravené celkom 2 krát.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

floyd napísal: Inak pozerám, že v zozname Tvojho arzenálu figuruje Mosquito v kategórii „MAL SOM“. Predal si ho snáď kvôli prehnanej spoľahlivosti???
Predal som ho lebo mi nevyhovovala spúšť.

PS: neviem prečo zas začínaš takto, ja som sa ťa úplne normálne bez nejakej irónie spýtal.
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa tompek »

floyd:
Tak nejak to potvrdzuje moje domnienky o "spoľahlivosti streliva"...
Nejak som to nepochopil- narážaš na kvalitu blazerov? Zabudol som dopísať 50ks remingtonov thunderbolt, tuším boli hvčka- tiež bez jediného záseku, nevyhodenia nábojnice.
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

naráža na príspevky o nespoľahlivosti streliva .22LR. Kto má Rugera ten vie, že problém zasekávania a nevyhadzovania nie je v strelive.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

A čom teda je?
Používateľov profilový obrázok
tompek
prispievateľ
Príspevky: 268
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa tompek »

na já- celé som to nečítal, tak už chápem...
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

Tompek, Mirec to povedal presne. Domnievam sa, že problém nie je v strelive. Aspoň v mňou vystrieľaných sériách streliva sa nejak nechce prejaviť.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

Ono sa to prejaví . Dávnejšie som tu dával foto plnej 5l uhorkovej fľaše nábojníc 22lr čo som vystielal ani nie za jednu sezónu.
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

Verím tomu, že po čase si aj mňa nájde nejaký ten povestný "nespoľahlivý náboj". Zbraň a strelivo tvoria jeden mechanický systém tzn. že určitá štatistická miera nespoľahlivosti tu nepochybne je. Každopádne som na míle vzdialený scénarom typu "priemerne náboj z krabičky" a pod.

Aby som len "nechválil", musím spomenúť, že kedysi som vlastnil jednoranovú zlamovačku CZ Champion v .22 LR. Skúšal som na nej to isté strelivo ako bežne strieľam z Rudiho a Margitky a čuduj sa svete z 50-ky krabičky mi tiež pravidelne 1-2 kúsky neodpaľovalo... Tieto náboje niekedy išli odpáliť po druhom ťuknutí, niekedy nie. Niekedy ich bolo treba v komore pootočiť a niekedy ani to nepomohlo. Tak som potom tieto zlyhané a pár krát Championkou "okusané a odvrhnuté" skúšal z môjho Rugera a tak na 50 percent to išlo. K Championke bola aj flobertková hlaveň, tá paradoxne fungovala vždy (pravdepodobne sa na tom podpísal tenší plech nábojnice flobert). Presnosť zbrane bola super, spúšť super, mieridlá OK, ergonómia pohoda, len tá spoľahlivosť... Tak išla z domu... Ďalším paradoxom je, že som túto zbraň kupoval z rovnakého zdroja spolu s kamarátom, avšak jeho Championka podobnými "chorobami" netrpela, pričom po vizuálnej stránke bol ťukanec od úderníka totožný u oboch zbraní. Takéto príklady o "(ne)spoĺahlivosti streliva" by som vedel uviesť aj v iných rážach a o iných zbraniach.
Používateľov profilový obrázok
revino
prispievateľ
Príspevky: 264
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa revino »

floyd napísal:Takisto chlapci od Mossadu majú vo výbave krátke zbrane v .22LR – Beretty 71 a 72. Takže usudzujem, že všetky tieto zbrane .22 sú dokonca veľmi účinne použiteľné a z pohľadu nositeľnosti veľmi pohodlné. A áno, zabudol som - 9 Luger je v určitých prípadoch účinnejší ako .22 LR a .22 LR je v určitých prípadoch menej účinná ako 9mm.
not this shit again!!! :shock:
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

ROFL
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa canis lupus »

Ja s mojou p 22 som nemal zatial ziadny problem,naboje Blazer... Takze odpoved aku zbran v 22 je walther p 22 8) tot moj skromny nazor.no tomu co napisal floyd nerozumiem...9 mm by som s 22 lr neporovnaval... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Len dodam - vacsina tu pritomnych to asi davno vie, ale pre ludi co tento kaliber zvazuju len dodam ze spolahlivost 22lr sa nikdy nebude rovnat vacsine kalibrov so stredovym zapalom uz len kvoli dizajnu (vyplyvajucemu z historie) 22kovej nabojnice. Je tam proste prilis vela obmedzeni - zapalkova zloz (ktora sa zvycajne najskor spusti dnu a potom na par sekund za rotacie cca 10,000rpm 'rozlezie' do okrajov) sa az prilis casto nerozlozi rovnomerne, pripadne po naraze moze z niektorych casti tej vnutornej drazky vypadnut (preto niekedy staci neodpalenu nabojnicu pootocit a potom uz streli), dodnes nebol vynajdeny idealny prach do 22lr (naprosta vacsina vyhori ani nie z polovice a spolu so zlozkami zapalovacej zmesi to sposobuje ze niektore 22lr zbrane po strelbe tak zanesene), tvar nabojnice nie je idealny pre podavanie z beznych zasobnikov, tovarenske 'namazanie' nabojnice moze casom stratit ucinnost alebo moze byt miestami 'zotrete' pri paskovani zasobnika, strela nema idealny tvar a pri zlom podani je kvoli makkosti casto zdeformovana, hrubka nabojnice a limitujuci maximalny tlak neumoznuju dosiahnut rovnomerny zapal a priebeh vystrelu, atd. atd. atd.

A aj ked najnovsie 22lr streliva uz maju tieto inherentne nedostatky minimalizovanie (ale nie eliminovane), ak by nebodaj niekto zvazoval 22lr ako kaliber na obranu (napriek mnohym mytom a poveram 22lr dokaze byt v tomto ohlade velmi ucinny), urcite nech radsej zvazuje revolver nez samonabijaciu pistol (bez ohladu na kvalitu a cenu - ci uz zbrane alebo streliva).

Ja sam par .22ojok mam a som s nimi velmi spokojny, ale ta inherentna nespolahlivost dizajnu tejto nabojnice je vec ktoru clovek proste musi brat na vedomie (aj ak ma zbran a municiu s ktorou zatial problem nemal, pri 22lr ta spolahlivost proste asi nikdy nebude taka ako pri nabojoch so stredovym zapalom).

Stay safe & shoot safe :wink:

Gunslinger
floyd
prispievateľ
Príspevky: 163
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa floyd »

revino napísal:not this shit again!!!
Skutočne "hodnotný príspevok" :roll: . Ale ak sa malo jednať o lekciu street English, nemusíš kvôli tomu "shitovať" vlákno, skús nabudúce moju PM, prípadne môžeš aj po francúzsky. Určite pokecáme. :wink:
Lovely Equalizer
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa Lovely Equalizer »

gunslinger: súhlas, len rozmýšľam, či je na mieste výraz inherentná nespoľahlivosť náboja 22 lr, alebo či radšej nepoužiť výraz inherentná nespoľahlivosť zbraní, ktoré sa snažia fungovať s revolverovým nábojom vymysleným v čase perkusákov. Moja skúsenosť je, že pokiaľ to ládujem do jednočinného revolvera, mám 100% úspešnosť so všetkým, čo sa vyrába, dokonca aj s pokrivenými kusmi, čo som nasilu narval do bubna...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatní výrobcovia"