Howa gulovnice

inspiring_knuth

Howa gulovnice

Príspevok od používateľa inspiring_knuth »

Mate skusenosti s touto znackou ? Pokukal som dake americke fora a velka spokojnost. Vyborne hlavne a ceny nieco nad liter EUR.

Zaujala ma hlavne Talon Thumhole v kalibroch 308 a vyssie.
Robia aj delovicu 375 Ruger i ked to uz sme mimo sportovej strelby.
Hlaven 22 az 24.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Mam doma model Howa 1500 Supreme Varmint Oxyd (cierne zelezo) s pazbou z laminovaneho dreva v odtieni Nutmeg. Hlaven 610mm, kaliber .243 Winchester. Pazba je super, velmi dobre padne. Fabricka spust sa sice da nastavovat ........ , mam tam ale Timney nastavenu na nieco vyse 400g. 20MOA lista od EGW a kruzky Badger Ordnance low.
Ja som si ju kupoval ako lovecku flintu na mensiu zver a pripadne na strelnicu. Ale uprimne, neviem, neviem ci ju doniest do Senice.....bolo by mi jej trosku luto (aj ked je za velmi friendly cenu). V zime som ju tam mal, lenze to bolo vsetko pod snehom.....takze mi to nevadilo. Mozno casom prekonam ten blok..... :roll: :lol:
V tejto zostave by som si ju urcite kupil znova.

Foto:
(puskohlad je neaktualny, bol to 2,5-15x50)
Howa 1500 .243W
inspiring_knuth

Príspevok od používateľa inspiring_knuth »

Lovec : krasna zbran, ta laminovana pazba v tmavom odtieni je neskutocna. Podoba sa trosku na cz 550 laminated ale kvalita bude rozhodne na inej urovni. Ja som rozmyslal nad 308 win a v tejto kombinacii ako mas ty. Ak to nieje tajomstvo, kde si ju kupoval ?
V SK som nasiel iba dvoch predajcov Howa.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

Na SK vtedy este nebol nikto, ja som ju kupil vo Finn Hunter v Prahe....samozrejme je jednoduchsie zobrat ju tu. Nie vzdy je to mozne, ale v pripade ak taka moznost existuje, tak uprednostnujem slovenskych obchodnikov.
leos
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa leos »

Lovec,jake stoupani ma HOWA v teto razi?Diky
inspiring_knuth

Príspevok od používateľa inspiring_knuth »

Leos : je to 1:10´´ pre kaliber co ma Lovec.
inspiring_knuth

Príspevok od používateľa inspiring_knuth »

Lovec : Howu ma na SK v ponuke Jedlicka v Zelenci a Brnohunt. Nic konkretne sa vsak clovek z ich internetovej prezentacie nedozvie.
Finn-hunt kde si bral aj ty ma vybornu stranku kde su komplet informacie.
Do Prahy sa mi vsak nechce, jedine ze by som zenu zobral Misakovi na zakusok a ja by som skocil pre flintu :lol:
leos
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa leos »

Lovec:jakou laboraci(predevsim typ strely) pouzivas pro tuto Howu?
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: 18 years 8 months

Príspevok od používateľa lovec »

leos: Trosku ta asi sklamem, stale som sa nedostal poriadne k prebijaniu 243-ky. Strielal/strielam z toho fabricke Federal Vital-Shok so strelou Sierra SPBT 100grs. Mam sice nachystane Hornady A-Max 105grs., len sa k tomu este dostat ....... :(
v1911
prispievateľ
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa v1911 »

Po najnovšom howa dovaža aj Juraj Remeň okres MT
inspiring_knuth

Príspevok od používateľa inspiring_knuth »

Hladal som ho a nasiel az v OR na nete. Je to spolocnost Brnohunt, zatial sa len rozbiehaju. Ponukaju len vseobecne informacie o sortimente Howa. Hodil by sa cennik, ci sa neoplati ist do CR.
blissful_grothendieck

Príspevok od používateľa blissful_grothendieck »

amadeus napísal:Hladal som ho a nasiel az v OR na nete. Je to spolocnost Brnohunt, zatial sa len rozbiehaju. Ponukaju len vseobecne informacie o
sortimente Howa. Hodil by sa cennik, ci sa neoplati ist do CR.
Nazdar páni,skús toto :http://www.finn-hunter.cz/index.php?pag ... n=com_virt
rolee
občasný prispievateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa rolee »

Chcem si kupit HOWA 1500 v .300win mag. stainless.
Otázka 1.je, ci sa oplati dat 120eur plus za kanelovanu hlaven?
2. a dalsich 200eur za spoušťový dvoustupňový mechanismus (Two Stage Trigger)?
3. aku montaz si mam kupit?
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa raduz »

Ahojte, mate niekto HOWA Axiom alebo HOWA Talon gulovnicu?
http://www.highlandoutdoors.co.uk/HTML/ ... ifles.html

Ak ano ako ste spokojni a kde ste ju kupili? Zelenec, Martin, CZ alebo inde?
Dik
camper
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa camper »

ja mam howu s hrubou hlavnou v 308win s pazbou talon. na tej stranke je to zle oznacene ako axiom thumbhole. ja som ju kupoval od brnohuntu na vystave pred niekolkymi rokmi. teraz ale maju zastupenie v rusovciach. chlap je tam mily a ochotny. zadna cast pazby je super. mne vyhovuje. kazdopadne prednu cast ( pod zaverom a predpazbie) som menil za vzhladovo sice velmi podobne ale z durallu. nechal som si to spravit strojarovi. to povodne bolo prilis meke. dalsia vec je ze ja som potreboval o dost zdvihnut lice takze som dokupoval licnicu. treba teda zvazit ten axiom kvoli licnici (40€) predpazbie je totozne.

ja som mal este stary spustovy mechanizmus. upravil som jeho chod ale po case prestal byt spolahlivy a bol nebezpecny. kupil som novy, fabricky, two stage a ja neviem co povedia iny strelci ale ja som velmi spokojny. pri namontovani sa mi zdal dost tvrdy ale kedze je to two stage, druha faza je fakt bodova, takze teraz je to bezpecne, bez zasahovania a napriek tomu ze nie je spust lahka striela sa s nou vyborne a na presnosti to neubralo ale pocit bezpecia a spokojnejsej manipulacie so zbranou omnoho lepsi. teraz uz montuje tie nove spuste automaticky takze netreba nic kupovat.

podla toho na co to chces by som zvazil kupit len ciste zelezo ( howa je skladacka takze sa to bez problemov da) alebo v nejakej zakladnej pazbe a pripadne dokupit cele chassi napr od roedale alebo dolphingun alebo take nieco.

http://www.webshop.roedale.de/gx2/index.php?cat=c162_RCS-II-Howa-1500-RCS-II-Howa-1500.html

ziskas jednak potrebnu tohost a jednak priamo aj zasobnikovy kovovy system. ten sa moze hodit na niektorych disciplinach.

co sa toho tlmenia spatneho razu tyka. tak fungovat to funguje. otazne je ci v 308 to potrebujem. faktom ale je ze ani po 100 ks odstrielanych na strelnici necitim ani v najmensom nic na ramene. ale absolutne nic. puska skace malo ale som presvedceny ze spravna ustovaa brzda by ju este ustabilizovala.

to su uz asi ale len vyhovorky tej pochybnej sucasti medzi puskou a zemou :) puska je super. za tie peniaze velmi presna. ked to nekazim ja tak na 100 metrov normalne striela okolo 1,6 cm a ked to kazim ja tak tak 2,2. samozrejme s prebijanym strelivom s ktorym by sa ale este asi dalo robit urcite aj viac.
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"