Beretta Px4 Storm

polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

raiden:
ak uvažuješ o storme a máš nato prachy, tak je to super volba,
kamarát ktorého trenujem ICS ju má a musím povedat že je to mašinka parádna. niet čo vytknúť,
ajked ja som čistý glockar takže som iným smerom, ale tato mašina je super, kam sa hrabe K100 s rotaciou lavne, toto je 1000x spolahlivejšia rotácia !
pripointingu to striela jednou dierou, fakt konfortné strielanie.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4837
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

polucias napísal:kam sa hrabe K100 s rotaciou lavne, toto je 1000x spolahlivejšia rotácia!
Toto je podla mna dost hlupy pokus o flame, ale rob, ako myslis.
Z kolkych K100-viek si strielal? A z kolkych Stormov?

P.S. Nemam K100-ku ani PX4-ku.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ta poznámka o K100 bola úplne zbytočná a snáď nevyvolala polúciu.

P.S. Nemam K100-ku ani PX4-ku.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

vylož si to ako chceš, ale tu je tá rotácia už naozaj dopilovaná dokonca,
a strielal som asi z 3 K100, a z jednej PX4 storm, ale to sa nedá porovnat, treba skúsit,

keby si skúsil dáš mi podla mna zapravdu, ono aj to bude asi preto že stojí dvakrát tolko, neni to ferove zrovnávanie,

a ten dotaz nebol zbytočný, iba to tak na okraj pretože ludia niektorý ktorých ja poznám osobne odpadávajú z rotácie K100 pritom to je zmaknute už davno a omnoho lepšie.
to som chcel iba uviezť pre toho človeka ktorý tu písal že rozmýšla nad stormom, aby sa nenechal obalamutit cenou K 100 a uprednostnil ju pred stormom, to by bola strašná chyba.
elegant_beaver

Príspevok od používateľa elegant_beaver »

Chlapi, vďaka za všetky rady. Mám typický problém nováčika. Neviem sa rozhodnúť. Zároveň by som nerád urobil chybu. To ako sa rozhodnem teraz, ovplyvní moje smerovenie. Jeden moj kamarat ma lamal aj na Glock. Je treba povedať, že Glocku sa nedá čo vytknúť. Strieľal som s G19. Mal som pocit, že moja ruka nekončí mojimi prstami, ale ústim hlavne, fakt paráda. Držal som aj K100, ale mojej ruke sa to nepáčilo, sam neviem preco. Chcem v zbrani nájsť sám seba a nie aby som povedal, že no tak fajn. Strieľal som aj z CZ 85. Bolo to už veľmi dávno. Neviem sa k tomu preto vyjadriť.
Viem, že STORM je drahý, ale radšej dám viac a mám to čo chcem, ako by som mal potom lamentovať. STORM sa mi páči najviac, ale naživo som ho nevidel a ani som z neho nestrieľal.

Celý problém okolo výberu zbrane je komplex otázok, ktoré treba vyriešiť. Ako je na tom STORM čo sa týka dostupnosti nahradných dielov, púzdier na skryté nosenie?
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

tak o tomto ti mozem podat velmi prene informacie!
puzdra- sedi skoro v kazdom takom nilonovom univerzalnom, a celkom dobre aj v dasta puzdre vnutornom v ktorom vyzera extreme dobre skryta. ide vsak oto ze to vyzaduje trochu vic snahya treninku naucit sa tasit primerane rychlo. ale je to casto pouzivana varianta, ak by si chcel nieco lepsie ako napr fobus,blackhawk,alebo unklemikes padlove alebo ine sprecialne, tak to uz je velmi zle,zatial som nic take neobjavil na tuto zbran.
dostupnost dielov- prave nedavno som objednaval nieco cez frana nitra, jednu drobnost na 90TWO berettu a teraz je tam celozavodna dovolenka letna tak este cakam,v sept by to malo byt tak potom napisem ako som pochodil, ale predpokladam ze do 2 mes by mali stihat s dielmi.
elegant_beaver

Príspevok od používateľa elegant_beaver »

Beretta 90two?
Polucias,
ty si asi to comu sa hovori Beretta maniak. Mmm, keby som mal prachy, tak beriem PX4 STORM, 92 FS aj 90two. To puzdro DASTA by mohlo byť v pohode.

Na oficialnej stranke stranke je toto:

https://www.berettausa.com/e2wShoppingC ... 3100001628

len neviem, ci by sa dali u nas kupit. Ten typ PX4 Thumb Break Holster je asi na zacvaknutie za opasok.

OK, tak o nahradne diely si uz nejdem robit starosti. :)

PX4 STORM sa robi v typovom ozaceni F a G. Aky je rozdiel? Tvoj kamarat ma aky typ?
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

F a G je tuším typ poistky, resp bez poistky, neviem už,
a neni som až taký maniak na berettu, iba nahodou akurát dvaja ludia ktorých trenujem majú jeden 90two a druhý storma,

inak som Glock a 1911 maniak :D ale beretta je tiž super a na môj vkus prekomplikovaná,
napr 90two má 2x tolko súčiatok ako Glock 17, na pozazenie to rozoberat, jeden kolík sa mi aj stratil, hrôza,

G rozoberiež na púšti bez náradia do poslednej súčiastky a urobí tú istú robotu,
rovnako storm, minimálne 2x toko súčiastok, 2x taká šanca čo sa môže posrat aj ked to vyrobia sebelepšie, ale tie súčiastky navyše spravia tu strelbu o niečo príjemnejšou, čo preniekoho je tá cena pre niekoho ako som ja nie.

toto je môj názor, rozhodnúť sa musíš sám, ja ti poradím ako viem
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

http://www.px4storm.com/index.aspx?m=53&did=57

tu máš vysvetlené čo je F a G

,musím sa priznať že sám dobre nechápem očo ide,
nejaký iné spôsoz zaistenia, ale neviem aký...
:(
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Reiden, rozhodnutie aku zbran kupit za teba nikto nespravi. Hlavne nekupuj zbran podla znacky, ale podla toho, ako ti sadne "do ruky", inak povedane, ako celkovo ti sadne uchop zbrane do dlane, vzdialenost spuste vzhladom na ukazovak a podobne zasadne veci, ktore predurcuju to, ake to bude s intuitivnou strelbou a podobne. A znacka je uplne putna, vsetky dnes predavane sluzobne zbrane od zabehnutych vyrobcov su spolahlive a zivotnostou v norme.

P.S. viem co hovorim, po viacerych rokoch sa chystam kupit zbran, ktora mi bola hrozne nesympaticka, ale po tom ake nastrely som s nou dokazal spravit bez nejakeho mierenia som zistil, ze by mi akoby "z ruky vyrastla".
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

prišiel som nato:
F: zablokuješ poistkou kladivo v prednej pozícií a nemôžeš sním viacej hýbať
G: zablokuješ poistkou iba úderník a kladivo môžeš natiahnuť do zadnej polohy streleckej a tam ostane, tým pádom po odistení vo ver G môžeš mať už kladivo pripravené a bez pretláčania strielat v režime single action s odporom spúšte tomu odpovedajúcemu,
pričom ver F: ak zaistíš a odistíš tak musíš na výstrel pretlačiť Double action ako pri revolvere

:D :D :shock:
elegant_beaver

Príspevok od používateľa elegant_beaver »

Fakt vdaka chlapi za všetky rady. Cenim si to.
Mozno to v Berette mysleli tak, ze ked daju dvojnasobny pocet suciastok, tak mozu dat aj dvojnasobnu cenu. :D
Gewehr, mas pravdu, ze renomovani vyrobcovia vyrabaju zbrane na velmi dobrej urovni. Plus, minus su si kvalitou podobne.

Asi uz nebudem kecat a pustim sa do predajne a na strelnicu. Teoretickych vychodisk mas az az. Predajca mi chcel minule ukazat G17 a G19, ale nemal ani jeden. Tento alebo buduci tyzden by som chcel rozlusknut problem vyberu. Samozrejme Vas budem informovat ako som sa rozhodol. A aj sa trosku pochvalim...
elegant_beaver

Príspevok od používateľa elegant_beaver »

Rozmyslam, ze podla toho co mam uz od dnes v trezore som asi v zlom fore. Nakoniec sa z Beretty PX4 STORM vyklubal GLOCK. Zvazil som vsetky pre a proti a GLOCK 19 z toho vysiel ako jednoznacny vytaz. Nebolo o com. Este som uvazoval nad 17-kou, ale moja telesná konštrukcia by to neskrila ani keby som bol v lese a obalil by som ju maskovacou sietou. Nie som ziadny kolibrik, ale nevedel som si to predstavit. A ta cena, jedna basen. Z velmi dobrej ceny mi bolo spustene, tak, ze mam vnutro opaskove pouzdro DASTA, 100 nabojov a nejake prislusenstvo na cistenie v podstate zadarmo.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa polucias »

lepšie si nemohol ani kúpiť,
presne to čo si popísal je dôvod prečo je glock absolútna špička

Gratulujem ti a prajem aby si nikdy neminul !
ak by si chcel niečo vediet ohladom realnej bojovej strelby napis ss, môžme pokecat, doporučím ti nejakú literatúru, pretože kupit zbran je len len ten prvý a nejjednoduchší krok
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 3 months

Príspevok od používateľa gewehr »

prosim ta, polucias skor ako nieco napises to trocha predychaj... ty spicka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Beretta"