CNC Tournament 2011

duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Nooo ono level 1 alebo 3 , dodrbat sa to da zodpovedne, caro tychto vacsich pretekov je ze si clovek fajnovo zastriela... Ako podla mna treba si to aspon raz vyskusat, na to ako je to biedne s puskou u nas a u susedov je ten pretek ako zrnko v mori, o cene by sa dalo polemizovat, ak by sa konal kazdy mesiac je to realne drahe ale raz za rok ??? Nemyslim si ze tych sutazi na pusku je tolko, ze by sa nedali absolvovat... Stale je toho zalostne malo, u nas lvl 1 komarno, dalej tento rok zilinska puska, a neskor SGS, zahranicne CNC, a Debrecen, zo sapikom a nabojom za 3,50? V Kolarove sa predalo bedni a bedni samopalakov, de to chlapci vyhlusite ???

A dalsia vec APSS robi pretek aj na Lipovniku okrem inych velmi zaujimavych sutazi,kde sa daju strielat sklopky az na 300metrov, ziadne behanie, pekne v klidku pobuchanicko, a sme tam vseho vsudy 10ti... Velmi sa cudujem de pi...i su ti majitelia sapikov... (na 50m strelnici to buchaju niekde do valu v tom lepsom pripade.....

No ze sa nehambite!!!
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Pravda pravduca. Na slovensku su nielen majitelia kratkych ale i dlhych na drzanie :idea:
Na strielanie ich ma iba par. Tie stage nie su waw, ale su slusne, pretoze na IPSC treba mat sutaz vyvazenu v kratkych strednych a dlhych situaciach podla pravidiel.
Ked niekoho bavi strielat do valu na 25m dlhou nech sa paci, ale nastastie ja ani Duros to nie sme.
oci
prispievateľ
Príspevky: 137
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa oci »

no... ak niekto povazuje za zaujimave po pipnuti zahlobit kliniec, kopnut poldecak, odstrielat s mackou na pleci cez kanalizacnu trubku opacne otocene terce na 3,5metra..... dedinska liga je isto zaujimavejsia :D
3-ka level ale uz musi byt postavena podla pravidiel co je znacne obmedzujuce... Na druhej strane to ale pomaha regulernosti zavodu... ono tam uz ide aj o sportove vykony a nie len o taku zabavku :wink:
To ze puska je na slovensku na biednej urovni je pravda.... bude to ale asi dane aj nedostatkom strelnic na ktorych by sa dala urobit poriadna puskova sutaz. len tak pre zaujimavost.... podla pravidiel by sa malo 10% tercov stavat od 300 do 350 metrov(alebo tak dako cital som to uz davno)
U nas bolo vela ludi v soku ked sme dali plejt na 93m :shock:

no dobre ja som si nan tiez zastrielal :twisted:
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Debrecen, Madarsko, Rasto to tam vybavil...., tez sme si buchali pod nohy, tez som prisiel a hovoril to co je pistolova sutaz a div sa svete neboli to same hadie oci v alfe, ini strelci sa tam slusne zamotali... Jasne bolo by fajn pusku strielat do 300m na ipsc tak ako to bolo na majstrovstvach sveta alebo europy, ale ja osobne nebudem mat urcite full alfa a best time.... ani na tychto parkuroch, Kazdemu ako chuti nech si striela co len chce... Ale kritika, ze to je slabe, nie je na mieste pokial, to clovek nestreli s prehladom x krat po sebe s prvym miestom v kapse.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

No tak som pozeral stage...fuu č.11...tých kopec malých poprov na 150 metrov...ak to bude zas zo stoja..no asi sa zabavíme:)

Akosi som zabudol, že v pravidlách je aj terč A4....sakra..väčšina stage sa striela práve na takúto písanku. :shock:

Stále mám voľné miesta v aute zo Žiliny na pretek, kto sa chce zviesť, dajte vedieť.

miki.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ano vacsina sa striela na A4 notes :-)
Ale dam vam taky mali hint, pretoze sa necitim ohrozeny foristickou ucastou :-)
Na youtube som vcera pozeral videa z predoslych rocnikov a pekne si tam mozte pozriet vzdialenosti na stageoch a aj napr ich kyvky, ktore su i teraz pouzite.
Taktiez su podobne s terajsimi, lebo ich limituje prave priestor.

A ano striela sa to po stojacky, pricom vacsina uprednostnuje nizsiu siluetu, ale ja radsej nozicky :-)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Musim pochvalit mykymikiho za skvele umiestnenie v standard divizii.
Konkurencia bola naozaj silna a stage zaujimavejsie ako v propoziciach :-)
Zacalo sa o 0800 a posledna rana okolo 2000h!
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

Dík Rasťo.

Ozaj som išiel super, až záver trošku už skoro potme nevyšiel. O to hodnotnejšie, že až na tvoj kompenzátor bol moj sapík v stave, v akom ho v 1960 roku vyrobili. Naozaj super pretek, len toho bolo už moc. Posledné dve hodiny už to nebolo, že super, poďme streliť ďalší stage...ale o tom..nech to už preboha skončí...

Mám dáke videá a keď ich spracujem tak to sem hodím.
Ale aj u teba Rasťo som videl kameru tak dúfam, že sa pochváliš.

Jediný rušivý moment, keď mi na stupňoch víťazov chlap šplechol do očí, že teda gratulujem, až na tie náboje..vravím aké náboje...no že ty redukované cos používal..skoro ma vyvrátilo........nakoniec sa mi ospravedlnil... Tvrdil, že vraj jeden slovák, čo mal samopal v prevedení kompakt ich používal. Podľa toho čo som pozeral, tak redukáče ozaj nesplnia minimálny faktor...Ak je to pravda a mám dojem, že ten človek ich strieľal aj u nás v Žiline...no škoda, že nám niekto takto kazí dobré meno...a že si ho rozhodcovia na 12 stage nechali pokaziť, keď to nikomu nevadilo. Predsa len to bolo Level III.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Vieme o koho sa jedna a nabuduce ho posleme domov i zo ziliny.
Ja tych videi moc nemam :-( ale daco sa najde.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Ja neviem, ale redukáče nepoužíval len jeden ... bolo ich podstatne viac .. a v Žiline som ich použival aj ja ... a hovno mi to pomohlo :)) chlapci kto umí ten umí nepomôžu mu redukáče.. inak neskutočne čo vo výsledkovej listine dokázali 4sekundy... my sme sa zase zabavili ! lepiči boli síce nešťastní bo vela dier bolo po nás, ale sranda bola :)) Ja som bol na to pri poslednom stage tak , že ešteee :))

Povedzte mi do akej kategórie patrili tí chlapci s devinami čo pluli ako malorážky, a do akej kategórie patril ten v tom ČESKOM drese s tým odlahčeným záverom SA 58 , čo plul redukované redukáče ? hm ?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

I my sme mali v squade slovinca s luger pluvatkom, strielal dobre ,ale na 180m nedoplul :-)

Toho cecha som nevidel, ale je hanba, ze na Level III to malo takych nezodpovednych rozhodcov.
Min 3 by som poslal domov, kto to kedy vydel nechat pusku opretu o stenu a ist pozerat terce???

I chrono malo byt na Level III povinne.
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

No Luger nie je problém mať tam faktor 150..potom už len záleží, že čo spĺňa zbraň. Odlahčený záver to tiež nie je nič zakázané...no a redukované redukáče to fakt neviem čo mohlo byť.
Ako nie je dôvod niekoho posielať preč zo závodu za redukáče..to je v pohode, kľudne môže strieľať, len by nemal byť vôbec hodnotený, keďže nespĺňa minimálny faktor.

Inak strieľať redukáč a normálny zo sapíku..je to riadny rozdiel....hmm..redukáč môže mať tak 140..a normálny aj 290 faktor...zas keď zoberiem, že 223 má tak 160...hmmmmm

Miki
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4235
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Dohodlee nebudu hodnoteny a povie sa to dopredu, aby sa necudovali na konci :-)
No 223 ma sice z mojej hlavne 160 faktor, ale je trosku rozdiel ci mas pod gulou 3.6gr prachu a 26gr :idea:
To ze moj projektil ma 55gr a luger 150 je uz druha vec.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa duros »

Ak vypadavaju skoro cierne nabojnice ocmudene tak to asi moc prachu tam nebude, ale mna osobne to netrapi, ja som si dobre zastrielal, problem bola ta fura 223 nabojnic na zemi, na brifimgu som viac zbieral ako daval pozor a potom som sa cudoval ze procedura a duplamiss..., ale ja si myslim ze ak je to LIII tak chrono ma byt. Len by som bol zvedavy ako by roztlkali niektore puskove ocelace.. par kladiviek by tam slo do smutku
Používateľov profilový obrázok
mykymiki
prispievateľ
Príspevky: 275
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa mykymiki »

tu je slúbené video..

http://www.youtube.com/watch?v=OVILqnJ0TcE


Miki.
Napísať odpoveď

Návrat na "Súťaže"